OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Poświęcenie owoców, ziół, kwiatów na końcu każdej Mszy św. Tego dnia wpada kolejna rocznica „Cudu nad Wisłą”. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Antoniego, na Mszy św. wieczornej polecać będziemy intencje podane na kartkach.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– w środę wspomnienie św. Jacka, prezbitera;

– w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

3. W przyszła niedzielę, po Mszy św. o godz.11:30 odsłonięta zostanie na murze przykościelnym kolejna tablica upamiętniająca bialskich żołnierzy z okresu II WŚ, których indywidualne tabliczki były na nim umieszczone we wcześniejszym okresie. Po weryfikacji dokonanej przez Instytut Pamięci Narodowej i akceptacji sposobu upamiętnienia przez Lubelskiego Konserwatora Zabytków, znalazły się na niej nazwiska „ Żołnierzy Chłopskiej Straży, Batalionów Chłopskich i Działaczy Organizacji Ludowych”. Na Mszy św. będziemy modlić się w ich intencji oraz ich rodzin, za wszystkich, którzy kochając Polskę walczyli o jej wolność. Na uroczystość odsłonięcia zapraszamy wraz ze Starostą Bialskim, panem Mariuszem Filipiukiem.

4. Życzymy dobrego i bezpiecznego czasu wypoczynku wakacyjnego.  Za dobroć waszych serc, niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem.

Skip to content