OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX Niedziela Zwykła

1. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw w intencji misji katolickich i misjonarzy. Na świecie pracuje ok 350 tysięcy misjonarzy, z czego ponad 2 tyś. to Polacy. W świecie, w którym jest ok. 5 miliardów ludzi nie ochrzczonych widać naglącą potrzebę wzmocnienia dzieła misyjnego Kościoła, także do strony duchowej. W przyszła niedzielę będziemy gościć referenta misyjnego naszej prowincji. Wygłosi kazania, przybliży aktualne sprawy misji i będzie rozprowadzał misyjne materiały.

2. W piątek, 28.X przepada uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza patronów naszej diecezji. Po Mszy św. wieczornej, o godz. 19:30 zapraszamy na „Czas Łaski”, modlitwę uwielbienia i uzdrowienia.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Poświęcenia tego Kościoła, który został konsekrowany w roku 1688, pod wezwaniem MB Anielskiej przez biskupa Kijowskiego, Andrzeja Chryzostoma Załuskiego.

4. W miesiącu październiku zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie na godz. 18:00.                                                        

5. W listopadzie szczególną modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku na końcu Kościoła. Po czytelnym wypisaniu, prosimy o przyniesienie ich do zakrystii. W kościele św. Antoniego będziemy polecać zmarłych przez cały listopad na Różańcu o godz. 17.50 i we Mszy św. o godz. 18.30.

6. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białe Podlaskiej zaprasza na bezpłatne profilaktyczne badania tomografii komputerowej płuc. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Skip to content