OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I  Niedziela Wielkiego Postu

1. W Wielkim Poście chcemy przez modlitwę, post i jałmużnę pogłębić nasza więź z Bogiem i lepiej zrozumieć drugiego człowieka. Pomocą do tego są nabożeństwa tego okresu liturgicznego: Droga Krzyżowa w piątek po Mszach św. o godz. 9:00 i 15:30, a po nabożeństwie Msza św. o 16:30. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 15:30.

2. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej. W 1 czwartek miesiąca Jerycho Różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwie. W 1 sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 9:00.

3. W sobotę, 4 marca wypada święto św. Kazimierza, królewicza. Tego dnia swego patrona czci Pasterz naszej diecezji J.E. bp Kazimierz Gurda. Pamiętajmy w tym dniu w szczególny sposób w modlitwie o jego osobie.

4. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024. Zapisy trwają do 31 marca. Są jeszcze pojedyncze miejsca do klasy II, IV i V. Stosowne dokumenty można składać w sekretariacie szkoły przy ul. Wyszyńskiego 53/55. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie i na stronie internetowej szkoły.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Miejskie obchody, na które zapraszają włodarze naszego miasta rozpoczną się Mszą św. o godz. 10:00 w parafii Narodzenia NMP na ul. Brzeskiej. Dalsza część uroczystości przed budynkiem Zakładu Karnego.

6. Ofiary pieniężne na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie, o który apelował Episkopat Polski, można składać do puszek przy ołtarzach bocznych.

7. Za dobroć Waszych  serc, której i my doświadczamy, niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem.

Skip to content