ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
01 Wrz 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła

1.W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. w intencji dzieci i pracowników szkoły im. Emilii Plater o godz. 8:00

2.W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek miesiąca, Jerycho różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwo o godz. 18:00, w I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, w I sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9:00.

3.Informujemy, że rozpoczęły się prace przy polichromiach znajdujących się na parterze klasztoru. Odkryte zostały w 2012r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po zaakceptowaniu programu konserwatorskiego przyznało dotację na prace obejmujące w tym roku fragmenty 2 korytarzy. Brakującą część funduszy przypadającą na klasztor pokryła Fundacja „Kocham Podlasie”, której serdecznie dziękujemy.

4.W przyszłą niedzielę będziemy gościć pallotyna ks. Jarosława Rodzika, redaktora kwartalnika „Apostoł Miłosierdzia Bożego”. Wygłosi kazania i będzie możliwość porozmawiania z nim po Mszach św. przed kościołem.

 W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

         – we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża. 

– w przyszłą niedzielę w parafii na ul. Brzeskiej przypada uroczystość     odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

5.Za wszelkie dobro niech wynagrodzi Wam Bóg swoim     błogosławieństwem.

17 Kwi 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocna

1.  W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek nowenna przed odpustem św. Antoniego i rocznicą 350-lecia fundacji tego kościoła i klasztoru. Modlitwy nowennowe odmawiane są po Mszy św. o godz. 9:00 i 18:30.

– w piątek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, ale także naszej zakonnej prowincji. Z racji 23 dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 9:00 nowenna do Męczenników Podlaskich z Pratulina, a po Mszy św. wieczornej nowenna do św. o. Pio.

– w sobotę swego patrona czci o. Marek Strycharski, wikary i ekonom klasztoru, kapelan więzienia, duszpasterz rodzin, znany Wam od wielu lat. Na Mszy św. o godz. 6.30 będziemy modlić się w jego intencji.

Czytaj więcej
12 Kwi 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. 13 kwietnia rozpoczynamy nowennę przed Odpustem św. Antoniego, modlitwy nowennowe wraz z rozważaniami będą odmawiane na Mszach wieczornych. W tym roku, tego dnia będziemy świętować 350-lecie powstania Radziwiłłowskiej Fundacji Kościoła i Klasztoru Reformatów w Białej Podlaskiej.
  2. 18 kwietnia, Niedzielą Biblijną rozpoczynamy tydzień poświęcony Pismu Świętemu. Zachęcamy, by w tym czasie częściej, indywidualnie i rodzinnie sięgać po Słowo Boże i je rozważać.
  3. Z żalem pragniemy poinformować, że w piątek, 9 marca o godz. 9.55 w bialskim szpitalu w wieku 86 lat zmarł o. Waldemar Pogorzelski. Był razem z Wami od 2009 r. Był charakterystyczną i lubianą częścią tego kościoła i klasztoru. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 12 kwietnia, w poniedziałek w naszym kościele o godz. 10:30 różańcem, Msza św. o godz. 11:00, następnie przejazd na cmentarz parafialny i ceremonie pogrzebowe przy kapucyńskim grobowcu. Pamiętajmy o ograniczeniach związanych z epidemią, które nie zostały jeszcze odwołane.
  4. Niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem za dobro jakim otaczacie ten kościół i nas. Dziękujemy za poczucie wspólnoty jakie nam dajecie.
04 Kwi 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych – porządek Mszy św. niedzielny. Oktawa Wielkiej Nocy przedłuża naszą radość ze zmartwychwstania. Każdy dzień w oktawie jest w randze uroczystości, zatem w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z nadzieją modlimy się i oczekujemy na ustabilizowanie się sytuacji w naszej Ojczyźnie.

2. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do tej uroczystości przez nowennę. Modlitwy nowennowe odmawiane będą po Mszy św. o godz. 9:00 i 18:30 .

3. W sobotę 10 kwietnia wypada 11 rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczystości upamiętniające rozpoczną się Mszą św. w naszym kościele o godz. 10:00 w intencji ofiar katastrofy, a następnie złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniająca wydarzenia z 10 kwietnia 2010r. i oddanie hołdu ofiarom. Na uroczystości zaprasza Prezydent Białej Podlaskiej, Pan Michał Litwiniuk.

4. Za wszelkie dobro niech wynagrodzi Pan Jezus i św. nasz Ojciec Franciszek. Życzymy Bożego błogosławieństwa na świętowanie dnia Zmartwychwstania Chrystusa.

28 Mar 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa

1. Przed nami Wielki Tydzień i najważniejszy czas w liturgii Kościoła – Triduum Paschalne. Nikt z nas nie spodziewał się, że ponownie będziemy przeżywać go w takiej atmosferze, z racji nasilającej się ilości zachorowań z ograniczeniami co do ilości osób mogących przebywać w kościele – 1 osoba na 20 m2, dystans 1,5 metra i maseczki i sytuacji w kraju, rekolekcjonista niestety do nas nie dojedzie. Zechciejmy przyjąć to ze zrozumieniem. Po raz kolejny przyszedł czas, by zastanowić się jaki sens Bóg nadaje wydarzeniom, które przeżywamy.

2. W poniedziałek i wtorek miały odbywać się rekolekcje wielkopostne. Dodatkowe  Msze św. będą odprawiane w tych dniach o godz. 11:00, 16:30. , a pół godziny przed każdą Mszą będzie możliwość spowiedzi. Pamiętając o ograniczeniu ilości osób w kościele, wymieniajmy się w czasie jej trwania.

-Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00. Możliwość spowiedzi od godz. 7:00 do 17:00.

-Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.
Adoracja przy Grobie Pańskim do 22:00. Możliwość spowiedzi od godz. 7:00 do 17:00. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

– Wigilia Paschalna w sobotę rozpocznie się o godz. 20.00. Spowiedź od godz. 7:00 do 17:00. Poświęcenie pokarmów przed kościołem od godz. 7:00 do 15:00.

-Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 . Nie ma Mszy św. o 7.00, następna dopiero o 8.30

Czytaj więcej
21 Mar 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu

1.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz.9:30 i 15:30, dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, oraz Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 15:30. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego z powodu zaostrzenia się oznak epidemii w kraju.

2.W przyszłą niedzielę wypada Niedziela Palmowa. W tym dniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do wtorku. Poprowadzi je o. Roman Rusek, kapucyn z Prowincji Krakowskiej, Krajowy Asystent Grup Modlitwy św. Ojca Pio. Nauki będą głoszone na każdej Mszy św. Natomiast w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 9:00, 11:00, 16:30 i 18:30. Spowiedź na pół godziny przed Mszą. Prosimy o modlitwę w intencjach tego czasu danego nam przez Boga.

Czytaj więcej
14 Mar 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu

1.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz.9:30 i 15:30, dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, oraz Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 15:30.

2.W piątek, 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła Świętego. Niech będzie to czas intensywnej modlitwy za naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce, o umocnienie wiary, mądrości i odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji w obliczu sytuacji w której się znaleźliśmy.

3.W zakrystii są do nabycia „Baranki Wielkanocne” Caritasu Diecezji Siedleckiej, jako forma jałmużny wielkopostnej w cenie 5 zł oraz „Paschałki” na stół wielkanocny w cenie 20 zł. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej, jest wyłożona na stoliku przy ołtarzu św. Józefa.

4.Odczytać ogłoszenie MOPS

5.Polecajmy Bogu  w modlitwie rekolekcje wielkopostne, które maja rozpocząć się w naszym kościele w Niedzielę Palmową i rekolekcjonistę o. Romana Ruska, kapucyna z Krakowa.  Niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem za wszelkie dobro jakie czynicie z miłości do Niego innym ludziom.

07 Mar 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz.9:30 i 15:30, dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, oraz Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 15:30.

2. Są już do nabycia w zakrystii „Baranki Wielkanocne” Caritasu Diecezji Siedleckiej, jako forma jałmużny wielkopostnej w cenie 5 zł oraz „Paschałki” na stół wielkanocny w cenie 20 zł. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej, jest wyłożona na stoliku przy ołtarzu św. Józefa.

3. Na Niedzielę Palmową planowany jest początek rekolekcji wielkopostnych w naszym kościele. Poprowadzi je o. Roman Rusek, kapucyn z krakowskiej prowincji, który jest Krajowym Asystentem Grup Modlitwy Ojca Pio. Polecamy ten czas i jego osobę Waszym modlitwom.

Czytaj więcej
01 Mar 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz.9:30 i 15:30, dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, oraz Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 15:30.

2. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: w 1 czwartek miesiąca Jerycho Różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i trwać będzie do nabożeństwa; w 1 sobotę nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 9:00.

3. W czwartek 4 marca obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza, który jest patronem naszego pasterza, Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o jego osobie i naszej diecezji.

4. Niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem za dobro, które czynicie i którego my również doświadczamy.

21 Lut 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz.9:30 i 15:30, dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, o 19:30 zapraszamy na „Czas Łaski” oraz Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 15:30.

2. We wtorek, 23.II zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00 i nowennę do Męczenników z Pratulina oraz na Mszę św. wieczorną i nowennę do św. Ojca Pio.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. Będziemy mogli także wesprzeć misjonarzy ofiarami pieniężnymi składanymi do puszek przy bocznych ołtarzach.

Czytaj więcej
14 Lut 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Zwykła

1.W najbliższą środę przypada Popielec, w symbolicznym geście posypania głów popiołem rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte w tym dniu będą odprawiane o godz. : 6:30, 7:15, 9:00, 16:30 oraz 18:30. W środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (czyli tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze). Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego do wstrzemięźliwości zobowiązani są wszyscy powyżej 14 roku życia, a do postu osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia z uwzględnieniem stanu zdrowia. W Wielkim Poście chcemy przez modlitwę, post i jałmużnę wejść w jeszcze głębszą relację z Bogiem. Pomocą są też nabożeństwa tego czasu: Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 9:00 i o godz. 15:30, a po nabożeństwie Msza św. o 16:30. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 15:30.

Czytaj więcej