ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
05 Wrz 2010

Posłani z Krzyżem na piersi

„Być kapucynem to być misjonarzem…
Misje są nieodłączną częścią powołania brata mniejszego kapucyna.”
Te słowa zapisał w swoim liście na temat misji Minister Generalny br. Mauro Jöhri.

Te słowa stały się także inspiracją dla trzech naszych braci, którzy odpowiedzieli na wezwanie do udziału w solidarności personalnej z Prowincją Braci Kapucynów w Belgii. Bracia Rafał Chwedoruk, Przemysław Kryspin i Marcin Derdziuk pozytywnie odpowiedzieli na wezwanie.

W związku z tym 5 września w naszym kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej odbyła się uroczystość posłania braci do Belgii. Wręczenia krzyży misyjnych dokonał Minister Prowincjalny Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów, br. Marek Przeczewski. Na uroczystości obecni byli także bracia z Belgii: Br. Adri Geerts oraz jego sekretarz br. Daniel, który ostatnie 50 lat spędził w Pakistanie jako misjonarz. Homilię wygłosił br. Adri, który wyraził swoją radość z obecności na uroczystości posłania i ukazał ewangeliczne podstawy posłania wskazując, że głównym motywem zawsze jest miłość i naśladowanie Chrystusa w tej miłości oraz zdolność do cierpienia.

Na Eucharystii byli licznie obecni także bracia oraz rodziny i znajomi braci posyłanych. Na zakończenie br. Przemysław Kryspin wyraził wszystkim obecnym wdzięczność za obecność na tej uroczystości i prosił o intensywne wsparcie modlitewne.

Br. Mauro Jöhri w swoim liście napisał: „Dziś bycie misjonarzem oznacza być osobą, która głosi Ewangelię i pracuje nad tym, aby Królestwo Boże znalazło dobry teren do wzrostu. Horyzont misyjny obejmuje oprócz tych, którzy nigdy nie poznali Ewangelii, także tych, którzy zapomnieli o niej lub ją porzucili. Misjonarzem w ścisłym tego słowa znaczeniu jest ten, kto wyrusza do innego kraju, przyjmuje jego kulturę i uczy się miejscowego języka. Służąc w ten sposób królestwu Bożemu, misjonarz czyni widzialnym powszechność Kościoła i ukazuje odnawiającą moc Ewangelii Chrystusa, która jako taka nie zna granic.”

Bracia Rafał, Przemysław i Marcin 14 września wyruszą do Belgii aby poznawać kulturę i uczyć się nowego języka aby w przyszłości móc jeszcze lepiej być czytelnym świadkiem zbawczej miłości Jezusa Chrystusa. Pamietajmy o nich w naszych modlitwach!

W dniu wyjazdu młodzież gromadząca się przy naszym klasztorze ze smutkiem żegnała naszych trzech braci a szczególnie swojego dotychczasowego duszpasterza br. Przemysława Kryspina. Smutek ten jednak, jak zapewniała grupa młodych osób, zamieni sie z czasem w radość Ewangeliczną.

Br. Marcin Radomski
Br. Piotr Zajączkowski

galeria zdjęć


Brak komentarzy do “Posłani z Krzyżem na piersi”

Pozostaw komentarz