ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
01 Wrz 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła

1.W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. w intencji dzieci i pracowników szkoły im. Emilii Plater o godz. 8:00

2.W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek miesiąca, Jerycho różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwo o godz. 18:00, w I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, w I sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9:00.

3.Informujemy, że rozpoczęły się prace przy polichromiach znajdujących się na parterze klasztoru. Odkryte zostały w 2012r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po zaakceptowaniu programu konserwatorskiego przyznało dotację na prace obejmujące w tym roku fragmenty 2 korytarzy. Brakującą część funduszy przypadającą na klasztor pokryła Fundacja „Kocham Podlasie”, której serdecznie dziękujemy.

4.W przyszłą niedzielę będziemy gościć pallotyna ks. Jarosława Rodzika, redaktora kwartalnika „Apostoł Miłosierdzia Bożego”. Wygłosi kazania i będzie możliwość porozmawiania z nim po Mszach św. przed kościołem.

 W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

         – we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża. 

– w przyszłą niedzielę w parafii na ul. Brzeskiej przypada uroczystość     odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

5.Za wszelkie dobro niech wynagrodzi Wam Bóg swoim     błogosławieństwem.

12 Cze 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI Niedziela Zwykła , św. Antoniego.

1. Przeżywane dziś uroczystości ku czci św. Antoniego z Padwy dają nam możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W tym roku mają szczególnie podniosły charakter z okazji 350-tej rocznicy powstania Radziwiłłowskiej Fundacji w Białej Podlaskiej. Dziękujemy dziś Bogu i modlimy się za fundatorów, architektów, budowniczych kościoła i klasztoru, za wszystkich pracujących przez wieki w tym miejscu zakonników i księży, polecamy Bogu Dobrodziejów- dla zmarłych prosimy o szczęśliwą wieczność dla żyjących o Bożą opiekę i potrzebne w życiu łaski. Dziękujemy Wam wszystkim za miłość do tego miejsca i opiekę, którą od dziesiątków lat otaczacie pracujących i żyjących tu duszpasterzy. Bez Was to miejsce przestałoby istnieć, jesteście sercem kościoła i klasztoru, któremu Bóg daje życie. Nie sposób wymienić wszystkich dobrodziejów, pozwólcie więc, że wspomnę tych z ostatnich dni: pana Pawła Pietrusińskiego, artystę rzeźbiarza, który wykonał figurę św. Antoniego, stojącą już na frontonie kościoła. Została ufundowana przez śp. Witolda Szulca, którego testament zrealizowała wnuczka Zofia. Pamiątkową tablicę odsłoniętą w kruchcie kościoła, ufundował pan Franciszek Maksymiuk. Na ukończeniu jest projekt konserwatorsko-budowlany kapitalnego remontu wnętrza kościoła. Codzienność to doświadczanie Bożej Opatrzności, która przychodzi do nas przez wasze życzliwe serca i dłonie. Przyjmijcie słowa naszej wdzięczności. Niech Bóg Wam błogosławi, a św. Franciszek i św. Antoni otaczają opieką.

Czytaj więcej
05 Cze 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie przez miesiąc czerwiec o godz. 18:00.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej;

– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia wypada 100-na rocznica poświęcenia naszej Ojczyny Najświętszemu Sercu Jezusa, po odzyskaniu niepodległości w 1921r. W duchu wdzięczności odnowimy ten akt poświęcenia na każdej Mszy św. Tego dnia nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. jak w dzień   powszedni.

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia na Mszy o godz. 18:30 będziemy modlić się w intencji o. Antoniego Kawki z okazji imienin. Pamiętamy także w naszych modlitwach o biskupie Antonim Pacyfiku Dydyczu, który w naszej pamięci i w sercach jest piękną częścią historii i życia tego miejsca.

2. W niedzielę13 czerwca wypada odpustowa Uroczystość św. Antoniego z Padwy, patrona naszej świątyni i skutecznego orędownika przed Bogiem w wielu naszych sprawach. W tym roku wypada 350 rocznica powstania Fundacji. Odpustową sumą o godz.11:30 odprawią Ojcowie Reformaci, w obecności przedstawicieli rodu Radziwiłłów, potomków fundatorów Kościoła i klasztoru. Przed mszą św. przewidziane jest poświęcenie pamiątkowej tablicy w kruchcie kościoła, a po Eucharystii koncert organowy w wykonaniu pana Piotra Arseniuka. W ramach II Bialskiego Festiwalu Muzyki Organowej w naszym kościele o godz. 19:30 będzie miał miejsce inauguracyjny koncert. Szczegóły na banerze przed kościołem.

Czytaj więcej
30 Maj 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Świętej Trójcy

1. We wtorek,  1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18:00.

2. W czwartek 3 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyjdziemy w procesji Eucharystycznej do 1 ołtarza na Placu Wolności i dołączymy do parafii Narodzenia NMP i św. Anny, aby dać publiczny wyraz naszej wiary w obecność Jezusa Chrystusa pod postacią, którą On sam wybrał, aby pozostać z nami.

W kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

– we wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika;

– w piątek, z racji 1 piątku miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16:30

– w sobotę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Z racji 1 soboty miesiąca nabożeństwo wynagradzające Sercu NMP po Mszy  św. o godz. 9:00.

3. W przyszła niedzielę będziemy gościć o. Jacka Romanka, kustosza Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia z Orchówka. Wygłosi w tym dniu kazania, a taca przeznaczona będzie na renowację cudownego obrazu Matki Bożej.

4. Za wszelkie dobro jakie czynicie niech wynagrodzi Wam Pan Jezus i św. nasz ojciec Franciszek.

23 Maj 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zasłania Ducha Świętego

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18:00.

2. W poniedziałek, Świętem NMP Matki Kościoła rozpoczyna się w liturgii Okres Zwykły. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

– w środę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

– w piątek o godz. 19:30 zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne „ Czas Łaski”

– w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

– w przyszła niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszach św. od godz. 8:30 do 18:30 młodzież ze wspólnoty oazowej przed kościołem będzie wielbić Pana Boga śpiewem. Zapraszamy do zatrzymania się na chwilę i wspólnego śpiewu. Będzie również możliwość wsparcia finansowego rekolekcji wakacyjnych oazy.

Czytaj więcej
17 Maj 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Trwa nowenna przed uroczystością św. Antoniego. We wtorek 18.V na Mszach św. o godz.  9.00 i 18.30 możemy włączyć się w modlitwy nowennowe. Tego dnia obchodzimy święto św. Feliksa z Cantalice, patrona dzieci, które są „radością i nadzieją świata”. Pamiętamy w tym dniu w modlitwie o nich, prosząc o zdrowie, błogosławieństwo Boże i ochronę przed niebezpieczeństwami. Na zakończenie Mszy św. będzie modlitwa  za wstawiennictwem św. Feliksa nad dziećmi i błogosławieństwo. Nie będzie w tym roku namaszczenia olejami.

2. W sobotę 22.V o godz. 18.30 swoją Mszę Prymicyjną odprawi br. Michał Baczkura i udzieli nam błogosławieństwa do którego przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Jest to także wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Łączymy  się duchowo z organizowaną po raz kolejny modlitwa uwielbienia „Biała dla Jezusa”. O tej godzinie we wszystkich Kościołach w Białej Podlaskiej sprawowana będzie Eucharystia dziękczynna za otrzymane łaski.

3. W przyszła niedzielę będziemy świętować Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny. Jest to także 23 dzień miesiąca. Modlitwy nowennowe do Męczenników Podlaskich z Pratulina po Mszy św. o godz.10:00, natomiast na Mszy wieczornej będziemy polecać Bogu nasze intencje za wstawiennictwem św. Ojca Pio.

Czytaj więcej
09 Maj 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna

1. Trwa miesiąc maj, w którym w szczególny sposób polecamy Bogu nasze sprawy za przyczyną Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa do Matki Bożej na godz. 18:00.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– we wtorek kolejny dzień nowenny przed odpustem św. Antoniego, modlitwy nowennowe na Mszy św. o godz. 9:00 i 18:30                    

– w środę wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegowiny, kapłana.

– w czwartek wspomnienie NMP Fatimskiej, nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9:00.  W rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II, dziękujemy Bogu za cudowne jego ocalenie.

– w piątek święto św. Macieja Apostoła. Jest to 1 dzień nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

– w sobotę wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony.

2. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia w naszym kościele w Lublinie na Poczekajce 1 brat złoży śluby wieczyste, 2 braci przyjmie święcenia diakonatu i 2 święcenia prezbiteratu. Polecamy ich Waszej modlitwie. 22.V na Mszy św. o godz. 18.30 br. Michał Baczkura odprawi u nas swoją Mszę św. Prymicyjną.

Czytaj więcej
02 Maj 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna

1. Rozpoczął się miesiąc maj, poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny.      Nabożeństwa codziennie o godz. 18:00.

2. W poniedziałek, 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to także Święto Narodowe, 230 rocznica „Uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Z racji trwającej nadal pandemii uroczystości miejskie zostały ograniczone do złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą podpisanie Konstytucji i Mszy św. o godz. 10:00 w naszym kościele. Pamiętajmy w tych dniach w  modlitwie w szczególny sposób o naszej Ojczyźnie. Porządek Mszy św. niedzielny.

3. W tym tygodniu wypadają w liturgii:

– we wtorek wspomnienie św. Floriana,

– w czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to także 1 czwartek miesiąca. Jerycho Różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00.

– w 1 piątek miesiąca dodatkowa msza św. o godz. 16:30

Czytaj więcej
24 Kwi 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna

1. Dziś niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele.

2. W czwartek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

3. W piątek o 19.30 zapraszamy na „Czas Łaski”, wspólną modlitwę i uwielbienie Boga.

4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj liturgicznym wspomnieniem św. Józefa, Rzemieślnika. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 18:00. Jest to także 1 sobota miesiąca, Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz.9:00.

5. W piątek, 30 kwietnia  imieniny obchodzi nasz proboszcz i dziekan, ks. Marian Daniluk. Życzymy zdrowia i opieki Matki Bożej Anielskiej oraz św. Antoniego i zapewniamy o naszej modlitwie w jego intencji.

Czytaj więcej
17 Kwi 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocna

1.  W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek nowenna przed odpustem św. Antoniego i rocznicą 350-lecia fundacji tego kościoła i klasztoru. Modlitwy nowennowe odmawiane są po Mszy św. o godz. 9:00 i 18:30.

– w piątek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, ale także naszej zakonnej prowincji. Z racji 23 dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 9:00 nowenna do Męczenników Podlaskich z Pratulina, a po Mszy św. wieczornej nowenna do św. o. Pio.

– w sobotę swego patrona czci o. Marek Strycharski, wikary i ekonom klasztoru, kapelan więzienia, duszpasterz rodzin, znany Wam od wielu lat. Na Mszy św. o godz. 6.30 będziemy modlić się w jego intencji.

Czytaj więcej
12 Kwi 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. 13 kwietnia rozpoczynamy nowennę przed Odpustem św. Antoniego, modlitwy nowennowe wraz z rozważaniami będą odmawiane na Mszach wieczornych. W tym roku, tego dnia będziemy świętować 350-lecie powstania Radziwiłłowskiej Fundacji Kościoła i Klasztoru Reformatów w Białej Podlaskiej.
  2. 18 kwietnia, Niedzielą Biblijną rozpoczynamy tydzień poświęcony Pismu Świętemu. Zachęcamy, by w tym czasie częściej, indywidualnie i rodzinnie sięgać po Słowo Boże i je rozważać.
  3. Z żalem pragniemy poinformować, że w piątek, 9 marca o godz. 9.55 w bialskim szpitalu w wieku 86 lat zmarł o. Waldemar Pogorzelski. Był razem z Wami od 2009 r. Był charakterystyczną i lubianą częścią tego kościoła i klasztoru. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 12 kwietnia, w poniedziałek w naszym kościele o godz. 10:30 różańcem, Msza św. o godz. 11:00, następnie przejazd na cmentarz parafialny i ceremonie pogrzebowe przy kapucyńskim grobowcu. Pamiętajmy o ograniczeniach związanych z epidemią, które nie zostały jeszcze odwołane.
  4. Niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem za dobro jakim otaczacie ten kościół i nas. Dziękujemy za poczucie wspólnoty jakie nam dajecie.