OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna

1. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, zapraszamy na nabożeństwa ku czci NMP codziennie o godz. 18:00.

2. W piątek, 3 maja obchodzimy w Kościele Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Jest to także Święto Narodowe, „Uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. o godz. 11:30, która rozpocznie miejskie obchody 233 rocznicy jej uchwalenia, a po modlitwie przemarsz pod tablicę upamiętniającą jej uchwalenie i dalsza część uroczystości. Msze św. wg porządku niedzielnego.

3. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy;

– w czwartek wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła. Z racji 1 czwartku miesiąca Jerycho różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godzinie 9:00 ;

– w sobotę wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Polecamy ich oraz ich rodziny Bożej opiece. Z racji 1 soboty miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 9:00.

4. W przyszłą niedzielę 5.V , w naszym kościele – czyli w dawnym Kościele Garnizonowym 34PP – na Mszy św. o godz. 11:30, będziemy modlić się w intencji  żołnierzy 34 Pułku Piechoty, ich rodziny oraz potomków, którzy żyją dziś w Białej Podlaskiej. Po Mszy nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętnienia dowódców i żołnierzy 34PP umieszczonej na przykościelnym murze, a następnie przemarsz na Plac Wolności na Piknik Wojskowy. Na uroczystości zaprasza Prezydent Białej Podlaskiej, Michał Litwiniuk oraz włodarz naszego miasta. W naszym kościele będziemy gościć o. Jacka Romanka z Sanktuarium MB Pocieszenia w Orchówku, wygłosi tego dnia homilie, po Mszach można będzie się z nim spotkać oraz wspomóc finansowo kontynuowane remontowe prace w sanktuarium.

5. Wszystkim dobrodziejom wspierającym ten Kościół i klasztor, niech Bóg wynagrodzi hojność serc swoim błogosławieństwem.

Skip to content