ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy

Jarmark Antoniański

Jarmark Antoniański 2013


Bardzo serdecznie pragniemy zaprosić Wszystkich Przyjaciół i Sympatyków Kościoła św. Antoniego za tydzień na doroczne uroczystości odpustowe. Msze św. odpustowe tak jak w każdą Niedzielę. Suma Odpustowa o godz. 11.30 będzie sprawowana w intencji Wszystkich naszych Dobrodziejów i Ofiarodawców. Przed Sumą będzie można kupić przed kościołem Lilie św. Antoniego. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Paweł Gomulak, oblat z Kodnia. Po Sumie procesja Eucharystyczna na placu przed kościołem. Prosimy Panów do niesienia baldachimu. Po Mszy św. o godz. 15.30 i 18.30 specjalne błogosławieństwo dla rodzin i dzieci.

Z tej okazji w niedzielę, 16 czerwca zapraszamy na Jarmark Antoniański, który rozpoczniemy o godz. 9.00. Będziemy mogli nabyć ciekawe książki z naszej Księgarni u Antoniego, co godzinę skorzystać ze zwiedzania klasztoru za klauzurą – boczne wejście od parkingu; w ogrodzie będą atrakcje dla małych dzieci w postaci jazdy na kucykach, dmuchane zjeżdżalnie i malowanie twarzy. Szczegółowy program Jarmarku widnieje na plakatach.
W ogrodzie będzie także funkcjonować Kuchnia Kapucyńska, gdzie będzie można smacznie się posilić. W ramach Ciastkarni św. Antoniego zachęcamy serdecznie Panie do przynoszenia swoich wypieków. Ciasta przynosimy dopiero na Jarmark od godz. 9.00.
Zapraszamy również do wzięcia udziału w Lóterii Fantowej. Fanty w dobrym stanie prosimy przynosić do furty klasztornej albo do zakrystii i dziękujemy wszystkim, którzy nam je ofiarowali.
Podczas Jarmarku będziemy wspierać naszych kapucyńskich Misjonarzy pracujących w wielu częściach świata. Będzie można spróbować specjałów z Misyjnej Kawiarenki lub kupić unikatową pamiątkę z Afryki.
Zapraszamy również przy okazji Jarmarku na spotkania muzyczne. Po Mszy św. o godz. 15.30 zapraszamy do ogrodu na 2 edycję GRAMY PIELGRZYMKOWO w wykonaniu Zespołu Full Power Spirit, a po Mszy św. wieczornej w kościele na KONCERT CHOPINOWSKI.

Jarmark 2012

Jak rok temu, z okazji Odpustu św. Antoniego zapraszamy Wszystkich Mieszkańców naszego Miasta Biała Podlaska do Kościoła św. Antoniego oraz Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów.

program_610

Tym razem obchody będą trwać dwa dni.

16 czerwca – Jarmark Antoniański – SOBOTA godz: 12.00 – 21.30 (w ogrodzie)

    P r o g r a m


Zwiedzanie Klasztoru za klauzurą: od 12.30 do 17.30 (co godzinę) Wejście od parkingu.
Piknik dla rodzin i małżeństw:
– Jazda w siodle na kucykach dla małych dzieci: 12.00 – 15.00 (rzut podkową do celu; strzelanie z bata; przeciąganie ląży i inne zabawy)
– malowanie twarzy
– zabawy sportowe: 12.00 – 15.00
– Bractwo rekonstrukcji historycznej FORTIS – strzelanie z łuku – rzucanie oszczepem – opowiadanie jak wyglądał sposób życia rycerzy z XIII wieku…
– Kuchnia Kapucyńska
– Ciastkarnia Antoniego – wypieki i inne smakołyki ofiarowane przez Wszystkich Chętnych
– Lóteria Fantowa – Każdy wygrać coś ciekawego może – do wyczerpania fantów

Godz. 15.00: KORONKA do Miłosierdzia Bożego.
Goście Jarmarku – Rodzina Jacka i Joanny Wrona z Częstochowy
z uzdrowioną cudownie za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II córką – Glorią Marią – OPOWIADANIE O CUDZIE (towarzyszy im Schola z Górki Chełmskiej)

KONCERTY od ok. 16.30:
Schola z Górki Chełmskiej (16.30 – 17.30)
Jazz Trio (17.45 – 19.00)
Wasza Generacja (19.15 – 20.15)
Fortitudo (20.30 – 21.30)

17 czerwca: Odpust Św. Antoniego – NIEDZIELA

Msze św. Odpustowe na św. Antoniego:
7.00; 8.30; 10.00; 11.30 (SUMA); 15.30; 18.30
Błogosławieństwo Rodzin i dzieci: po Mszy św. o godz. 15.30 i 18.30

KONCERT ANTONIAŃSKI

Kościół św. Antoniego – godz. 16.45
Katarzyna Laskowska – sopran liryczny
Małgorzata Piszek – fortepian

Koncert-Antoniański_610
jarmark_610_4

Jarmark 2011

Wspólne świętowanie odpustu św. Antoniego w tym roku było czasem doświadczenia DARU SPOTKANIA. Spotkanie drugiego człowieka jest pięknym darem, gdy dostrzegamy w nim przede wszystkim OSOBĘ i chcemy cieszyć się wspólnym czasem bycia razem. Możemy odkryć, że to co mamy najcenniejsze to właśnie ta druga osoba. Dziękujemy, że było nas tak wielu. Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy sympatyzują z naszym kościołem św. Antoniego oraz z Braćmi Kapucynami i za to, że tej sympatii mogło stać się zadość.

W tym roku jeszcze bardziej zależało nam na tym, aby patronalne święto ulubionego kościoła wielu mieszkańców naszego miasta, miało charakter bardziej rodzinny. Przygotowaliśmy zatem propozycje, które pozwoliły się przede wszystkim spotkać z innymi.

Na DZIECI czekały nie tylko ślizgawka, suchy basen oraz trampolina, ale również możliwość przeobrażenia się w inną fantastyczną postać…

Bractwo rekonstrukcji historycznej FORTIS zapraszało do wzięcia udziału w strzelaniu z łuków i rzucania oszczepem oraz opowiadało jak wyglądał sposób życia rycerzy z XIII wieku…

Tak jak rok temu i teraz była możliwość zwiedzania klasztoru. W drodze po klasztornych pomieszczeniach towarzyszyła nam Telewizja Biała TV

Na Jarmarku nie może zabraknąć stoisk z ciekawymi pamiątkami, wyrobami i książkami. Wśród nich było również miejsce dla sympatyków kapucyńskich misji, którzy mogli zakupić cegiełki na budowę szpitala w Essasa w Gabonie.

Gościem specjalnym Jarmarku był perkusista zespołu Skaldowie, czyli Jan Budziaszek.

Dla młodzieży w godzinach wieczornych występował zespół FORTITUDO. Co tu dużo mówić: śpiewali dla Jezusa!

Więcej zdjęć możemy zobaczyć już w naszej galerii zdjęć na dole głównej strony. Zapraszamy. A za rok niech WAS nie zabraknie.