ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
20 Paź 2010

Nowe okna w klasztorze – etap I

Od dłuższego czasu nasza Wspólnota przygotowywała się do prac ulepszających termiczne rozwiązania budynku. Jest to związane z ponoszeniem… ogromnych kosztów wynikających z ogrzewania budynku. Pierwsze prace związane z termoizolacją strychu klasztornego zostały wykonane na przełomie czerwca i lipca przez pracowników z firmy SAS a dzięki ofiarności Pana Jerzego Jaworskiego, naszego wypróbowanego Dobrodzieja, wspierającego nas w wielu różnych przedsięwzięciach.

Oprócz termoizolacji strychu postanowiono o wymianie wszystkich 95 okien w całym budynku klasztornym. Po pracach przygotowawczych i otrzymaniu zgody od Delegatury Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej rozpoczęto gromadzenie odpowiednich funduszy.

Przy ofiarnym udziale wielu Mieszkańców naszego miasta oraz Dobrodziejach naszego klasztoru i kościoła św. Antoniego udało się zebrać ofiary umożliwiające rozpoczęcie prac. Całość inwestycji podzielono na kilka etapów. I etap obejmuje okna na parterze i piętrze z zewnątrz budynku w ilości 50 sztuk. Okna są wykonane z drewna i spełniają wymagania odnoszące się do tego typu budynków zabytkowych. Realizacja I etapu pozwoli na polepszenie poziomu ciepła w celach braci zakonnych i zaoszczędzenie finansów wydawanych na ogrzewanie.

Pragniemy jako WSPÓLNOTA gorąco podziękować Wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom, którzy nas w tej inwestycji wspierają. Ogarniamy naszą modlitwą i sprawowaną przez każdego z naszych braci kapłanów Eucharystią Wasze Rodziny i Wasze sprawy. Przedstawiamy je dobremu Bogu za wstawiennictwem św. Antoniego, tak bardzo umiłowanego przez mieszkańców Białej Podlaskiej.

Jednocześnie pragniemy prosić o dalsze wsparcie naszej inwestycji. W tej chwili nie mamy środków aby zrealizować kolejne etapy wymiany okien a także remontu elewacji klasztoru, która będąc w bardzo złym stanie wymaga gruntownego odnowienia.

Wszystkie Ofiary można składać na konto klasztoru
BGŻ 41 2030 0045 1110 0000 0008 4630 z dopiskiem „Darowizna na okna”.


Ofiary można także składać w zakrystii naszego kościoła lub na furcie klasztornej.
Za wszelkie dobro i okazywaną nam pomoc duchową i materialną składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie.
br. Piotr Zajączkowski, gwardian klasztoru i rektor kościoła

Galeria zdjęć


Brak komentarzy do “Nowe okna w klasztorze – etap I”

Pozostaw komentarz