ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
01 Wrz 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła

1.W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. w intencji dzieci i pracowników szkoły im. Emilii Plater o godz. 8:00

2.W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek miesiąca, Jerycho różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwo o godz. 18:00, w I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, w I sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9:00.

3.Informujemy, że rozpoczęły się prace przy polichromiach znajdujących się na parterze klasztoru. Odkryte zostały w 2012r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po zaakceptowaniu programu konserwatorskiego przyznało dotację na prace obejmujące w tym roku fragmenty 2 korytarzy. Brakującą część funduszy przypadającą na klasztor pokryła Fundacja „Kocham Podlasie”, której serdecznie dziękujemy.

4.W przyszłą niedzielę będziemy gościć pallotyna ks. Jarosława Rodzika, redaktora kwartalnika „Apostoł Miłosierdzia Bożego”. Wygłosi kazania i będzie możliwość porozmawiania z nim po Mszach św. przed kościołem.

 W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

         – we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża. 

– w przyszłą niedzielę w parafii na ul. Brzeskiej przypada uroczystość     odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

5.Za wszelkie dobro niech wynagrodzi Wam Bóg swoim     błogosławieństwem.

24 Maj 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18:00.

2.W piątek, 29 maja o godzinie 19.30 odbędzie kolejne spotkanie modlitewne Czas Łaski,. Tym razem będzie ono skupione na osobie Ducha Świętego i o ponowne wylanie Jego darów będziemy się na nim modlić. W kościele będzie  mogło przebywać  51 osób, dlatego spotkanie, podobnie jak poprzednie, będzie dostępne także online.

3.W sobotę, 30 maja w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na Eucharystie o godzinie 18.30 i na  godzinną adorację Najświętszego Sakramentu od razu po zakończonej eucharystii.

4.W przyszłą niedzielę w Lublinie nasi bracia przyjmą sakrament święceń z rąk ks. bp. Mieczysława Cisło. Będą to br. Michał Baczkura, br. Krzysztof Fabich, którzy przyjmą święcenia w stopniu diakonatu i br. Krzysztof Łaziński, br. Karol Palus, którzy przyjmą święcenia prezbiteratu. Cieszymy się bardzo i polecamy ich waszej modlitwie. 

5.Bracia Łukasz i Sebastian zapraszają na internetowe rekolekcje o Duchu Świętym, mające pomóc w przygotowaniu do Zesłania Ducha Świętego. Będą się one ukazywać w postaci filmu w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek na YouTube, na kanale „Braterski Vlog”

Czytaj więcej
17 Maj 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna

  1. W poniedziałek 18 maja wypada 100-tna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Centrum Myśli JP II zebrało na portalu „JP2online” wszystkie dokumenty, tysiące stron wypowiedzi, zdjęć, relacji ze spotkań Jana Pawła II. Mogą być wielką pomocą w przypomnieniu sobie osoby Papieża, wsparciem naszych przemyśleń, także przy podejmowaniu duchowych decyzji w świetle wiary.

2. Trwa nowenna przed uroczystością św. Antoniego. We wtorek na Mszach św. o godz.  9.00 i 18.30 możemy włączyć się w modlitwy nowennowe. Intencje można składać do skarbony lub w zakrystii.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18:00.

4.W przyszłą niedzielę 24 maja, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, wypada VI rocznica ingresu naszego Biskupa Kazimierza Gurdy.  Pamiętajmy w szczególny sposób w tym dniu o Pasterzu naszej diecezji.

Czytaj więcej
16 Maj 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna

1. Trwa miesiąc maj, w którym w szczególny sposób polecamy Bogu nasze sprawy za przyczyną Matki Bożej.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– we wtorek wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegowiny, kapłana. Jest to także kolejny wtorek nowenny przed odpustem św. Antoniego, modlitwy nowennowe na Mszy św. o godz. 9:00 i 18:30

– w środę wspomnienie NMP Fatimskiej, nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9:00. W roku ustanowionym przez sejm w Polsce rokiem św. Jana Pawła II, wspominamy także w tym dniu rocznicę zamachu na niego i cudowne jego ocalenie.

– w czwartek święto św. Macieja Apostoła.

– w piątek wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony.

– w sobotę święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

2. Za wszelkie dobro jakiego od Was doświadczamy niech wynagrodzi Wam Pan Jezus i św. nasz ojciec Franciszek.

03 Maj 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna

1. Rozpoczął się miesiąc maj, poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa codziennie o godz. 18:00. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w Kościele. Pamiętamy w modlitwie o trwającej epidemii, o chorych, ich rodzinach i o tych, którzy narażając swoje życie pielęgnują chorych. Uwzględniamy także ograniczenia sanitarne co do ilości osób w kościołach. W Naszej Świątyni może przebywać równocześnie 34 osoby.

2. W tym tygodniu wypadają w liturgii:

– w poniedziałek wspomnienie św. Floriana,

– w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

– 7 maja wypada 1 czwartek miesiąca, Jerycho Różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i trwać będzie do nabożeństwa majowego.

– w piątek, 8.V uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski oraz naszej zakonnej prowincji. Tego dnia swojego patrona czci o. Stanisław Filipek. Będziemy modlić się w jego intencji na Mszy św. o godz. 18:30.      

Także 8.V Krajowy Związek Dzieci Wojny modlić się będzie na Mszy św. o godz. 9:00 „w intencji 75 rocznicy   zakończenia II Wojny Światowej i 48 rocznicy powstania oddziału w Białej Podlaskiej”.

3. 8-10 maja miały odbywać się miejskie uroczystości związane ze świętem 34 Pułku Piechoty. Epidemia zmieniła także i te plany. 10 maja, w naszym kościele, czyli w dawnym Kościele Garnizonowym 34 PP, na Mszy św. o godz. 10:00, wraz z władzami Białej Podlaskiej będziemy polecać Bogu osoby z tamtych lat i prosić o błogosławieństwo dla nas, ich spadkobierców.

4. W codziennej modlitwie i Mszach św. za Dobrodziejów polecamy Bogu wszystkich, którzy duchowo i materialnie wspierają ten Kościół i klasztor.

27 Kwi 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny, zachęcamy do pogłębionej lektury Pisma Świętego.

2. W tym tygodniu swoje  imieniny obchodzi nasz proboszcz i dziekan, ks. Marian Daniluk. Życzymy zdrowia i opieki Matki Bożej Anielskiej oraz św. Antoniego i zapewniamy o naszej modlitwie w jego intencji!

3. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj liturgicznym wspomnieniem św. Józefa, Rzemieślnika. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 18:00. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej; 1 piątek, dodatkowa Msza św. o godz. 16:30.

4. W sobotę, 2 maja wypada przeniesiona z niedzieli 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.

Czytaj więcej
18 Kwi 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– we wtorek nowenna przed odpustem św. Antoniego. Modlitwy nowennowe odmawiane są po Mszy św. o godz. 9:00 i 18:30.

– w czwartek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, ale także naszej zakonnej prowincji. Na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się także w intencjach złożonych w ramach nowenny do św. o. Pio.

– w piątek święto św. Fidelisa z Sigmaringren, prezbitera i męczennika.

– w sobotę święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu swego patrona czci o. Marek Strycharski, wikary i ekonom klasztoru, kapelan więzienia, duszpasterz rodzin, znany Wam od wielu lat. Na Mszy św. o godz. 18.30 będziemy modlić się w jego intencji.

– 26 kwietnia, w Niedzielę Biblijną po raz 4 organizowane jest Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy, aby indywidualnie i rodzinnie poświęcić więcej czasu na lekturę Słowa Bożego.

– Zgodnie z przepisami sanitarnymi związanymi z epidemią, które wchodzą w życie w poniedziałek 20 kwietnia br. w naszym kościele będzie mogło przebywać jednorazowo 27 osób.

2. Za wszelkie dobro jakim otaczacie nas, tę świątynie i klasztor, niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem.

12 Kwi 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych – porządek Mszy św. niedzielny. Oktawa Wielkiej Nocy przedłuża naszą radość ze zmartwychwstania. Każdy dzień w oktawie jest w randze uroczystości, zatem w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych . Przedłużone zostało niestety ograniczenie uczestników Mszy w kościele do 5-ciu osób. Z nadzieją modlimy się i oczekujemy na ustabilizowanie się sytuacji w naszej Ojczyźnie.

4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do tej uroczystości przez nowennę. Modlitwy nowennowe odmawiane będą po Mszy św. o godz. 9:00 i 18:30 .

Czytaj więcej
05 Kwi 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa

1.Przed nami Wielki Tydzień i najważniejszy czas w liturgii Kościoła – Triduum Paschalne. Nikt z nas nie spodziewał się, że będziemy przeżywać go w takiej atmosferze. Może podobnie było 2 tysiące lat temu. Był strach, zakłopotanie jak się zachować, eskalacja cierpienia, widok śmierci. A to był szczyt i samo serce naszego odkupienia dokonanego z miłości Jezusa do nas i wtedy wszystko nabrało właściwego sensu i znaczenia w życiu. Jaki sens nadał Bóg wydarzeniom 2020 r.? Być może teraz jest czas na naszą odpowiedź.

2.W poniedziałek i wtorek miały odbywać się rekolekcje wielkopostne. Dodatkowe  Msze św. będą o godz. 11:00, 16:30. , a pół godziny przed każdą Mszą możliwość spowiedzi. Pamiętając o ograniczeniu, że w kościele może przebywać równocześnie 5 osób, wymieniajmy się w czasie spowiedzi, a na Mszy św. dajmy możliwość bycia osobom, które zamówiły intencję. Uszanujmy wielkodusznie siebie nawzajem w tym czasie.

–  Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
Następnie Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00. Możliwość spowiedzi od godz. 7:00 do 17:00.

– Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.
Adoracja przy Grobie Pańskim do 22:00. Możliwość spowiedzi od godz. 7:00 do 17:00. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

–       Wigilia Paschalna w sobotę rozpocznie się o godz. 20.00. Spowiedź od godz. 7:00 do 17:00. W tym roku nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele, modlitwę z prośbą o błogosławieństwo odmówimy bezpośrednio przy śniadaniu wielkanocnym. Treść modlitwy wyłożona jest na stoliku w kościele oraz na stronie internetowej.

–  Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 .
Nie ma Mszy św. o 7.00. Dopiero o 8.30. Z uwagą będziemy obserwować komunikaty dotyczące ograniczeń ilości osób mogących przebywać jednocześnie w kościołach.

Czytaj więcej
29 Mar 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu

1.Rozpoczął się 5 tydzień Wielkiego Postu, który w tym roku nabiera coraz bardziej trudnego, a w niektórych przypadkach dramatycznego charakteru. Zmagania z pandemią, coraz większą ilością zgonów, ograniczenia w przemieszczaniu się, kłopoty życia codziennego z tym związane, ograniczenie do 5 osób w czasie liturgii w Kościołach i wiele innych związanych z troską o życie i zdrowie drugiego człowieka. Z tego powody odwołane są wszystkie nabożeństwa wielkopostne. W tym tygodniu wypadające dni odnowy duchowej, pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca przeżywane będą bardziej w duchowym zjednoczeniu i wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi niż fizycznej obecności w Kościele. Powoli przygotowujemy się do innego sposoby przeżycia Triduum Paschalnego, z tak niewielką ilością  uczestników liturgii, poczynając od Niedzieli Palmowej. Korzystajmy  z możliwości uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej za pośrednictwem środków masowego przekazu, uczestnicząc w niej tak jak w kościele. Czyli włączamy się w odpowiedzi, recytacje, śpiew i gesty liturgii. Komunię zaś przyjmujmy duchowo,  wzbudzając pragnienie przyjęcia Chrystusa wraz z Jego łaską. 

Czytaj więcej
25 Mar 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI 25 marca 2020

„ W związku z wprowadzeniem na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego obowiązuje NOWE rozporządzenie władz państwowych, mówiące, że podczas zgromadzeń publicznych od dnia 25 marca także w kościołach, może przebywać, każdorazowo maksymalnie do  5  osób.”

Zastosowanie praktyczne w naszym Kościele:

Kościół będzie otwierany 10 minut przed Mszą św., pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję. Jeśli zostaną miejsca będą mogły wejść osoby dodatkowe. Osobą które będą przyjdą w tym czasie, a nie zmieszczą się w limicie będzie udzielona Komunia Święta.

Godziny Mszy Świętych pozostają bez zmian.

                         Dyżur Spowiedzi 

od godz. 10:00 do 12:00  

od godz. 16:00 do 18:30

W Kościele może przebywać w tym czasie maksymalnie     5 osób  

Wystawienie Najświętszego Sakramentu
od godziny 10:00 do 18.20        
W Kościele może przebywać w tym czasie maksymalnie     5 osób 

Obowiązuje do 11 kwietnia 2020r.

Prosimy o zastosowanie się do zarządzenia władz państwowych i decyzji ks. Biskupa Siedleckiego.