OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu

1. W piątek, 16.XII wpada 106 rocznica śmierci bł. Honorata Koźmińskiego pochodzącego z Białej Podlaskiej, niech będzie szczególnym patronem naszych adwentowych dróg wiodących do Boga. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, aby jeszcze bardziej ukierunkować nasze serca i myśli na przyjęcie tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na Mszach św. o godz. 9:00 i 18:30.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– we wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

– w środę św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.

3. W czasie zbiórki pieniężnej „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” przekazaliście 2243 zł.

4. W zakrystii można jeszcze otrzymać poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną i świece siedleckiego Caritas.

5. Harcerki z 1 Bialskiej Drużyny „Ruczaj” w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., przed kościołem będą sprzedawać własnoręcznie przygotowane wypieki. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na działalność statutową drużyny i zakup sprzętu obozowego.

6. W przyszła niedzielę rozpoczną się w naszym kościele Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi nasz współbrat z krakowskie prowincji Grzegorz Marszałkowski. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy św., w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 9:00; 11:00; 16:30; i 18:30. Ofiary zebrane we wtorek przeznaczone będą na potrzeby klasztoru w którym pracuje o. Rekolekcjonista. Prosimy o modlitwę w intencji duchowych owoców rekolekcji.

7. Dziękujemy za Waszą troskę o tę świątynie i o nas.

Skip to content