OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela Zwykła

1.W czwartek, 13 czerwca wypada odpustowa Uroczystość św. Antoniego z Padwy, patrona naszej świątyni i skutecznego orędownika przed Bogiem w wielu naszych sprawach. Dodatkowe Msze św. o godz. 11:00 i 16:30. Sumę odpustową o godz. 11:00 poprowadzi ks. Dziekan Marian Daniluk, , a po niej procesja Eucharystyczna. Poprzedzi je Triduum z rozważaniami na mszach wieczornych. Tego dnia swojego patrona czczą o. Biskup Pacyfik Antoni Dydycz, biskup senior diecezji Drohiczyńskiej oraz o. Antoni Kawka. Polecamy solenizantów Bogu, prosząc o potrzebne dla nich łaski na dalsze dni posługi kapłańskiej.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– we wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła;

– w środę wspomnienie 108 błogosławionych męczenników II WŚ, w tym 5 współbraci z naszej prowincji: Aniceta Koplińskiego, Henryka Krzysztofika, Floriana Stępniaka, Fidelisa Chojnackiego i Symforiana Duckiego;

 – w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

– w przyszłą niedzielę 16 czerwca o godź. 19:00, Władze Miasta i Bialskie Centrum Kultury zapraszają na koncert muzyki organowej i kameralnej, który odbędzie się w parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego. Szczegóły na plakatach.

– w niedzielę 16.VI kazania wygłosi br. Michał Baczkura i zaprosi na kolejną, sierpniową edycję „Golgoty Młodych” w Serpelicach.

2. Parafia Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej ORGANIZUJE „ Wakacje z Bogiem” w Okunince nad jeziorem Białym. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Z parafii bł. Honorata 11 czerwca Mszą św. o godz. 18:00 rozpocznie się marsz „Zjednoczeni dla życia, rodziny i Ojczyzny”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

3. Pragniemy poinformować, iż po kapitule prowincjalnej, nasz nowy Prowincjał, jak określają nasze przepisy, ustala na nowo składy personalne klasztorów.  W najbliższym czasie z Bialskiej wspólnoty wyjadą: gwardian br. Bogdan, wikary klasztoru i kapelan więzienia br. Marek, br. Stanisław, br. Sebastian, br. Karol i br. Rafał. 15 czerwca, w sobotę, o godz. 18:30 Mszą św. sprawowana w Waszych intencjach, chcemy podziękować za czas dany nam w Białej Podlaskiej, za wszystkich dobrodziejów, za waszą życzliwość, dobroć i troskę o ten Kościół, klasztor i o nas.   W poniedziałek 17 czerwca opiekę nad klasztorem i kościołem obejmie br. Rafał Chwedoruk. Życzmy mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i św. Antoniego. Niech Bóg Wam błogosławi i niech Was strzeże.

Skip to content