OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V  Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz.9:30 i 15:30, dodatkowa Msza św. o godz. 16:30. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 15:30.

2. W piątek o 19:30 zapraszamy na „Czas Łaski”, modlitwę uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Z racji 1 soboty miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Sercu NMP po Mszy św. o godz. 9:00.

3. W przyszłą niedzielę wypada Niedziela Palmowa. W tym dniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do wtorku. Poprowadzi je o. Justyn kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Leśnej Podlaskiej.  Nauki będą głoszone na każdej Mszy św. Natomiast w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 9:00, 11:00, 16:30 i 18:30. Spowiedź na pół godziny przed Mszą. Prosimy o modlitwę w intencjach rekolekcjonisty oraz tego świętego  czasu danego nam przez Boga. Ofiary na tacę zbierane we wtorek przeznaczone będą na potrzeby domu zakonnego, z którego przyjechał do nas ojciec Rekolekcjonista.

4. W niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 18:00 z parafii Chrystusa Miłosiernego, wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zakończenie przy pomniku św. Jana Pawła II, przed naszym kościołem, jako znak naszej jedności z Kościołem zbawionych w niebie, ze św. Janem Pawłem II, z katolikami w naszym narodzie.

5. Z parafii bł. Honorata 31.03 po Mszy św. o godz. 18:00 wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, szczegóły na plakacie.

6. Są jeszcze do nabycia w zakrystii „Baranki Wielkanocne” Caritasu Diecezji Siedleckiej, jako forma jałmużny wielkopostnej oraz „Paschałki” na stół Wielkanocny. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do „Grobu Pańskiego” można to uczynić do skarbonek przy ołtarzach bocznych lub w zakrystii.

7. Nadleśnictwo Biała Podlaska z okazji zbliżających się obchodów 100-lecia powstania Lasów Państwowych będzie rozdawać sadzonki drzew iglastych i liściastych. Można będzie je odebrać w siedzibie nadleśnictwa przy ul. Warszawskiej 37, dnia 2 kwietnia w godz. 13:00-15:00.

8. Niech Bóg Wam błogosławi za Waszą dobroć serca i troskę o drugiego człowieka. Niech Boże błogosławieństwo poprowadzi Was przez te dni Wielkiego Postu.

Skip to content