ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
01 Wrz 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła

1.W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. w intencji dzieci i pracowników szkoły im. Emilii Plater o godz. 8:00

2.W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek miesiąca, Jerycho różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwo o godz. 18:00, w I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, w I sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9:00.

3.Informujemy, że rozpoczęły się prace przy polichromiach znajdujących się na parterze klasztoru. Odkryte zostały w 2012r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po zaakceptowaniu programu konserwatorskiego przyznało dotację na prace obejmujące w tym roku fragmenty 2 korytarzy. Brakującą część funduszy przypadającą na klasztor pokryła Fundacja „Kocham Podlasie”, której serdecznie dziękujemy.

4.W przyszłą niedzielę będziemy gościć pallotyna ks. Jarosława Rodzika, redaktora kwartalnika „Apostoł Miłosierdzia Bożego”. Wygłosi kazania i będzie możliwość porozmawiania z nim po Mszach św. przed kościołem.

 W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

         – we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża. 

– w przyszłą niedzielę w parafii na ul. Brzeskiej przypada uroczystość     odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

5.Za wszelkie dobro niech wynagrodzi Wam Bóg swoim     błogosławieństwem.

20 Paź 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła

1.Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw w intencji misji katolickich i misjonarzy. Na świecie pracuje ok 350 tysięcy misjonarzy, z czego ponad 2 tyś. to Polacy. W świecie, w którym jest ok. 5 miliardów ludzi nie ochrzczonych widać naglącą potrzebę wzmocnienia dzieła misyjnego Kościoła, także do strony duchowej. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby misjonarzy.

2.W piątek 23.X będziemy polecać  się Bogu za wstawiennictwem  św. o. Pio. Msza św. wieczorna sprawowana będzie w intencjach podanych w czasie nowenny. 

3.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Poświęcenia tego Kościoła, który został konsekrowany w roku 1688, pod wezwaniem MB Anielskiej przez biskupa Kijowskiego, Andrzeja Chryzostoma Załuskiego.

4.W miesiącu październiku zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie na godz. 18:00.                                                       

5.W listopadzie szczególną modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku na końcu Kościoła. Po czytelnym wypisaniu, prosimy o przyniesienie ich do zakrystii. W kościele św. Antoniego będziemy polecać zmarłych przez cały listopad na Różańcu o godz. 17.50 i we Mszy św. o godz. 18.30.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 – we wtorek św. Jana Kantego, prezbitera,

 – w czwartek św. Jana Pawła II,

 – w piątek św. Jana Kapistrana, prezbitera.

6.Składamy serdeczne podziękowanie  za dobro duchowe i materialne, którym się z nami dzielicie. W czasie Dnia Papieskiego na stypendia dla młodzieży złożyliście 2240 zł.

11 Paź 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, w ramach Dnia Papieskiego, możemy wesprzeć „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dobrowolne ofiary można składać do puszek przy ołtarzach bocznych. 16.X przypada także 42 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Niech będzie to czas szczególnie gorącej modlitwy i doświadczenia wstawiennictwa u Boga św. Jana Pawła II w naszych intencjach. O godz. 12.00 zapraszamy pod pomnik św. Jana Pawła II na modlitwę Anioł Pański. W przyszłą niedzielę „Papieska Niedziela Misyjna”, dzień szczególnej modlitwy i wsparcia misjonarzy.

2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Antoniego i Mszę św. sprawowaną w podanych intencjach.

3. W tym tygodniu imieniny obchodzi nasz współbrat Łukasz Podsiadły, katecheta, opiekun Grupy Odnowy w Duchu Świętym. Msza św. imieninowa w jego intencji w sobotę 17.X o godz. 18.30. Jest to także dzień imienin naszego Ministra Prowincjalnego br. Łukasza Woźniaka, będziemy modlili się także w jego intencji.

4. Zbliża się miesiąc listopad. Szczególny czas modlitwy i pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Po czytelnym wypisaniu prosimy przynieść je do zakrystii.

Czytaj więcej
04 Paź 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII

1. W październiku zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę różańcową codziennie o godz. 18:00. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Antoniego i Mszę św. o godz. 18:30 sprawowaną w intencjach podanych w czasie nowenny.

2. W niedzielę 11.X będziemy obchodzili XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Do puszek zbierane będą ofiary na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej;

– w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

3. Serdecznie dziękujemy za wsparcie modlitewne i finansowe naszych współbraci misjonarzy- ofiarowaliście im 10.051 zł. Za wszelkie dobro niech wynagrodzi Wam Pan Jezus i św. ojciec Franciszek.

4. Diecezjalne Duszpasterstwo Kobiet „Umiłowana” zaprasza na spotkanie do parafii Narodzenia NMP ul. Brzeska 33A w Białej na spotkania  w każdy drugi czwartek miesiąca na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne.

5. W parafii św. Michała Archanioła  w czwartek 8.X o godz.18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji małżeństw starających się o potomstwo. Szczegóły na plakacie.

22 Wrz 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela Zwykła

1.25 września rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Na Mszach   św. wieczornych będzie kazanie o tematyce franciszkańskiej i na zakończenie modlitwa z danego dnia nowenny.

2.Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na Czas Łaski, z modlitwą o uzdrowienie: w piątek 25 września o godz.19.30.

3.W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

– we wtorek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Siedlcach,

– w środę wspomnienie św. Ojca Pio

-w sobotę wspomnienie Matki Bożej Leśniańskiej, o godz. 11:30 rozpocznie się w Sanktuarium uroczysta Suma odpustowa.

4.Dziękujemy za wszelkie dobro jakim obdarzacie to miejsce i nas.

12 Wrz 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela Zwykła

1. Pan Prezydent  zaprasza do udziału w uroczystościach z okazji Dnia Sybiraka, które rozpoczną się Mszą św. w  parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej, 17 września o godz. 10:00. Następnie uczestnicy przemaszerują pod pomnik Sybiraków przy ul. Brzeskiej 41.

2. 23 września przypada liturgiczne Wspomnienie św. Ojca Pio. Poprzedzi  je Triduum w dniach 20-23, które nas przygotuje na ten dzień. Nabożeństwa rozpoczynać się będą o godz. 17:30, po nabożeństwach Msza św. o 18:30 z kazaniem.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego

– we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej,

– w środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana,

– w czwartek święto  Stygmatów św. Franciszka;

– w piątek święto św. Stanisława Kostki.

W przyszła niedzielę, 20.IX będziemy gościć w naszym kościele referenta misyjnego naszej prowincji oraz misjonarza z Gabonu. Będą głosić kazania, modlić się z nami, a po Mszach św. będzie można wesprzeć także finansowo działalność misji zagranicznych.

Czytaj więcej
06 Wrz 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj w parafii na ul. Brzeskiej obchodzony jest tytularny odpust patronki świątyni „Narodzenia NMP”, natomiast dzień wspomnienia liturgicznego wypada we wtorek, 8 września. Tego dnia zapraszają ojcowie paulini na uroczystości do Leśnej Podlaskiej. Suma o godz. 11:30.

 W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

  – we wtorek zapraszamy po Mszy św. wieczornej na nowennę do św. Antoniego.

– w środę wspomnienie bł. Anieli Salawy, Patronki FZŚ w Polsce.

– w sobotę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

2.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest to czasami dodatkowy głos w naszych wewnętrznych dyskusjach na tematy wiary w aktualnej sytuacji w której się znaleźliśmy.

3.W parafii Wniebowzięcia NMP na Woli odbędzie się 9 września 1 Diecezjalny Zjazd „Apostolatu Margaretka”, a 27 września spotkanie „Akademii Rozwoju Talentów”. Szczegóły na plakatach na tablicy ogłoszeń. Na tablicy jest umieszczone również ogłoszenie ze Świątyni Opatrzności w Warszawie na temat pamiątkowego medalu „Bitwy Warszawskiej 1920”

4.Za wszelkie dobro niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem.

30 Sie 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła

1. We wtorek, 1 września wypada 81 rocznica wybuchu II WŚ. Pan Prezydent  Michał Litwiniuk zaprasza wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej do uczestnictwa w uroczystościach, które rozpoczną się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny o godz. 13:00. Następnie uczestnicy udadzą się na PL. Wolności, gdzie przy Miejscu Straceń oddadzą hołd poległym. Ogarniamy  pamięcią i modlitwą tamten czas i ludzi, ponieważ żyją jeszcze pośród nas ci, którzy przeżywali ten dramat, pamiętamy także wspomnienia naszych bliskich.

2. 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny, który z powodu pandemii może okazać się trudny w wielu przestrzeniach . Msza św. w intencji dzieci i pracowników szkoły im. Emilii Plater o godz. 8:00

3.  W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek miesiąca, Jerycho różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwo o godz. 18:00, w I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, w I sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9:00.

4.  Od przyszłej niedzieli, 6 września   wraca powakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele, nie będzie Mszy św. o godz. 20:00.

Czytaj więcej
25 Sie 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła

1. 26 sierpnia 1960 r., 60 lat temu, o. Henryk Łuczewski złożył swoją pierwszą profesję zakonną. Zapraszamy w środę na dziękczynną Mszę św. o godz. 18:30 pod przewodnictwem i w intencji Jubilata.

2. W przyszła niedzielę kończy się wakacyjny porządek Mszy św. Po raz ostatni będzie odprawiana Msza św. o godz. 20:00.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek święto św. Bartłomieja, Apostoła,

– we wtorek wspomnienie św. Ludwika, króla, Patrona FZŚ,

– w środę  Uroczystość NMP Częstochowskiej,

– w piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła,

– w sobotę  wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4. Na pomoc dla mieszkańców Bejrutu ofiarowaliście 3482zł i 10$. Niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem, za dobro które czynicie ludziom z miłości do Niego.

10 Sie 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła

1. Towarzyszymy duchowo pielgrzymom zmierzającym na Jasną Górę. Możemy rodzinnie odbyć pielgrzymkę do Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej. Od 17.30 każdego dnia czuwają duszpasterze parafii bialskich, aby służyć posługą kapłańską dla przybyłych.

2. Uroczystości Odpustowe w Leśnej Podlaskiej ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej odbędą się  w dniach 14-15 sierpnia. Szczegóły na plakatach.

W tym tygodniu w liturgii przypadają:

– w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

– we wtorek święto świętej Klary z Asyżu, dziewicy.

– w czwartek wspomnienie bł. Marka z Aviano, kapucyna, kapelana króla Jana III Sobieskiego i chrześcijańskich wojsk pod Wiedniem.

–  w piątek wspomnienie św. Maksymiliana M. Kolbe, męczennika franciszkańskiego z niemieckiego obozu koncentracyjnego.

– w sobotę,15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszej świątyni porządek Mszy św. jak w niedzielę. Będzie możliwość poświęcenie owoców, ziół, kwiatów na końcu każdej Mszy św. W tym dniu wypada także odpust w parafii na Woli.

– 15 sierpnia, w rocznicę „Cudu nad Wisłą” obchodzimy święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie  obronie Ojczyzny,  a także o tych,  którzy współcześnie strzegą bezpieczeństwa  jej granic.

3. W niedzielę 16 sierpnia, na Mszy św. o godz. 10:00 chcemy podziękować Bogu za osobę br. Sebastiana Piaska, za jego dwuletnią posługę duszpasterską w Białej Podlaskiej i prosić o Boże błogosławieństwo na nowy etap jego kapłańskiego życia, rozpoczyna bowiem przygotowanie do wyjazdu na misje do Gabonu w Afryce.

Także w przyszłą niedzielę w naszej świątyni ks. Sławomir Bylina, przybliży dzieje naszego regionu w 1920 r. Po Mszach św. będzie promował swoją książkę pod tytułem „Votum Glorii Bitwy Warszawskiej. Parafia p.w. Wniebowzięcia N.M.P. „Cud nad Wisłą” w Białej Podlaskiej. Tradycja i współczesność instytucji powiatu bialskiego”. Jest to także nasze przygotowanie do rocznicy Bitwy Warszawskiej i odsłonięcia na murze przy kościele, tablicy upamiętniającej żołnierzy 34PP. Uroczystości z udziałem władz miasta, parlamentarzystów, lubelskiego oddziału IPN, rodzin osób umieszczonych na tablicy odbędzie się 18 sierpnia i rozpocznie się o godz. 11:00 Mszą św.

Czytaj więcej
02 Sie 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII Niedziela Zwykła

  1. Łączymy się duchowo z pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę. Możemy także pielgrzymować rodzinnie do sanktuarium w Leśnej Podlaskiej. W dniach od 1 do 13 sierpnia codziennie, w Sanktuarium Leśniańskim o godz. 17:30 głoszona będzie konferencja, następnie Msza św., modlitwy, adoracja i na zakończenie Apel Jasnogórski.
  • W tym tygodniu liturgicznie wspominamy:

–  we wtorek św. Jana Marii Vianeya

– w czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Z racji pierwszego czwartku   miesiąca Jerycho Różańcowe rozpocznie się po Mszy o godz. 9:00

–  z racji pierwszego piątek miesiąca dodatkowa Msza o godz. 16:30.

–  w sobotę św. Dominika.

3. Parafia św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej informuje, że katechezy chrzcielne będą głoszone w niedziele sierpnia o godz. 18.45

4. Życzymy Bożej opieki na czas wypoczynku i  pracy. Niech Bóg Wam błogosławi za dobro jakie czynicie.