OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła

23 czerwca 2024

1. Trwa jeszcze miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca  Jezusowego. Zapraszamy na nabożeństwa o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

– w piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

– w sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca zbierana tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W miesiącach wakacyjnych, w lipcu i sierpniu, w niedzielę odprawiana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20:00.

4. (Czytać od 8.30) Dzisiaj po Mszy św. Młodzież z Ruchu Światło Życie będzie kwestować pod kościołem na 15 dniowe rekolekcje wakacyjne. Prosimy o modlitwę w ich intencji, oraz wsparcie finansowe.

5. Dzisiaj, w Dniu Ojca, w naszym kościele wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Przyjaciele Oblubieńca zapraszają całe rodziny na wydarzenie: „W Ramionach Ojca”, w ramach którego, będzie zawierzenie Bogu Ojcu swojego życia, modlitwa za wszystkich naszych ojców i za każdego z nas. Rozpoczęcie Eucharystią o 18.30. szczegóły na plakacie, w gablocie ogłoszeń.

6. W dniach 19 – 21 sierpnia odbędą się w Białej w parafii W.N.M.P przy ul. Długiej Rodzinne Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Poprowadzi je Karolina Grodecka – młoda dyrygentka z Krakowa. W warsztatach będą mogli wziąć udział dorośli i dzieci w wieku od 6 lat. Zapisy od 1 lipca, szczegóły na plakacie.


7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożona jest na stoliku na końcu kościoła.

8. Dziękujemy za wszelkie dobro jakim otaczacie ten Kościół i klasztor, niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem. Niech Boża opieka towarzyszy tym, którzy wyjeżdżają  na wypoczynek, a tym którzy pracują niech Pan przymnoży sił.

Skip to content