OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła

1. 4 września rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny. Niech Bóg ześle swoje błogosławieństwo na dzieci, rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– we wtorek wspomnienie Matki Teresy z Kalkuty. Na wieczornej Mszy św. nowenna do św. Antoniego.

– w 1 czwartek miesiąca Jerycho Różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00.

– w piątek święto Narodzenia NMP.

– w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy, Patronki FZŚ w Polsce.

2. W tym roku przyznano klasztorowi dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Suma pozwoli na dokończenie izolacji fundamentów  i elewacji klasztoru. W tym tygodniu mają rozpocząć się prace remontowe od strony szkoły „Platerki”, a to spowoduje utrudnienia możliwości korzystania z parkingu klasztornego. Będziemy starali się, aby było to jak najmniej uciążliwe. Zostały także ukończone, prowadzone równolegle od ponad roku, prace przygotowujące dokumentację konserwatorską remontu wnętrza kościoła. Został złożony wniosek o dofinansowanie remontu w ramach rządowego projektu „Polski Ład”. W pierwszym naborze nie przyznano nam dofinasowania, dlatego złożyliśmy nowy wniosek, który ma być rozpatrzony jeszcze w tym roku.

3. W przyszła niedzielę w kościele Wniebowzięcia NMP  w Białej Podlaskiej o godz. 18:00 będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

5. Za wszelkie dobro jakie czynicie, za waszą troskę o ten Kościół i klasztor niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem.

Skip to content