ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
21 Paź 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela zwykła

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Na świecie pracuje ok 350 tysięcy misjonarzy, z czego ponad 2 tyś. to Polacy. W świecie, w którym jest ponad 5 miliardów ludzi nie ochrzczonych widać naglącą potrzebę wzmocnienia dzieła misyjnego Kościoła, także do strony duchowej.

2. We wtorek 23.X będziemy modlić się polecając intencje nowenny do św. Antoniego i św. Ojca Pio

3. W piątek na godz. 19.30 zapraszamy na „Czas Łaski” z modlitwą o uzdrowienie.

Czytaj więcej

13 Paź 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela zwykła

1. Dziś w parafii Narodzenia NMP na ul. Brzeskiej rozpoczynają się Misje Święte. Jest to czas szczególnego działania Bożej łaski w życiu ludzi. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii Narodzenia NMP.

2. Dzisiaj, w ramach Dnia Papieskiego, możemy wesprzeć „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dobrowolne ofiary można składać do puszek przed kościołem. 16.X przypada także 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Niech będzie to czas szczególnie gorącej modlitwy i doświadczenia wstawiennictwa u Boga św. Jana Pawła II w naszych intencjach. Czytaj więcej

07 Paź 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela zwykła

1. W październiku zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę różańcową codziennie o godz. 18:00.

2. W sobotę 13.X będziemy wspominali w liturgii bł. Honorata Koźmińskiego. Rozważania różańcowe zaczerpnięte z tekstów bł. Honorata oraz liturgię słowa we Mszy św. o godzinie 18.30 poprowadzą Siostry Sercanki, których zgromadzenie zostało założone przez błogosławionego. Natomiast w niedzielę 14.X odpust w parafii na ul. Terebelskiej, której patronem jest bł. Honorat. Czytaj więcej

30 Wrz 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela zwykła

1. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18:00

2. W czwartek, 4 października przypada Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Porządek świąteczny, dodatkowa Msza św. o godz. 11:00. Wieczorną Mszę św. będzie celebrował i kazanie wygłosi ojciec Paulin z Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej. Po Mszy św. Transitus – wspomnienie chwalebnej śmierci i przejścia do nieba Biedaczyny z Asyżu, przygotowaną przez młodzież oazową. Czytaj więcej

23 Wrz 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela zwykła

1. 25 września rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Na Mszach św. wieczornych będzie kazanie o tematyce franciszkańskiej i na zakończenie modlitwa z danego dnia nowenny.

2. Narzeczonych i zakochanych zapraszamy na warsztaty przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Więcej na kursnamilosc.pl.

3. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na Czas Łaski, z modlitwą o uzdrowienie: w piątek o 19.30. Czytaj więcej

15 Wrz 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela zwykła

1. Pan Prezydent zachęca do udziału w uroczystościach z okazji Dnia Sybiraka, które rozpoczną się Mszą św. w parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej, 17 września o godz. 10:00. Następnie uczestnicy przemaszerują pod pomnik Sybiraków przy ul. Brzeskiej 41.

2. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne Wspomnienie św. Ojca Pio. Poprzedzi je Triduum, które nas przygotuje na ten dzień. Nabożeństwa rozpoczynać się będą o godz. 17:30 : w  czwartek modlitwa różańcowa, w piątek Droga Krzyżowa, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu, a po nich Msza św. o 18:30 z kazaniem. Szczegóły na plakatach.

Czytaj więcej

08 Wrz 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela zwykła

1. W najbliższą sobotę, 15 września, zapraszamy wszystkich pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej, maszerujących z naszą kapucyńską grupą 10 B do Częstochowy, do wspólnej modlitwy na Mszy o godzinie 18.30, a potem na spotkanie wspominające wspólną wędrówkę w klasztorze. Zapraszamy też wszystkich, którzy chcieliby wędrować razem z naszą grupą w przyszłym roku.

2. W następną niedzielę na Mszy o godzinie 10.00 zostanie zainaugurowany nowy rok harcerski bialskiego środowiska ZHR-u. Zapraszamy wszystkich członków, sympatyków i rodziców. Po mszy odbędzie się wspólne ognisko w klasztornym ogrodzie.

Czytaj więcej

04 Wrz 2018

Uroczystość św. Ojca Pio

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Triduum modlitewnym ku czci św. Ojca Pio. Szczegóły na plakacie poniżej:

31 Sie 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XXII Niedziela zwykła

1. W poniedziałek, 3 września dzieci i młodzież rozpoczyna nowy rok szkolny. Prosimy dla nich, ich wychowawców, nauczycieli, katechetów, opiekunów o Boże błogosławieństwo, dary Duch Świętego mądrości, rozumu i cierpliwości. Msza św. w naszym Kościele rozpoczynająca rok szkolny o godz. 7:45.

 

2. Także w poniedziałek 3 września Pan Prezydent Dariusz Stefaniuk, Pan Senator Grzegorz Bierecki i Społeczny Komitet „Rodło” zapraszają na inaugurację roku szkolnego 2018/2019 oraz odsłonięcie tablicy „Pięć Prawd Polaków spod Znaku Rodła”, która odbędzie się na Placu Wolności o godz. 12:00.

Czytaj więcej

26 Sie 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela zwykła

1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc wrzesień. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00, a po niej modlitwy z racji pierwszej soboty miesiąca.
Także w sobotę 1 września z okazji 79 rocznicy wybuchu II wojny Światowej pan Prezydent zaprasza na miejskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Obchody rozpoczną się Mszą św. w intencji Ojczyzny w parafii św. Anny o godz.10.30. Następnie uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerują na Pl. Wolności, gdzie oddadzą hołd poległym przy Miejscu Straceń.

2. Od przyszłej niedzieli wraca powakacyjny porządek Mszy św. , nie będzie więc Mszy św. o godz. 20:00. Grupy duszpasterskie działające przy naszym kościele wznawiają swoją działalność. Stowarzyszenie „Sychar” zaprasza małżeństwa przeżywające trudności na swoje spotkania. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy furcie. Czytaj więcej