OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V  Niedziela Wielkanocna

1. W środę 18.V  obchodzimy święto św. Feliksa z Cantalice, patrona dzieci, które są „radością i nadzieją świata”. Pamiętamy w tym dniu w modlitwie o nich, prosząc o zdrowie, błogosławieństwo Boże i ochronę przed niebezpieczeństwami. Na zakończenie Mszy św. będzie modlitwa  za wstawiennictwem św. Feliksa nad dziećmi, błogosławieństwo i namaszczenie „poświęconym olejem św. Feliksa”

2. Parafia Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej zaprasza na historyczne wykonanie „ Akatystu ku czci Męczenników Unickich” 22 maja 2022 o godz. 19:00. Szczegóły na plakacie.

3. W przyszłą niedzielę w poczet błogosławionych zostanie zaliczona sługa Boża Paulina Jaricot, założycielka Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca, modlitwy, która dla wielu chrześcijan jest bardzo ważna i bliska ich sercu. Niech będzie to dla nas piękna i podniosła uroczystość.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski;

– we wtorek św. Paschalisa, zakonnika;

– w czwartek św. Kryspina z Viterbo, zakonnika;

– w piątek św. Bernardyna ze Sienny;

4. W przyszła niedzielę po każdej Mszy św. przed naszym kościołem młodzież z Oazy będzie kwestować na rzecz rekolekcji wakacyjnych. Zachęcamy do wsparcia tego dobrego dzieła przez modlitwę i dobrowolną ofiarę pieniężną.

5. Dziękujemy za wszelkie dobro jakim otaczanie ten Kościół i nas. Niech Bóg Wam błogosławi.

Skip to content