OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła

1. Ważne wydarzenia w Białej Podlaskiej: Związek Sybiraków w Białej Podlaskiej oraz Prezydent Michał Litwiniuk zapraszają na uroczystość Dnia Sybiraka, która dobędzie się 17 września: o godz. 9.30 złożenie kwiatów pod tablicą na dworcu PKP, o 10:00 Msza św. w kościele Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej, a następnie przemarsz pod pomnik Sybiraków i dalsza część uroczystości.

Senator RP Grzegorz Bierecki oraz ks. Andrzej Biernat, Dziekan Dekanatu Biała Podlaska -Południe  zapraszają do udziału w uroczystościach z okazji Dnia Sybiraka oraz rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w 1939r. , które rozpoczną się w niedzielę 17 września o godz. 12:30 Mszą św. w  parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej. Następnie uczestnicy przemaszerują na dworzec PKP pod tablicę Marszałka Piłsudzkiego i tablicę Zesłańców Sybiru.   

2. Miejskie obchody Święta Lotnictwa Wojskowego oraz 100-nej rocznicy utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów rozpoczną się Mszą św. o godz. 11:00 w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza przy ul. Dokudowskiej 17.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

-we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;

– w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

– w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

– w piątek wspomnienie NMP Bolesnej,

– w sobotę wspomnienie świętych Korneliusza papieża i Cypriana męczennika;

4. Zwracamy się z prośbą o otoczenie modlitwą o. Antoniego Kawkę o dar zdrowia dla niego. Po tygodniowym pobycie w bialskim szpitalu przebywa obecnie w naszym klasztorze w Lublinie w warunkach umożliwiających mu rehabilitację.

5. 1 Bialska Drużyna Harcerek „Ruczaj oraz 2 Bialska drużyna Harcerek „Głębia” zapraszaj na spotkanie 16 września o godzinie 12:00 przy pomniku św. JP II. Szczegóły na plakacie.

6. Serdecznie dziękujemy za dobro jakim otaczacie ten Kościół i Klasztor.

Skip to content