OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu

  1. Dziś zaczęliśmy Adewntowe Rekolekcje.  W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 9:00; 11:00; 16:30 i 18:30. Spowiedź zaczynamy pół godziny przed Mszą. Taca zbierana we wtorek przeznaczona będzie na potrzeby klasztoru, z którego przyjechał ojciec Rekolekcjonista. Oczekiwanie adwentowe dobiega końca. W sobotę zasiądziemy do stołu, by celebrować w naszych rodzinach i wspólnotach Wigilię Narodzenia Pańskiego. Podtrzymujmy piękne, polskie tradycje tej wieczerzy, szukajmy ich głębokiego sensu i znaczenia wydarzeń w czasie, który nam został dany. Niech łamanie opłatkiem przybliży nas do siebie. Wierzymy, że w tym znaku objawia się miłość Chrystusa, który przyjął naszą ludzką naturę.
  • W zakrystii są jeszcze do nabycia świece siedleckiego Caritasu i poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę.
  • We wtorek nowenna do św. Antoniego i 23.XII nowenna do św. o. Pio.
  • 23.XII, w piątek, spowiedź przez cały dzień do godz. 19:00, w Wigilię 24.XII  do godz. 15:00.
  • 24 grudnia, w sobotę, Msze św. tylko rano: o 6.30, 7.15 i 9.00. Celebrację Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o godz. 23.30 – procesją braci z figurą Dzieciątka Jezus i Liturgiczną Godziną Czytań;  następnie o północy Pasterka.
    W pierwszy dzień świąt, 25.XII nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Pierwsza Msza o godz. 8.30 i dalej porządek niedzielny.                                                                                                                   W drugi dzień świąt 26.XII będziemy obchodzić święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny.   W tym dniu w szczególny sposób pamiętamy o katolickich uczelniach.
  • Dziękując  Wam za Adwentową wspólnotę modlitwy, życzymy błogosławionego czasu świąt Narodzenia Pańskiego.
Skip to content