ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
01 wrz. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła

1.W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. w intencji dzieci i pracowników szkoły im. Emilii Plater o godz. 8:00

2.W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek miesiąca, Jerycho różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwo o godz. 18:00, w I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, w I sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9:00.

3.Informujemy, że rozpoczęły się prace przy polichromiach znajdujących się na parterze klasztoru. Odkryte zostały w 2012r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po zaakceptowaniu programu konserwatorskiego przyznało dotację na prace obejmujące w tym roku fragmenty 2 korytarzy. Brakującą część funduszy przypadającą na klasztor pokryła Fundacja „Kocham Podlasie”, której serdecznie dziękujemy.

4.W przyszłą niedzielę będziemy gościć pallotyna ks. Jarosława Rodzika, redaktora kwartalnika „Apostoł Miłosierdzia Bożego”. Wygłosi kazania i będzie możliwość porozmawiania z nim po Mszach św. przed kościołem.

 W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

         – we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża. 

– w przyszłą niedzielę w parafii na ul. Brzeskiej przypada uroczystość     odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

5.Za wszelkie dobro niech wynagrodzi Wam Bóg swoim     błogosławieństwem.

11 wrz. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dziś podniosły i długo oczekiwany dzień beatyfikacji ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, z nadzieja, że będzie wielkim orędownikiem naszej  ojczyzny przed Bogiem. Kino Merkury zaprasza na pokazy filmu o Kardynale Wyszyńskim. Szczegóły na plakatach na tablicy ogłoszeń. Na tablicy znajduje się także ogłoszenie bialskiego szpitala o dniu otwartym.

2. Pan Prezydent  zaprasza do udziału w uroczystościach z okazji Dnia Sybiraka, które rozpoczną się Mszą św. w  parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej, 17 września o godz. 10:00. Następnie uczestnicy przemaszerują pod pomnik Sybiraków przy ul. Brzeskiej 41.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

– we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

– we środę wspomnienie NMP Bolesnej,

– w czwartek wspomnienie świętych Korneliusza papieża i Cypriana męczennika;

– w piątek święto  Stygmatów św. Franciszka;

– w sobotę święto św. Stanisława Kostki.

4. Serdecznie dziękujemy za dobro jakim otaczacie ten Kościół i Klasztor.

06 wrz. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła

1.Do naszej wspólnoty klasztornej dołączył wczoraj br. Tomasz Mędrek. Witamy go serdecznie i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Męczenników z Pratulina na czas pobytu na podlaskiej ziemi.

2.Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku formacyjnego Ruchu Światło Życie. 10 września w podziemiach naszego kościoła o godz. 17:00 będziemy razem przezywać Eucharystię, a po niej spotkanie w salce. Spotkania odbywają się w każdy piątek i są skierowane do dzieci od klas 6 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.

3.” Księgarnia u Św. Antoniego” szuka nowego właściciela. Telefon kontaktowy na miejscu w księgarni, lub na banerze przy bramie wjazdowej na parking.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– we wtorek wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nowennę do św. Antoniego.

– w środę święto Narodzenia NMP. Uroczystości odpustowe odbywają się także w Orchówku. Kustosz Sanktuarium, o. Jacek Romanek, dziękując Wam za pomoc w renowacji obrazu MB Pocieszenia, będzie odprawiał tego dnia Mszę św. w waszych intencjach. W tym dniu nasz nowy wspłóbrat w klasztorze bialskim, Sebastian Marcinkowski obchodzi jubileusz 25-lecia życia zakonnego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30 w jego intencji.

Czytaj więcej
30 sierpień 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła

1. Po kapitule prowincjalnej, która odbyła się w lipcu br. nastąpiły zmiany personalne także w bialskim klasztorze. W poniedziałek na mszy św. wieczornej będziemy dziękować Bogu za osoby ojca Jana Fibka i Łukasza Podsiadłego oraz prosić o błogosławieństwo na czas pobytu na podlaskiej ziemi dla ojca Sebastiana Marcinkowskiego, który przejmie funkcję katechety.

2. We wtorek, 1 września wypada 82 rocznica wybuchu II WŚ. Pan Prezydent  Michał Litwiniuk zaprasza wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej do uczestnictwa w uroczystościach, które rozpoczną się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny o godz. 13:00. Następnie uczestnicy udadzą się na PL. Wolności, gdzie przy Miejscu Straceń oddadzą hołd poległym. Ogarniamy  pamięcią i modlitwą tamten czas i ludzi, ponieważ żyją jeszcze pośród nas ci, którzy przeżywali ten dramat.

3. 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. w intencji dzieci i pracowników szkoły im. Emilii Plater o godz. 8:00.

4.  W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek miesiąca, Jerycho różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwo o godz. 18:00, w I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, w I sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9:00.

Czytaj więcej
22 sierpień 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła

1. W przyszła niedzielę, 29.08, kończy się wakacyjny porządek Mszy św. Po raz ostatni w tym roku będzie odprawiana Msza św. o godz. 20:00.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek, 23 sierpnia, po Mszy św. o godz. 9:00 nowenna do Męczenników z Pratulina, poprzedzająca 25 rocznicę ich beatyfikacji, a na Mszy wieczornej nowenna do św. o. Pio.

– we wtorek święto św. Bartłomieja, Apostoła,

– we środę wspomnienie św. Ludwika, króla, Patrona FZŚ. Pamiętamy w tym dniu w modlitwie o Siostrach i Braciach, którzy razem z nami próbują żyć duchem św. Franciszka.

– w czwartek  Uroczystość NMP Częstochowskiej,

– w piątek wspomnienie św. Moniki,

– w sobotę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,

3. Przebywającym na urlopach życzymy dobrego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do domu. Niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem, za dobro które czynicie ludziom z miłości do Niego.

17 sierpień 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX Niedziela Zwykła

1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Antoniego, na Mszy św. wieczornej polecać będziemy intencje podane na kartkach.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– we wtorek wspomnienie św. Jacka, prezbitera;

– w piątek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

– w sobotę wspomnienie św. Piusa X, papieża.

2. Informacje na temat Pielgrzymki Żywego Różańca do MB Leśniańskiej 28 sierpnia i Dożynek Jasnogórskich 4-5 września podane są na plakatach na tablicy ogłoszeń.

3. Życzymy dobrego i bezpiecznego czasu wypoczynku wakacyjnego.  Za dobroć waszych serc, niech Bóg wynagrodzi Was swoim błogosławieństwem.

07 sierpień 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła

1. Towarzyszymy duchowo pielgrzymom zmierzającym na Jasną Górę pamiętając o nich w naszych modlitwach.

2. Uroczystości Odpustowe w Leśnej Podlaskiej ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej odbędą się  w dniach 14-15 sierpnia.  W tym dniu wypada także odpust w parafii na Woli, oraz w Kodniu. Szczegóły na plakatach.

W tym tygodniu w liturgii przypadają:

– w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy.

–  we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

– we środę święto świętej Klary z Asyżu, dziewicy.

– w piątek wspomnienie bł. Marka z Aviano, kapucyna, kapelana króla Jana III Sobieskiego i chrześcijańskich wojsk pod Wiedniem.

–  w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana M. Kolbe, męczennika franciszkańskiego z niemieckiego obozu koncentracyjnego.

3. W przyszła niedzielę 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, wypada także rocznica „Cudu nad Wisłą”. Tego dnia obchodzimy święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny,  a także o tych,  którzy współcześnie strzegą bezpieczeństwa  jej granic. Będzie możliwość poświęcenie owoców, ziół, kwiatów na końcu każdej Mszy św.

4. Na pomoc dla poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych ofiarowaliście  3571zł, w ich imieniu serdecznie dziękujemy. Niech Bóg napełni nasze serca odwagą i ufnością. Życzymy Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.

26 lipiec 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła

1.Zbliża się długo oczekiwany dzień beatyfikacji Sługi Bożego, ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. W sobotę 31 lipca o godz. 19.30, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na multimedialną prezentację poświęconą osobie ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, zatytułowaną „ Prymas Tysiąclecia i Żołnierze Niepodległości”. Poprowadzi ją Pan Andrzej Czapski, pochodzący z Białej Podlaskiej absolwent KUL.

2.W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc  sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla polskiego Narodu rocznic. Pan Prezydent zaprasza mieszkańców Białej Podlaskiej do uczestnictwa w uroczystościach z okazji         77-mej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Rozpoczną się 1 sierpnia o godz. 17:00 przed Miejscem Straceń na Placu Wolności. Sierpień to także miesiąc trzeźwości w naszej Ojczyźnie, dlatego Episkopat Polski „prosi pomóżcie tym, którzy pragną żyć w wolności zachowując trzeźwość. Nie potrzebujemy alkoholu, aby osiągnąć szczęście”. Tego dnia z parafii Chrystusa Miłosiernego, po Mszy św. o godz. 6.00 wyruszy 41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę.

3.Patronką naszej świątyni jest Matka Boża Anielska. 2 sierpnia, w przyszły poniedziałek, przypada Jej święto i odpust zwany Porcjunkulą. Zapraszamy do zyskania tej wielkiej łaski, odpustu zupełnego, którą przez ręce Maryi wyprosił dla grzeszników św. Franciszek z Asyżu. Sumę odpustową o godz. 11:00 odprawi i homilię wygłosi proboszcz z parafii Hrud ks. Jarosław Grzelak.

Czytaj więcej
18 lipiec 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła

1. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Antoniego.

2.  W piątek, 23 lipca na Mszy św. o godz. 9.00 nowenna do Męczenników Podlaskich z Pratulina, a na Mszy św. wieczornej nowenna do św. o. Pio.

3.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wiele artykułów może pomóc nam w lepszym zrozumieniu sytuacji w naszej Ojczyźnie i w Kościele w Polsce.

 W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– w środę święto św. Wawrzyńca z Brindisi;

– w czwartek święto św. Marii Magdaleny;

– w piątek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;

– w sobotę wspomnienie św. Kingi;

4. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji wszystkich kierowców i podróżujących, jeśli ktoś chciałby poświęcić swój pojazd prosimy o zgłoszenie się do zakrystii bezpośrednio po Mszy św.

5. Za wszelkie dobro jakie czynicie, a którego i my doświadczamy, niech wynagrodzi wam Bóg swoim błogosławieństwem. Błogosławionego czasu wypoczynku i pracy.

11 lipiec 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV Niedziela Zwykła

1. We wtorek, 13 lipca zapraszamy na  Mszę św. o godz. 9:00, a po niej na Nabożeństwo Fatimskie. Wieczorem nowenna do św. Antoniego.

2. W sobotę, 17 lipca imieniny obchodzi o. Bogdan. Polecamy go waszym modlitwom i zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18:30.

3. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej, przed naszym Kościołem będzie można złożyć intencje modlitewną, którą pielgrzymi zabiorą ze sobą na czas wędrówki i złożą je przed tronem Jasnogórskiej Pani. W ten sposób dołączymy duchowo do 41 Podlaskiej Pieszej Pielgrzymki.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– w poniedziałek, wspomnienie św. Brunona  Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

– we wtorek świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

– w czwartek święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

– w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;

5. Dziękujemy za wszelkie dobro jakim otaczacie ten Kościół i klasztor. Niech Boża opieka towarzyszy Wam wszystkim. Niech Bóg błogosławi wypoczywającym na wakacjach.

05 lipiec 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV Niedziela Zwykła

1. Rozpoczęły się miesiące wakacyjne i urlopowe, czas odpoczynku, oaz, obozów harcerskich i pielgrzymek. W tym roku po hasłem „ z Wiarą i Męstwem” po raz 41 wyruszy Podlaska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Będziemy mogli towarzyszyć pielgrzymom kapucyńskiej grupy 10B duchowo, a oni zaniosą nasze intencje na pielgrzymi szlak i przed Jasnogórski Obraz. Kartki do wypisania naszych intencji wyłożone są na stoliku. W przyszłą niedzielę, 11.07 przed kościołem będzie można je przekazać organizatorom, a także wesprzeć finansowo organizację pielgrzymki. Niech opieka Boża towarzyszy wszystkim wyjeżdzającym na wypoczynek. W lipcu i sierpniu w naszym kościele, w niedziele odprawiana jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.

 W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– we wtorek bł. Marię Teresę Ledóchowską;

– w czwartek św. Jana z Dukli;

– w piątek świętych męczenników  Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy;

– w sobotę święto świętej Weroniki Giuliani, dziewicy.

2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

3. Pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację wysokości 212 tyś. zł na kolejny etap remontu elewacji klasztoru. W najbliższych dniach rozpoczną się prace izolacyjne fundamentów od strony „Platerki”, co spowoduje czasowe utrudnienia w korzystaniu z parkingu. Dotacja obłożona jest 10% -wym wkładem własnym.

4. Dziękujemy za wszelkie dobro jakim otaczacie ten Kościół i klasztor, niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem.