ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
01 Wrz 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła

1.W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. w intencji dzieci i pracowników szkoły im. Emilii Plater o godz. 8:00

2.W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: I czwartek miesiąca, Jerycho różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwo o godz. 18:00, w I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, w I sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9:00.

3.Informujemy, że rozpoczęły się prace przy polichromiach znajdujących się na parterze klasztoru. Odkryte zostały w 2012r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po zaakceptowaniu programu konserwatorskiego przyznało dotację na prace obejmujące w tym roku fragmenty 2 korytarzy. Brakującą część funduszy przypadającą na klasztor pokryła Fundacja „Kocham Podlasie”, której serdecznie dziękujemy.

4.W przyszłą niedzielę będziemy gościć pallotyna ks. Jarosława Rodzika, redaktora kwartalnika „Apostoł Miłosierdzia Bożego”. Wygłosi kazania i będzie możliwość porozmawiania z nim po Mszach św. przed kościołem.

 W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

         – we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża. 

– w przyszłą niedzielę w parafii na ul. Brzeskiej przypada uroczystość     odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

5.Za wszelkie dobro niech wynagrodzi Wam Bóg swoim     błogosławieństwem.

09 Sty 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Chrztu Pańskiego

1.Wydarzenia znad Jordanu przypomniane w dzisiejszym święcie, są zapowiedzią naszego chrztu, przez który, każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, ale dawna polska tradycja przedłuża jego świętowanie do 2 lutego, święta Ofiarowania Pańskiego.

2.W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek zapraszamy na Mszę św. wieczorną w intencjach nowenny do św. Antoniego.

– w sobotę wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.

3. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

4.Niech Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem wszystkim dobrodziejom tego miejsca.

26 Gru 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Świętej Rodziny

1.Koniec kalendarzowego roku chcemy przeżyć w duchu dziękczynienia i przebłagania za grzechy. Z powodu ogłoszonych nowych obostrzeń epidemicznych i wprowadzenia na dzień 31 grudnia godziny policyjnej od 19:00 do 6;00, na Mszę św. dziękczynną, zgodnie z zaleceniami ks. Biskupa Siedleckiego, zapraszamy na godz. 16:30, a po niej na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Mszy św. o północy nie będzie.

W piątek, 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i 54 Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. wg. porządku niedzielnego.

2.W  I sobota miesiąca  zapraszamy na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9:00, a po niej na nabożeństwo..

3. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienia:

– w poniedziałek, 28.XII święto Świętych Młodzianków. Polecamy Bogu w tym dniu w szczególny sposób nienarodzone dzieci, którym niedane było przyjść na świat, ich rodziców, oraz tych którzy obecnie zmagają się z pojęciem decyzji.

– w sobotę św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Parafia św. Anny zaprasza w tym dniu na „Męski Różaniec”, początek o godz. 8:30. Szczegóły na plakacie.

4. Za wszelkie dobro jakiego od Was doświadczyliśmy, ten Kościół i my, w mijającym   roku serdecznie dziękujemy, zapewniamy o naszej codziennej modlitwie w waszych intencjach i życzymy Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok 2021.

21 Gru 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu

 1. Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Biała Podlaska przekazał  nam Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszach św. w zakrystii będzie można zabrać je do swoich domów. Prosimy o przyniesienie stosownych lampionów.
 2. Z powodów związanych z pandemią rekolekcji adewentowych w naszym kościele nie będzie. Ponieważ ilość Mszy św. była planowana rekolekcyjnie, w poniedziałek i wtorek będą dodatkowe o godz. 11.00 i 16.30 i możliwość skorzystania ze spowiedzi. Oczekiwanie adwentowe dobiega końca. W czwartek zasiądziemy do stołu, by celebrować w naszych rodzinach i wspólnotach Wigilię Narodzenia Pańskiego. Podtrzymujmy piękne polskie tradycje tej wieczerzy  i poszukujmy ich głębokiego sensu i znaczenia w czasie, który nam został dany w 2020r. : niech łamanie opłatkiem przybliży nas do siebie. Wierzymy, że w tym znaku objawia się miłość Chrystusa, którzy przyjął naszą naturę. 23.XII spowiedź przez cały dzień do godz. 19:00, w Wigilię 24.XII  do godz. 15:00
 3.  24 grudnia Msze św. tylko rano: o 6.30, 7.15 i 9.00. Celebrację Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o godz. 23.30 – procesją braci z figurą Dzieciątka Jezus i Liturgiczną Godziną Czytań;  następnie o północy Pasterka.
  W pierwszy dzień świąt 25.XII nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Pierwsza Msza o godz. 8.30 i dalej porządek niedzielny.                                                                                                                   W drugi dzień świąt 26.XII, w święto św. Szczepana pierwszego męczennika Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu pamiętamy w szczególny sposób o katolickich uczelniach.
 4. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.   Tego dnia swojego patrona św. Jana, Apostoła i Ewangelistę czci o. Jan Fibek, zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godzinie 7:00.
 5. Dziękując za Adwentową wspólnotę modlitwy, życzymy błogosławionego czasu świąt Narodzenia Pańskiego.

14 Gru 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu

1. W środę 16.XII wpada 104 rocznica śmierci bł. Honorata Koźmińskiego pochodzącego z Białej Podlaskiej, niech będzie szczególnym patronem naszych adwentowych dróg wiodących do Boga. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, aby jeszcze bardziej ukierunkować nasze serca i myśli na przyjęcie tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na Mszach św. o godz. 9:00 i 18:30.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.

3. W czasie zbiórki pieniężnej „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” zebrano      3441 zł.

4. W zakrystii można otrzymać poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną.

5. Rok 2021 Papież Franciszek ogłosił „Rokiem Jubileuszowy na cześć św. Józefa” z okazji 150 rocznicy ogłoszenia go patronem Kościoła Katolickiego, w związku z tym Penitencjaria Apostolska ogłosiła dekret udzielanych odpustów. Jego treść umieszczona jest na tablicy ogłoszeń.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w niej oprócz adwentowych przemyśleń nad Słowem Bożym, przypomnienie kolejnej rocznicy wprowadzenia 13.XII stanu wojennego na terenie Polski i jego skutków.

7. Dziękujemy za Waszą troskę o tę świątynie i o nas. Niech MB Anielska i św. Antoni zaniosą Wasze modlitwy przed Boży tron w niebie.

06 Gru 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu

1. Zapraszamy na adwentowe nabożeństwa: w dni powszednie  godzinki o NMP o godz. 8.40 i Msze św. Roratnie o godz. 9:00.

2. W zakrystii można się zaopatrzyć w poświęcony opłatek i świece wigilijne caritas.

3. Jak zapowiadaliśmy w poprzednią niedzielę, przeżywamy dziś „XXI Dzień Modlitwy i pomocy  materialnej Kościołowi na Wschodzie”. W naszym kościele ofiary możemy składać do puszek przy ołtarzach bocznych. Więcej informacji na plakacie. Do odczytania apel bp. Antoniego Pacyfika Dydycza.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

– we wtorek 8.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni, dodatkowa Msza św. o godz. 11.00 i 16:30.
W samo południe wspólna adoracja – „GODZINA ŁASKI  DLA ŚWIATA”. Matka Boża obiecała, że będzie to czas udzielania szczególnych łask, czas nawrócenia  i powrotu do wiary głębokiej i prawdziwej. Zapraszamy na to nabożeństwo. Pamiętajmy jednak o zaleceniach sanitarnych i ograniczonej liczbie osób w kościołach. W zaistniałej sytuacji można także zrobić godzinną modlitwę we własnym domu łącząc się duchowo ze wspólnotą w Kościele.


4. Za wszelkie dobro, które czynicie niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem.

28 Lis 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I niedziela adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, Nowy Rok Liturgiczny,
  w którym przypominamy sobie i na nowo przeżywamy najważniejsze prawdy wiary. W tym roku potrzebujemy mocnego i zdecydowanego zmysłu wiary, aby właściwie i po chrześcijańsku przeżyć czas, który został nam dany. Niech prowadzi nas Boża łaska. W dni powszednie o godz. 08:40 będą śpiewane Godzinki o NMP, a o godz. 9:00 Msza św. Roratnia. Dziś rozpoczyna się także nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W dni powszednie modlitwy nowenny będą odmawiane na Mszy św. o godz. 9:00 i 18:30.
 2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w 1 czwartek, Jerycho Różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i trwać będzie do wieczornego nabożeństwa; w 1 piątek, dodatkowa Msza św. o godz. 16:30; w 1 sobotę, nabożeństwo Maryjne po Mszy św. o godz. 9:00.
 3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

– w poniedziałek, święto św. Andrzeja Apostoła

– w czwartek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

– w piątek św. Barbarę, dziewicę i męczennicę

 • W zakrystii są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny, poświęcone opłatki, oraz cegiełki na odbudowę Domu Pielgrzyma w Kodniu. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Z miłości i szacunku do bliźniego pamiętajmy o obowiązujących zaleceniach sanitarnych.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień modlitwy i wsparcia dla Kościoła na wschodzie. Dobrowolne ofiary można składać do puszek przy ołtarzach bocznych.
 • Niech Bóg wynagrodzi wam za dobro, które czynicie innym ludziom
  z miłości do Niego.
28 Lis 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I niedziela adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, Nowy Rok Liturgiczny,
  w którym przypominamy sobie i na nowo przeżywamy najważniejsze prawdy wiary. W tym roku potrzebujemy mocnego i zdecydowanego zmysłu wiary, aby właściwie i po chrześcijańsku przeżyć czas, który został nam dany. Niech prowadzi nas Boża łaska. W dni powszednie o godz. 08:40 będą śpiewane Godzinki o NMP, a o godz. 9:00 Msza św. Roratnia. Dziś rozpoczyna się także nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W dni powszednie modlitwy nowenny będą odmawiane na Mszy św. o godz. 9:00 i 18:30.
 2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w 1 czwartek, Jerycho Różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i trwać będzie do wieczornego nabożeństwa; w 1 piątek, dodatkowa Msza św. o godz. 16:30; w 1 sobotę, nabożeństwo Maryjne po Mszy św. o godz. 9:00.
 3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
 4. w poniedziałek, święto św. Andrzeja Apostoła
 5. w czwartek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 6. w piątek św. Barbarę, dziewicę i męczennicę
 7. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny, poświęcone opłatki, oraz cegiełki na odbudowę Domu Pielgrzyma w Kodniu. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Z miłości i szacunku do bliźniego pamiętajmy o obowiązujących zaleceniach sanitarnych.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień modlitwy i wsparcia dla Kościoła na wschodzie. Dobrowolne ofiary można składać do puszek przy ołtarzach bocznych.
 9. Niech Bóg wynagrodzi wam za dobro, które czynicie innym ludziom
  z miłości do Niego.
13 Lis 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII Niedziela Zwykła

1. W listopadzie serdeczną modlitwą otaczamy naszych zmarłych. Kartki  wypominkowe  są wyłożone na stoliku z prasą. Po czytelnym wypisaniu, prosimy o przyniesienie ich do zakrystii. W naszym Kościele będziemy polecać zmarłych przez cały listopad na Różańcu o godz. 17.50 i we Mszy św. o godz. 18.30.

2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

– we wtorek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

– w środę, 11.XI św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to także święto narodowe, odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

– w czwartek św. Jozafata, biskupa i męczennika, patrona Diecezji Siedleckiej. W parafii przy ul. Brzeskiej uroczystość odpustowa.

– w piątek św. Benedykta, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,

– w sobotę świętych męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy.

3. Z powodu wprowadzenia nowych obostrzeń sanitarnych, w kościołach może przebywać 1 osoba na 15m2, zachowany ma być dystans 1,5m między osobami i konieczność zasłaniania ust i nosa.

4. Za wszelkie dobro jakim otaczacie ten Kościół i nas, niech wynagrodzi Wam     Bóg swoim błogosławieństwem i św. Antoni wstawia się u Boga w waszych intencjach.

02 Lis 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek 2.XI wypada wspomnienie „Wszystkich Wiernych zmarłych”, dodatkowa Msza św. o godz.16:30.

2. W listopadzie szczególną modlitwą otaczamy naszych zmarłych. Kartki wypominkowe  są wyłożone na stoliku z prasą. Po czytelnym wypisaniu, prosimy o przyniesienie ich do zakrystii. W naszym Kościele będziemy polecać zmarłych przez cały listopad na Różańcu o godz. 17.50 i we Mszy św. o godz. 18.30.

3. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej 1 czwartek miesiąca, Jerych Różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00; w 1 piątek dodatkowa Msza św. o 16:30; w 1 sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz.9:00.

   W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   – we wtorek wszystkich zmarłych Zakonu Serafickiego

   – w środę 4.XI św. Karola Boromeusza, biskupa. Tego dnia swojego patrona     czci br. Karol Palus, zapraszamy na imieninową Mszę św. o godz. 18:30.

4. Serdecznie dziękujemy za Waszą wrażliwość i serce jakie, także nam i temu kościołowi okazujecie. Niech Bóg Wam błogosławi.

5. Do odczytania komunikat Kurii Siedleckiej.

26 Paź 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX Niedziela Zwykła

1. W listopadzie szczególną modlitwą otaczamy naszych zmarłych. Kartki wypominkowe  są wyłożone na stoliku z prasą. Po czytelnym wpisaniu, prosimy o przyniesienie ich do zakrystii. W naszym Kościele będziemy polecać zmarłych przez cały listopad na Różańcu o godz. 17.50 i we Mszy św. o godz. 18.30.

2. W środę 28.X obchodzimy Uroczystość  Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów Diecezji Siedleckiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszej diecezji i jej Pasterzu Bp Kazimierzu Gurdzie oraz biskupie pomocniczym Grzegorzu Suchodolskim.

3. W piątek zapraszamy o 19:30 na „Czas Łaski”, z powodu pandemii będzie w formie internetowej. Więcej szczegółów  dla zainteresowanych na stronie facebookowej klasztoru: św. Antoni- Biała Podlaska.

4. W przyszła niedzielę 1 listopada wpada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. na cmentarzu przy ulicy Janowskiej o godz. 12.00, na cmentarzu komunalnym o godz. 11:00. Nie będzie procesji po terenie cmentarza, jest prośba o pozostanie w tym czasie przy grobach swoich bliskich. Papież Franciszek rozszerzył na cały miesiąc listopad możliwość uzyskania odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Niech świadectwo naszej wiary w życie wieczne i świętych obcowanie pomaga przeciwstawić się współczesnym trendom pogańskim.

Czytaj więcej