ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
17 Paź 2010

17 października – XXIX Niedziela zwykła

1. Jutro obchodzone jest święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Obejmijmy zatem modlitwą wszystkich lekarzy, pielęgniarki i wolontariuszy.

2. W czwartek, 21 października, w naszym kościele odbędzie się spotkanie z Tomaszem Terlikowskim, który w ramach projektu „Kuźnia Wiary” wygłosi do nas wykład pt. „Cywilizacja śmierci”. Spotkanie ma służyć ukazaniu źródeł i inspiracji katolickiej bioetyki, a także głębszej formacji katolików w sprawach moralnych. Pan Tomasz Terlikowski jest redaktorem i dziennikarzem portalu Fronda.pl. Gorąco zatem zapraszamy na to bardzo ciekawe spotkanie do naszego kościoła w czwartek na godz. 19.00.

3. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy bardzo serdecznie w sobotę, 23 października na spotkanie modlitewne, które rozpoczniemy Adoracją Najśw. Sakramentu o godz. 18.00, a o 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach o uzdrowienie składanych za wstawiennictwem świętego kapucyna. Intencje do Ojca Pio można składać w zakrystii. Będą one odczytane w czasie Adoracji, a przez najbliższy miesiąc będą się nimi modlić osoby z Grupy Modlitwy św. o. Pio.

4. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony szczególnej modlitwie w intencji naszych zmarłych. Dlatego zapraszamy do wypisywania kartek wypominkowych, które są wyłożone na stoliku z prasą i w zakrystii. Po czytelnym wypisaniu imion zmarłych, gotowe do oddania kartki można przynosić do zakrystii. W naszym kościele modlimy się w intencji zmarłych przez cały listopad na Różańcu o godz. 17.55 i w ich intencji odprawiamy przez cały miesiąc Mszę św. o godz. 18.30.

5. Za tydzień rozpocznie się Tydzień Misyjny, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Wspólnoty Kościoła kluczem misji”. Benedykt XVI podkreśla, że odpowiedzialność za misje spoczywa na całej wspólnocie Kościoła, „który w swej istocie jest Kościołem misyjnym.” Niech ta Niedziela Misyjna będzie szczególnym i wyjątkowym czasem naszej modlitwy za naszych braci misjonarzy. Z tej racji w następną niedzielę taca zbierana będzie na potrzeby misjonarzy z naszej kapucyńskiej prowincji.

6. Za tydzień rozpoczniemy w naszym kościele o godz. 15.30 odprawianie Mszy św. z kazaniem skierowanym szczególnie do małżonków. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebie tworzenia środowisk rodzinnych, w których małżonkowie mogą pogłębiać swoją wiarę i wzajemne relacje. Przez kazania skierowane szczególnie do małżonków będziemy się starać wspólnie odkrywać wolę Boga na dziś i w kontekście stanu w jakim żyją współczesne małżeństwa. W modlitwie pomoże nam animacja muzyczna, którą poprowadzą małżonkowie.

7. Zachęcamy do lektury dwumiesięcznika „Miłujcie się” rozłożonego na stoliku z prasą. W bieżącym numerze znajdziemy tam m.in. artykuł o niepłodności małżeńskiej, o tym jak przebiega In vitro, o konieczności zabijania poczętych dzieci w tym procederze, o problemach dzieci poczętych w ten sposób i dlaczego In vitro jest niedopuszczalne moralnie.


Brak komentarzy do “17 października – XXIX Niedziela zwykła”

Pozostaw komentarz