ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
04 Paź 2010

3 października – XXVII Niedziela zwykła

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj 66 Tydzień Miłosierdzia w Polsce, który obchodzimy pod hasłem „Czyńcie, jak Ja Wam uczyniłem”. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę na rzecz pomocy niesionej przez Caritas naszej diecezji. Hasło tegoroczne nawiązuje do ewangelicznej sceny umycia nóg Apostołom podczas Ostatniej Wieczerzy. W czasie pożegnalnego posiłku Chrystus nie tylko zostawił uczniom „nowe przykazanie” – przykazanie miłości, ale dał przykład pokornej służby bliźnim. Ojciec święty Benedykt XVI mówił do osób zaangażowanych w kościelne dzieła charytatywne: „Nie sposób nie wspomnieć tu poruszającej karty Ewangelii, na której św. Mateusz opisuje ostateczne spotkanie z Panem. Tak bardzo potrzeba dziś, właśnie w naszej epoce, stojącej wobec tak wielu wyzwań ludzkich i duchowych, by chrześcijanie głosili swymi czynami miłosierną miłość Boga. Komisja Charytatywna Konferencji Episkopatu Polski w tym Tygodniu Miłosierdzia przypomina wszystkim wierzącym o ich powołaniu do służby bliźniemu umotywowanej bezinteresowną miłością. Chcemy w Tym Tygodniu Miłosierdzia przypominać sobie, że czynienie miłosierdzia jest naszym życiowym powołaniem. Mamy naśladować miłosiernego Chrystusa. Stać się przedłużeniem Jego rąk we współczesnym świecie.
2. Jutro Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu. Z tej racji gorąco zapraszamy na jutrzejszy Odpust do naszego Kościoła. Porządek Mszy św. niedzielny. Suma Odpustowa o 11.30. Kazanie wygłosi proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża św. w Łukowcach, ks. Dariusz Mioduszewski. Natomiast po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Transitus, czyli pamiątkę błogosławionej śmierci św. Franciszka przygotowanej przez młodzież ze wspólnoty oazowej.
3. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 października, zapraszamy wszystkich do kościoła po Mszy św. wieczornej na medytację biblijną przed Najświętszym Sakramentem.
4. W naszym klasztorze, w ramach Duszpasterstwa Rodzin diecezji siedleckiej, powstała inicjatywa o nazwie Kurs na Miłość skierowana do zakochanych, par „chodzących ze sobą” oraz narzeczonych chcących wspólnego odkrywania siebie, swoich zalet, cech charakteru i temperamentu, a także poznania zamysłu Boga wobec małżeństwa. Kurs na Miłość to cykl spotkań warsztatowo-konferencyjnych prowadzonych przez małżonków wraz z kapłanem. Zajęcia są prowadzone metodą warsztatową jako formą pracy indywidualnej, w parze oraz małej grupie. Kurs na Miłość jest inicjatywą skierowaną także dla małżonków pragnących odnowić i pogłębić swoją więź małżeńską. Zapisy i wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.kursnamilosc.pl
5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej rozłożonej na stoliku przy ołtarzu św. Józefa: Niedziela, Gość Niedzielny, Echo Katolickie.
6. Zapraszamy na nowopowstałą stronę internetową dotyczącą naszego kościoła i klasztoru. Udostępnia ona zdjęcia z wydarzeń w naszym kościele, informacje o duszpasterstwie i pozwala na kontakt z naszą Wspólnotą. Stronę można znaleźć pod adresem: WWW.ANTONI-KAPUCYNI.PL


Brak komentarzy do “3 października – XXVII Niedziela zwykła”

Pozostaw komentarz