OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu

1. W sobotę, 16.XII wpada 107rocznica śmierci bł. Honorata Koźmińskiego pochodzącego z Białej Podlaskiej, niech będzie szczególnym patronem naszych adwentowych dróg wiodących do Boga. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, aby jeszcze bardziej ukierunkować nasze serca i myśli na przyjęcie tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na Mszach św. o godz. 9:00 i 18:30.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– w środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

– w czwartek św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.

3. W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną i świece siedleckiego Caritas.

4. W przyszła niedzielę rozpoczną się w naszym kościele Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi o. Anzelm, paulin z klasztoru we Włodawie. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 9:00; 11:00; 16:30; i 18:30. Ofiary zebrane we wtorek przeznaczone będą na potrzeby klasztoru, w którym pracuje o. Rekolekcjonista. Prosimy o modlitwę w intencji duchowych owoców rekolekcji.

5. Decyzją biskupa siedleckiego rozpoczął się w naszej diecezji Rok Świętego Jozafata. W kościele Narodzenia NMP  w Białej Podlaskiej, każdego 12 dnia miesiąca odbywają się modlitwy za wstawiennictwem św. Jozafata połączone z Mszą św. w intencji pojednania i jedności. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

6. Dziękujemy za Waszą troskę o tę świątynie i o nas.

Skip to content