ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
01 Wrz 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła

1.W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. w intencji dzieci i pracowników szkoły im. Emilii Plater o godz. 8:00

2.W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek miesiąca, Jerycho różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwo o godz. 18:00, w I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, w I sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9:00.

3.Informujemy, że rozpoczęły się prace przy polichromiach znajdujących się na parterze klasztoru. Odkryte zostały w 2012r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po zaakceptowaniu programu konserwatorskiego przyznało dotację na prace obejmujące w tym roku fragmenty 2 korytarzy. Brakującą część funduszy przypadającą na klasztor pokryła Fundacja „Kocham Podlasie”, której serdecznie dziękujemy.

4.W przyszłą niedzielę będziemy gościć pallotyna ks. Jarosława Rodzika, redaktora kwartalnika „Apostoł Miłosierdzia Bożego”. Wygłosi kazania i będzie możliwość porozmawiania z nim po Mszach św. przed kościołem.

 W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

         – we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża. 

– w przyszłą niedzielę w parafii na ul. Brzeskiej przypada uroczystość     odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

5.Za wszelkie dobro niech wynagrodzi Wam Bóg swoim     błogosławieństwem.

19 Sty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła

1. Trwa wizyta duszpasterska w bialskich parafiach. Na stronach internetowych parafii można znaleźć szczegółowe plany kolędy. Prosimy o  zapoznanie się  z terminami i przygotowanie się na przyjęcie kapłana.

2. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w sobotę 25.I , w święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
Wypraszajmy u Boga dar jedności dla Kościoła w naszej Ojczyźnie, i pośród wszystkich chrześcijan.

3. Siostry Kapucynki z Wąwolnicy za naszym pośrednictwem serdecznie dziękują za Waszą otwartość i hojność. Na Dom Dziecka ofiarowaliście  Waszą życzliwość, modlitwę oraz 11 388zł, 5 funtów, 5 euro i 20 koron szwedzkich. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie odprawiona w Sanktuarium w Wąwolnicy 21 stycznia o godz. 18:00.

Czytaj więcej
15 Sty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Chrztu Pańskiego

1.Wydarzenia znad Jordanu przypomniane w dzisiejszym święcie, są zapowiedzią naszego chrztu, przez który, każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, ale dawna polska tradycja przedłuża jego świętowanie do 2 lutego, święta Ofiarowania Pańskiego.

2.Patronem roku 2020 ogłoszony został św. Jan Paweł II. W symbolicznej dacie 16 każdego miesiąca na mszach św. o godz. 9:00 i 18:30, jeśli wypadnie w niedzielę o godz. 10:00 i 18:30 będziemy chcieli przypominać najważniejsze fragmenty papieskiego nauczania i modlić się wzywając jego wstawiennictwa.

3.Od soboty rozpoczynamy w Kościele „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan”.  Trwać będzie do święta nawrócenia św. Pawła Apostoła.

Czytaj więcej
04 Sty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. W poniedziałek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. możemy zabrać ze sobą poświęcone kadzidło oraz kredę do oznaczenia drzwi naszych domów. Na Mszy św. o godz. 15:30 śpiewem kolęd liturgię ubogaci Schola Parafii Wojskowej pod kierownictwem p. Jarosława Bijaty. To także dzień  naszej pamięci o kapucyńskich misjonarzach, głoszących Ewangelię w wielu zakątkach świata. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na wsparcie misyjnej działalności naszego Zakonu.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przez Białą przejdzie Orszak Trzech Króli. Z parafii św. Michała Archanioła po Mszy świętej sprawowanej o godz. 11.30 wyruszy na Plac Wolności kolorowy Orszak. Zachęcamy do licznego udziału dzieci i całe rodziny.

3. Rozpoczęła się wizyta duszpasterska w bialskich parafiach. Na stronach internetowych parafii można znaleźć szczegółowe plany kolędy. Prosimy o  zapoznanie się  z terminami i przygotowanie się na przyjęcie kapłana.

Czytaj więcej
22 Gru 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu

Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 zostanie przekazanie nam Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy św. zostanie przeniesione do zakrystii i będziemy mogli zabrać je do swoich domów.

Oczekiwanie adwentowe dobiega końca. We wtorek zasiądziemy do stołu by celebrować w naszych rodzinach i wspólnotach Wigilię Narodzenia Pańskiego. Podtrzymujmy piękne polskie tradycje tej wieczerzy  i poszukujmy ich głębokiego sensu i znaczenia: niech łamanie opłatkiem przybliży nas do siebie. Wierzymy, że w tym znaku objawia się miłość Chrystusa, którzy przyjął naszą naturę. 23.XII spowiedź przez cały dzień do godz. 19:00, w Wigilię 24.XII  do godz. 15:00

 24 grudnia Msze św. tylko rano: o 6.30, 7.15 i 9.00. Celebrację Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o godz. 23.30 – procesją braci z figurą Dzieciątka Jezus i Liturgiczną Godziną Czytań;  następnie o północy Pasterka.
W pierwszy dzień świąt 25.XII nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Pierwsza Msza o godz. 8.30 i dalej porządek niedzielny.                                                                                                                   W drugi dzień świąt 26.XII, w święto św. Szczepana pierwszego męczennika Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu pamiętamy w szczególny sposób o katolickich uczelniach.

Czytaj więcej
22 Gru 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 zostanie przekazanie nam Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy św. zostanie przeniesione do zakrystii i będziemy mogli zabrać je do swoich domów.
  2. Oczekiwanie adwentowe dobiega końca. We wtorek zasiądziemy do stołu by celebrować w naszych rodzinach i wspólnotach Wigilię Narodzenia Pańskiego. Podtrzymujmy piękne polskie tradycje tej wieczerzy  i poszukujmy ich głębokiego sensu i znaczenia: niech łamanie opłatkiem przybliży nas do siebie. Wierzymy, że w tym znaku objawia się miłość Chrystusa, którzy przyjął naszą naturę. 23.XII spowiedź przez cały dzień do godz. 19:00, w Wigilię 24.XII  do godz. 15:00
  3.  24 grudnia Msze św. tylko rano: o 6.30, 7.15 i 9.00. Celebrację Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o godz. 23.30 – procesją braci z figurą Dzieciątka Jezus i Liturgiczną Godziną Czytań;  następnie o północy Pasterka.
    W pierwszy dzień świąt 25.XII nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Pierwsza Msza o godz. 8.30 i dalej porządek niedzielny.                                                                                                                    W drugi dzień świąt 26.XII, w święto św. Szczepana pierwszego męczennika Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu pamiętamy w szczególny sposób o katolickich uczelniach.
  4. W piątek, 27 grudnia obchodzimy święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.   Tego dnia swojego patrona czci o. Jan Fibek, zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godzinie 6:30.
  • 28 grudnia, w Święto Młodzianków wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Marsz Życia. O  godzinie 18:30   Msza Św. w naszym kościele, następnie przejście do kościoła pw. Narodzenia NMP, adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, modlitwa dziękczynna za dar życia i ekspiacyjna za grzechy przeciwko życiu.
  • Za tydzień w Niedzielę, w Święto Świętej Rodziny, Fundacja Kurs na Miłość działająca przy naszym kościele, będzie obchodzić swoje Święto Patronalne. Z tej okazji kazania wygłosi br. Piotr Zajączkowski, a członkowie fundacji po Mszach świętych będą zbierać do puszek ofiary dla wsparcia działań fundacji na rzecz Małżeństwa i Rodziny.
  • Dziękując za Adwentową wspólnotę modlitwy, życzymy błogosławionego czasu świąt Narodzenia Pańskiego.
15 Gru 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu

1. W poniedziałek 16.XII wpada 103 rocznica śmierci bł. Honorata Koźmińskiego z Białej, niech będzie szczególnym patronem naszych adwentowych dróg do Boga. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, aby jeszcze bardziej ukierunkować nasze serca i myśli na przyjęcie tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na Mszach św. o godz. 9:00 i 18:30.

2. W tym tygodniu, w dniach 20-22.XII będziemy przeżywać w naszym Kościele Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi o. Sebastian Wiśniewski, przełożony i kustosz sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Nauki rekolekcyjne w piątek i sobotę będą głoszona na Mszach św. o godz. 9:00, 11:00, 16.30 i 18.30., a w niedzielę na każdej Mszy św. W dniach rekolekcji zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania.     W przyszłą niedziele 22 grudnia na Mszy Świętej o godz. 10.00 harcerze, przyniosą do naszego Kościoła Betlejemskie Światło Pokoju, które do końca dnia będziemy mogli zabrać do naszych domów.

Czytaj więcej
08 Gru 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu

1.W Adwencie zapraszamy w dni powszednie na godzinki o NMP o godz. 8.40 i Msze św. Roratnie o godz. 9:00. W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatek i świece wigilijne „Caritas”, oraz kalendarz z rozważaniami i modlitwami na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.  Dziś XX Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pamiętamy o nim w modlitwie, a materialnie możemy wesprzeć dobrowolnymi ofiarami do puszek przy ołtarzach bocznych.

2. W dniach 14-15.XII będą miały miejsce  warsztaty muzyczne, dla zespołów muzycznych działających przy naszym kościele np. przy spotkaniach „Czas Łaski”. Efekty warsztatów będziemy mogli zobaczyć i posłuchać 15.XII  na Mszy św. o godz. 11:30. Warsztaty poprowadzi Anna Szaja- dyrygentka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki oraz Ilona Jaworska- dyrygentka, prowadzi Chór Akademicki w Kościele św. Anny w Warszawie i Chór Golgoty Młodych.                                        W czasie tej Eucharystii będziemy dziękować Bogu także za wspólnotę osób dzięki którym kościół i klasztor ma szansę pokazać fragment swego dawnego wyglądu oraz to co przetrwało dziejowe zawieruchy. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w odnowienie polichromii znajdujących się klasztorze: Ministrowi Kultury i Dziedzictw Narodowego, Fundacji Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”, dr. Sławomirowi Kamińskiemu i jego zespołowi konserwatorów, którzy wykonali te prace, czujnym oczom Bialskiego  Konserwatora Zabytków i zapraszamy 15.XII po Mszy św. o 11:30 na obejrzenie odrestaurowanych polichromii .

Czytaj więcej
01 Gru 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu

1. Adwent rozpoczyna w kościele nowy rok liturgiczny. Zapraszamy w dni powszednie na godzinki o NMP o godz. 8.40 i Msze św. Roratnie o godz. 9:00. Trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: 1czwartek miesiąca, po Mszy Roratniej Jerycho Różańcowe i nabożeństwo o godz. 18:00. W 1piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, w 1 sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz.9:00

3.W przyszłą niedzielę 8 grudnia wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 11:30 zapraszamy na GODZINĘ ŁASKI DLA ŚWIATA. Matka Boża obiecała, że będzie to czas udzielania szczególnych łask, czas nawrócenia  i powrotu do wiary głębokiej i prawdziwej. 8 grudnia będziemy przeżywać „Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na wschodzie”. W tym dniu w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na ten cel. Także w przyszłą niedzielę harcerki z 1 Bielskiej Drużyny Wędrowniczek „Ruczaj” i Burza” serdecznie zapraszają na kiermasz świąteczny. Po każdej Mszy św. będzie można kupić ciasteczka i ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup sprzętu obozowego.

Czytaj więcej
24 Lis 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Chrystusa Króla

1.Trwamy w miesiącu listopadzie w modlitewnej zadumie wspominając naszych bliskich zmarłych. Na różańcu o godz. 17:50 i Mszy św. o 18:30.

2.W piątek na godz.19:30 zapraszamy na „Czas łaski” z modlitwą o uzdrowienie.

3.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent-przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego i sprawdzenie naszej gotowości na przyjście Chrystusa. Świeca zwana Roratnią przywołuje pamięć na obecność Matki Bożej i jej oczekiwanie narodzin Zbawiciela. Zapłonie podczas Mszy Roratnich, na które zapraszamy w dni powszednie o 9:00, a o godz. 8:40 na Godzinki o NMP. Rekolekcje Adwentowe w naszym Kościele odbędą się w dniach 20-22  grudnia i poprowadzą je ojcowie Oblaci z Sanktuarium w Kodniu.

4.Pragniemy podzielić się z Wami radością z zakończenia kolejnego etapu renowacji elewacji Kościoła i klasztoru. W poniedziałek 25.XI rozpocznie się inwentaryzacja konserwatorska i budowlana wnętrza Kościoła, o której wspominaliśmy, i potrwa około tygodnia. Przepraszamy już teraz za utrudnienia i prosimy o cierpliwość.  Bogu niech będą dzięki za Jego opiekę i za dobrych ludzi, których tak wielu stawia na naszych drogach.

Czytaj więcej
16 Lis 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła

1.Trwa listopadowa modlitwa za naszych bliskich zmarłych.  Zapraszamy na  Różaniec o 17.50 i Mszę św. o 18.30.

2. Ogłoszenie dyrektora II LO „ W roku 2019 II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater obchodzi 100-lecie swego istnienia. Dyrekcja i grono pedagogiczne mają zaszczyt zaprosić absolwentów na uroczystości i bal, które odbędą się 22-23. XI. 2019. Więcej informacji na stronie szkoły: platerka.pl i na facebooku. Uroczysta Msza św. w naszym kościele 23.XI o godz. 10:00

3. Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej po raz kolejny  przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadza zbiórkę darów na świąteczne paczki dla osób starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych. Będzie można wspomóc tę akcję 24.XI. Przed kościołem w godzinach od 8:00 do 13:00 będą zbierane  między innymi: artykuły spożywcze długoterminowe, słodycze, środki czystości.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niech będzie to czas odnowienia naszej przynależności i pogłębienia naszej więzi z Jezusem Chrystusem, w którym objawiła się miłość Boga do nas.

Czytaj więcej