OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Zwykła

1. W najbliższą środę przypada Popielec, w symbolicznym geście posypania głów  popiołem rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte będą odprawiane o godz. : 6:30, 7:15, 9:00, 16:30 oraz 18:30. W środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (czyli tylko jeden posiłek do syta). Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego do wstrzemięźliwości zobowiązani są wszyscy powyżej 14 roku życia, a do postu osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. W Wielkim Poście chcemy przez modlitwę, post i jałmużnę wejść w jeszcze głębszą relację z Bogiem. Pomocą są też nabożeństwa tego czasu: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 9:00 i o godz. 15:30, a po nabożeństwie Msza św. o 16:30. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 15:30. Rekolekcje rozpoczniemy w Niedzielę Palmową.  Już dziś prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji, o nawrócenia naszych serc.                                                                                      

2. W czwartek zapraszamy na nowennę do św. ojca Pio i Mszę św. w intencjach podanych na kartkach. W piątek o godz. 19:30 zapraszamy na „Czas Łaski”, wspólną modlitwę uwielbienia, w obecności Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3. Dziękujemy za ofiary na rzecz kościoła i  Waszą życzliwość dla naszej wspólnoty. Na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji złożyliście do puszek 6723 zł. Życzymy Wam owocnego czasu nawrócenia, wierności postanowieniom wielkopostnym oraz serc otwartych na Boże Słowo.

Skip to content