OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela Zwykła

1.We wtorek, 13 czerwca wypada odpustowa Uroczystość św. Antoniego z Padwy, patrona naszej świątyni i skutecznego orędownika przed Bogiem w wielu naszych sprawach. Dodatkowe Msze św. o godz. 11:00 i 16:30. Sumę odpustową o godz. 11:00 poprowadzi ks. Wiesław Mućka, Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Białej Podlaskiej, a po niej procesja Eucharystyczna. Tego dnia swojego patrona czczą o. Biskup Pacyfik Antoni Dydycz, biskup senior diecezji Drohiczyńskiej oraz o. Antoni Kawka- na Mszę św. w jego intencji zapraszamy o godz. 18.30. Polecamy solenizantów Bogu, prosząc o potrzebne dla nich łaski na dalsze dni posługi kapłańskiej.

 W kalendarzu liturgicznym wspominamy

– w poniedziałek 108 błogosławionych męczenników II WŚ, w tym 5 współbraci z naszej prowincji: Aniceta Koplińskiego, Henryka Krzysztofika, Floriana Stępniaka, Fidelisa Chojnackiego i Symforiana Duckiego;

 – w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

2. Kino Merkury zaprasza na film pt. „ Historia Jednej Zbrodni”, opowiadająca przejmującą historię rodziny Ulmów z Markowej zamordowanych przez Niemców za ratowanie żydów w czasie II WŚ. Jest to część przygotowań do beatyfikacji, która odbędzie się 10 września br. Bezprecedensowe wydarzenie: po raz pierwszy na ołtarze zostanie wyniesiona cała rodzina, w tym nienarodzone jeszcze dziecko. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

3. Na Wakacyjne Rekolekcje Oazowe złożyliście 3014 zł. Za naszym pośrednictwem młodzież serdecznie Wam dziekuje.

4. Za wszelkie dobro jakie czynicie, którego i my doświadczamy, niech wynagrodzi Wam Pan Jezus, św. nasz ojciec Franciszek i św. Antoni Padewski.

Skip to content