OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Zwykła

1. W czwartek, 2 lutego wypada święto Ofiarowania Pańskiego. To także „ Dzień    Życia Konsekrowanego”, w którym modlimy się za  osoby zakonne. Ustanowił go św. Jan Paweł II w 1997 r. Ofiary zbierane na tacę zostaną przekazane siostrom klauzurowym. Msze św. jak w dzień powszedni, dodatkowa Msza św. o godz. 16:30. Po Mszy, o 17:30: Kościół  św. Antoniego, Zespół Wokalny „Chwilka”, Bialskie Centrum Kultury oraz Prezydent Białej Podlaskiej zapraszają na wspólne kolędowanie zamykające tegoroczny okres wspominający Narodzenie Pańskie.
        W tradycji polskiej święto to jest nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy do kościoła świece zwane gromnicami do pobłogosławienia. Jest to znak naszego kroczenia przez życie w jedności z Jezusem, który jest dla nas światłem. Poświęconą w kościele zapaloną gromnicę starano się zanieść do domu, by od niej rozpalić ogień,  który oznaczał jedność i miłość w rodzinie. Z zapaloną świecą obchodzono całe gospodarstwo. Zapalano ją w trudnych chwilach: np. podczas burzy, a dymem z niej kreślono znak krzyża na futrynach i oknach jako tzw. „zapory” przeciw złemu duchowi. Zapaloną gromnicę wkładamy w ręce umierającego, jako znak oczekiwania na spotkanie z Jezusem. Przynieśmy w tym dniu do kościoła ze sobą świece do poświęcenia.

Z racji święta, dodatkowej Mszy i koncertu Jerycho Różańcowe do godz. 14.00

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– we wtorek św. Jana Bosko, prezbitera;

– w piątek św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na choroby gardła. Z racji 1 piątku dodatkowa Msza św. o godz. 16:30.

– Z racji 1 soboty miesiąca, nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 9:00.

2. Za wszelkie dobro jakie czynicie z miłości do Boga i bliźniego, niech wynagrodzi Wam Bóg  swoim błogosławieństwem.

Skip to content