ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
01 Wrz 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła

1.W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. w intencji dzieci i pracowników szkoły im. Emilii Plater o godz. 8:00

2.W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek miesiąca, Jerycho różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwo o godz. 18:00, w I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, w I sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9:00.

3.Informujemy, że rozpoczęły się prace przy polichromiach znajdujących się na parterze klasztoru. Odkryte zostały w 2012r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po zaakceptowaniu programu konserwatorskiego przyznało dotację na prace obejmujące w tym roku fragmenty 2 korytarzy. Brakującą część funduszy przypadającą na klasztor pokryła Fundacja „Kocham Podlasie”, której serdecznie dziękujemy.

4.W przyszłą niedzielę będziemy gościć pallotyna ks. Jarosława Rodzika, redaktora kwartalnika „Apostoł Miłosierdzia Bożego”. Wygłosi kazania i będzie możliwość porozmawiania z nim po Mszach św. przed kościołem.

 W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

         – we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża. 

– w przyszłą niedzielę w parafii na ul. Brzeskiej przypada uroczystość     odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

5.Za wszelkie dobro niech wynagrodzi Wam Bóg swoim     błogosławieństwem.

23 Lut 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Zwykła

1.W najbliższą środę przypada Popielec, w symbolicznym geście posypania głów  popiołem rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte będą odprawiane o godz. : 6:30, 7:15, 9:00, 16:30 oraz 18:30. W środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (czyli tylko jeden posiłek do syta). Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego do wstrzemięźliwości zobowiązani są wszyscy powyżej 14 roku życia, a do postu osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. W Wielkim Poście chcemy przez modlitwę, post i jałmużnę wejść w jeszcze głębszą relację z Bogiem. Pomocą są też nabożeństwa tego czasu: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 9:00 i o godz. 15:30, a po nabożeństwie Msza św. ok. 16:30. , o 17:30 „Harcerska Droga Krzyżowa”. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 15:30. Rekolekcje rozpoczniemy w Niedzielę Palmową i poprowadzi je o. Roman Rusek, kapucyn z prowincji krakowskiej, a duchowym przewodnikiem będzie św. Ojciec Pio.  Już dziś prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.                                                                                     

Czytaj więcej
08 Lut 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Zwykła

1. We wtorek, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu obchodzimy ustanowiony przez św. Jana Pawła II  Światowy Dzień Chorego. Chcemy ogarnąć modlitwą osoby cierpiące fizycznie i duchowo, niepełnosprawne, w podeszłym wieku. Jeżeli jest taka potrzeba, tego dnia możemy przystąpić do Sakramentu  Namaszczenia Chorych, do jego przyjęcia wymagany jest stan łaski uświęcającej. W nim prosimy Boga o wyzdrowienie, umocnienie i cierpliwość w chorobie, o umiejętność połączenia naszego cierpienia z Panem Jezusem. Chęć przyjęcia sakramentu namaszczenia prosimy zgłosić do zakrystii po Mszy św.  Szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, połączoną z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Mszę św. poprzedzi śpiew godzinek o NMP, a po Eucharystii litania do Matki Bożej i ogólne błogosławieństwo  Najświętszym Sakramentem.

Czytaj więcej
08 Lut 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Zwykła

1. 7 lutego swoje imieniny obchodzi br. Ryszard, który pełni posługę w zakrystii. Chcemy wyrazić mu naszą wdzięczność za troskę o nasz kościół i prosić o potrzebne dla niego łaski . Na Mszę św. imieninową w jego intencji zapraszamy 7 lutego godz. 18.30.

2. 1 Bialska Drużyna Wędrowniczek „Burza” 

zaprasza dziewczyny w wieku od 15 lat wzwyż na Zbiórkę Naborową, 

w sobotę 8 lutego, rozpoczęcie o 10.30 pod kościołem św. Antoniego. 

Harcerstwo to służba Bogu, Ojczyźnie i bliźnim, praca nad sobą, trwałe przyjaźnie, niezapomniane wyjazdy, sporo wysiłku i jeszcze więcej radości. 

Przyjdź, zobacz jak to wygląda u nas, może zechcesz zostać jedną z nas.

Szczegóły na plakacie

Czytaj więcej
26 Sty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła

1. W przyszła niedzielę wypada święto Ofiarowania Pańskiego. To także dzień    życia konsekrowanego, które ustanowił św. Jan Paweł II w 1997 r. Ofiary zbierane na tacę zostaną przekazane siostrom klauzurowym.

W tradycji polskiej święto to jest nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy do kościoła świece do pobłogosławienia zwane gromnicami. To znak kroczenia przez życie w jedności z Jezusem. Poświęconą w kościele zapaloną gromnicę starano się zanieść do domu, by od niej rozpalić ogień,  który oznaczał jedność i miłość w rodzinie.
Z zapaloną świecą obchodzono całe gospodarstwo. Zapalano ją w trudnych chwilach: np. podczas burzy, a dymem z niej kreślono znak krzyża na futrynach i oknach jako tzw. „zapory” przeciw złemu duchowi. Zapaloną gromnicę wkładamy w ręce umierającego, jako znak oczekiwania na spotkanie Oblubieńca. Przynieśmy zatem i my ze sobą świece do poświęcenia.

Czytaj więcej
19 Sty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła

1. Trwa wizyta duszpasterska w bialskich parafiach. Na stronach internetowych parafii można znaleźć szczegółowe plany kolędy. Prosimy o  zapoznanie się  z terminami i przygotowanie się na przyjęcie kapłana.

2. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w sobotę 25.I , w święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
Wypraszajmy u Boga dar jedności dla Kościoła w naszej Ojczyźnie, i pośród wszystkich chrześcijan.

3. Siostry Kapucynki z Wąwolnicy za naszym pośrednictwem serdecznie dziękują za Waszą otwartość i hojność. Na Dom Dziecka ofiarowaliście  Waszą życzliwość, modlitwę oraz 11 388zł, 5 funtów, 5 euro i 20 koron szwedzkich. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie odprawiona w Sanktuarium w Wąwolnicy 21 stycznia o godz. 18:00.

Czytaj więcej
15 Sty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Chrztu Pańskiego

1.Wydarzenia znad Jordanu przypomniane w dzisiejszym święcie, są zapowiedzią naszego chrztu, przez który, każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, ale dawna polska tradycja przedłuża jego świętowanie do 2 lutego, święta Ofiarowania Pańskiego.

2.Patronem roku 2020 ogłoszony został św. Jan Paweł II. W symbolicznej dacie 16 każdego miesiąca na mszach św. o godz. 9:00 i 18:30, jeśli wypadnie w niedzielę o godz. 10:00 i 18:30 będziemy chcieli przypominać najważniejsze fragmenty papieskiego nauczania i modlić się wzywając jego wstawiennictwa.

3.Od soboty rozpoczynamy w Kościele „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan”.  Trwać będzie do święta nawrócenia św. Pawła Apostoła.

Czytaj więcej
04 Sty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. W poniedziałek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. możemy zabrać ze sobą poświęcone kadzidło oraz kredę do oznaczenia drzwi naszych domów. Na Mszy św. o godz. 15:30 śpiewem kolęd liturgię ubogaci Schola Parafii Wojskowej pod kierownictwem p. Jarosława Bijaty. To także dzień  naszej pamięci o kapucyńskich misjonarzach, głoszących Ewangelię w wielu zakątkach świata. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na wsparcie misyjnej działalności naszego Zakonu.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przez Białą przejdzie Orszak Trzech Króli. Z parafii św. Michała Archanioła po Mszy świętej sprawowanej o godz. 11.30 wyruszy na Plac Wolności kolorowy Orszak. Zachęcamy do licznego udziału dzieci i całe rodziny.

3. Rozpoczęła się wizyta duszpasterska w bialskich parafiach. Na stronach internetowych parafii można znaleźć szczegółowe plany kolędy. Prosimy o  zapoznanie się  z terminami i przygotowanie się na przyjęcie kapłana.

Czytaj więcej
22 Gru 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu

Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 zostanie przekazanie nam Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy św. zostanie przeniesione do zakrystii i będziemy mogli zabrać je do swoich domów.

Oczekiwanie adwentowe dobiega końca. We wtorek zasiądziemy do stołu by celebrować w naszych rodzinach i wspólnotach Wigilię Narodzenia Pańskiego. Podtrzymujmy piękne polskie tradycje tej wieczerzy  i poszukujmy ich głębokiego sensu i znaczenia: niech łamanie opłatkiem przybliży nas do siebie. Wierzymy, że w tym znaku objawia się miłość Chrystusa, którzy przyjął naszą naturę. 23.XII spowiedź przez cały dzień do godz. 19:00, w Wigilię 24.XII  do godz. 15:00

 24 grudnia Msze św. tylko rano: o 6.30, 7.15 i 9.00. Celebrację Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o godz. 23.30 – procesją braci z figurą Dzieciątka Jezus i Liturgiczną Godziną Czytań;  następnie o północy Pasterka.
W pierwszy dzień świąt 25.XII nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Pierwsza Msza o godz. 8.30 i dalej porządek niedzielny.                                                                                                                   W drugi dzień świąt 26.XII, w święto św. Szczepana pierwszego męczennika Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu pamiętamy w szczególny sposób o katolickich uczelniach.

Czytaj więcej
22 Gru 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 zostanie przekazanie nam Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy św. zostanie przeniesione do zakrystii i będziemy mogli zabrać je do swoich domów.
  2. Oczekiwanie adwentowe dobiega końca. We wtorek zasiądziemy do stołu by celebrować w naszych rodzinach i wspólnotach Wigilię Narodzenia Pańskiego. Podtrzymujmy piękne polskie tradycje tej wieczerzy  i poszukujmy ich głębokiego sensu i znaczenia: niech łamanie opłatkiem przybliży nas do siebie. Wierzymy, że w tym znaku objawia się miłość Chrystusa, którzy przyjął naszą naturę. 23.XII spowiedź przez cały dzień do godz. 19:00, w Wigilię 24.XII  do godz. 15:00
  3.  24 grudnia Msze św. tylko rano: o 6.30, 7.15 i 9.00. Celebrację Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o godz. 23.30 – procesją braci z figurą Dzieciątka Jezus i Liturgiczną Godziną Czytań;  następnie o północy Pasterka.
    W pierwszy dzień świąt 25.XII nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Pierwsza Msza o godz. 8.30 i dalej porządek niedzielny.                                                                                                                    W drugi dzień świąt 26.XII, w święto św. Szczepana pierwszego męczennika Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu pamiętamy w szczególny sposób o katolickich uczelniach.
  4. W piątek, 27 grudnia obchodzimy święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.   Tego dnia swojego patrona czci o. Jan Fibek, zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godzinie 6:30.
  • 28 grudnia, w Święto Młodzianków wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Marsz Życia. O  godzinie 18:30   Msza Św. w naszym kościele, następnie przejście do kościoła pw. Narodzenia NMP, adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, modlitwa dziękczynna za dar życia i ekspiacyjna za grzechy przeciwko życiu.
  • Za tydzień w Niedzielę, w Święto Świętej Rodziny, Fundacja Kurs na Miłość działająca przy naszym kościele, będzie obchodzić swoje Święto Patronalne. Z tej okazji kazania wygłosi br. Piotr Zajączkowski, a członkowie fundacji po Mszach świętych będą zbierać do puszek ofiary dla wsparcia działań fundacji na rzecz Małżeństwa i Rodziny.
  • Dziękując za Adwentową wspólnotę modlitwy, życzymy błogosławionego czasu świąt Narodzenia Pańskiego.
15 Gru 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu

1. W poniedziałek 16.XII wpada 103 rocznica śmierci bł. Honorata Koźmińskiego z Białej, niech będzie szczególnym patronem naszych adwentowych dróg do Boga. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, aby jeszcze bardziej ukierunkować nasze serca i myśli na przyjęcie tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na Mszach św. o godz. 9:00 i 18:30.

2. W tym tygodniu, w dniach 20-22.XII będziemy przeżywać w naszym Kościele Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi o. Sebastian Wiśniewski, przełożony i kustosz sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Nauki rekolekcyjne w piątek i sobotę będą głoszona na Mszach św. o godz. 9:00, 11:00, 16.30 i 18.30., a w niedzielę na każdej Mszy św. W dniach rekolekcji zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania.     W przyszłą niedziele 22 grudnia na Mszy Świętej o godz. 10.00 harcerze, przyniosą do naszego Kościoła Betlejemskie Światło Pokoju, które do końca dnia będziemy mogli zabrać do naszych domów.

Czytaj więcej