ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
05 Wrz 2010

Złoty Jubileusz br. Henryka Łyczewskiego

Brat Henryk Łyczewski w tym roku obchodzi swoje 50 lecie życia konsekrowanego. Na uroczystość przyjechało kilkunastu Braci z kilku klasztorów naszej Prowincji.

Jest to radość dla naszej Wspólnoty, która przez fakt tego Święta składa dziękczynienie Bogu za dar życia oddanego Bogu w posłuszeństwie, ubóstwie i czystości. Każdy Jubileusz jest szczególnym wydarzeniem przez które Pan zlewa swoje obfite błogosławieństwo i łaskę oraz pozwala uświadomić sobie, że powołanie zakonne jest przede wszystkim łaską.

Tak wielkie Święto przeżywaliśmy w naszej Wspólnocie 5 września podczas Mszy św. o godz. 11.30. Na uroczystość przyjechało kilkunastu Braci z kilku klasztorów naszej Prowincji.

Szczególnym gościem był nasz Współbrat, pochodzący z Serpelic, tak jak br. Henryk, J. E. Bp. Antoni Pacyfik Dydycz, który wygłosił do nas homilię. Uroczystej Mszy św., będąc mocno wzruszony, przewodniczył sam Jubilat.

Kaznodzieja nawiązywał w swoich słowach do licznych ważnych momentów z życia zakonnego Czcigodnego Jubilata, a zwłaszcza do samych początków, czyli życia w nowicjacie. Następnie na ręce br. Marka, Ministra Prowincjalnego, br. Henryk odnowił swoją profesję zakonną i otrzymał Krzyż.

Br. Henryk w klasztorze w Białej Podlaskiej jest od 2001 roku. W latach 1976 – 1982 pełnił w nim funkcję przełożonego.

galeria zdjęć


Brak komentarzy do “Złoty Jubileusz br. Henryka Łyczewskiego”

Pozostaw komentarz