OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu

  1. Dziś rozpoczęliśmy Adewntowe Rekolekcje.  W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 9:00; 11:00; 16:30 i 18:30. Spowiedź zaczynamy pół godziny przed Mszą. Taca zbierana we wtorek przeznaczona będzie na potrzeby klasztoru, z którego przyjechał ojciec Anzelm, nasz Rekolekcjonista.
  2. Oczekiwanie adwentowe dobiega końca. W przyszłą niedzielę zasiądziemy do stołu, by celebrować w naszych rodzinach i wspólnotach Wigilię Narodzenia Pańskiego. Podtrzymujmy piękne, polskie tradycje tej wieczerzy, szukajmy ich głębokiego sensu i znaczenia wydarzeń w czasie, który nam został dany. Niech łamanie opłatkiem przybliży nas do siebie. Wierzymy, że w tym znaku objawia się miłość Chrystusa, który przyjął naszą ludzką naturę. Ostatnia Msza św. w Wigilijną niedzielę o godz. 11:30
  1. W piątek 22.XII i w sobotę 23.XII spowiedź przez cały dzień do godz. 19:00, w Wigilię 24.XII  na Mszach św.
  2. 24 grudnia, w Wigilię,   Celebrację Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o godz. 23.30 – procesją braci z figurą Dzieciątka Jezus i Liturgiczną Godziną Czytań,  następnie o północy „Pasterka”.
    W pierwszy dzień świąt, 25.XII nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Pierwsza Msza o godz.8.30 i dalej porządek niedzielny.                                                                                                                   W drugi dzień świąt 26.XII będziemy obchodzić święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny.   W tym dniu w szczególny sposób pamiętamy KUL i o katolickich uczelniach.
  3. Dziękując  Wam za Adwentową wspólnotę modlitwy, życzymy błogosławionego czasu świąt Narodzenia Pańskiego.
Skip to content