OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI  Niedziela Zwykła

1. W listopadzie serdeczną modlitwą otaczamy naszych zmarłych. Kartki  wypominkowe  są wyłożone na stoliku z prasą. W naszym Kościele będziemy polecać zmarłych przez cały listopad na Różańcu o godz. 17.50 i we Mszy św. o godz. 18.30.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

– w piątek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

– w sobotę 11.XI wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Msze jak w dzień powszedni. Jest to także święto narodowe, 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Władze naszego miasta  zapraszają  na uroczyste obchody tego święta. Rozpoczną się o godz. 10:00 Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej, po Mszy przemarsz i uroczystości na Pl. Wolności.

– w niedzielę 12.XI św. Jozafata, biskupa i męczennika, patrona Diecezji Siedleckiej. Diecezjalne Uroczystości z racji 400-lecia jego męczeńskiej śmierci rozpoczną się Mszą św. o godz. 12:00 w kościele Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej. O godz. 10:30 zapraszamy na spektakl pt. „Pasterz Pojednania” w Sali widowiskowej Starostwa Powiatowego ul. Brzeska 41. Spektakl będzie powtórzony we wtorek o godz. 9:00 i 11:00 dla szkół i o 17:00 dla dorosłych. Szczegóły przygotowań na banerze na ogrodzeniu.

2. 12.XI przeżywamy także XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stoliku z prasą.

3. Ks. Rafał Jarosiewicz zaprasza na zajęcia formacyjne pogłębiające życie duchowe. Spotkania Szkoły Modlitwy, Szkoły Ewangelizatora i inne. Spotkanie wstępne odbędzie się 6.XI o godz.18.45 w sali przy parafii Wniebowzięcia NMP na Woli.

4. Za wszelkie dobro jakim otaczacie ten Kościół i nas, niech wynagrodzi Wam     Bóg swoim błogosławieństwem i św. Antoni wstawia się u Boga w waszych intencjach.

Skip to content