ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
02 Gru 2017

1. Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy Adwent – to nie tylko przygotowanie do świąt, ale to prawdziwe przygotowanie na przyjście Chrystusa. Świeca roratnia przywołuje obecność Matki Bożej i jej oczekiwanie narodzin Zbawiciela. Ta świeca zapłonie podczas Mszy roratnich, na które zapraszamy w dni powszednie o 9. Dwadzieścia minut wcześniej, o 8.40 – Godzinki. Rekolekcje rozpoczną się w 3. Niedzielę adwentu, będzie głosił br. Przemek Kryspin.

2. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W Liturgii Słowa w niedziele będziemy słuchać czytań z Roku B, a w dni powszednie – rok II. Środa popielcowa przypadnie 14 lutego, Wielkanoc 1 kwietnia, a Boże Ciało 31 maja.

3. Od 1 stycznia nastąpi zmiana w porządku nabożeństw w dni powszednie. Nie będzie mszy św. o 16.30 z wyjątkiem I piątku i piątków Wielkiego Postu. Powodów jest kilka: m.in. chcemy kontynuować prace przy renowacji kościoła, także wnętrza, dlatego musimy się liczyć z trudnościami. Poza tym gdy w kościele trwa adoracja Najświętszego Sakramentu nie można jednocześnie odprawiać Mszy św. I jest także problem, że możliwości personalne w klasztorze topnieją a chcemy kontynuować dla Was posługę w konfesjonale i katechezę w szkole. Prosimy o zrozumienie. Nie chcemy mówić, że likwidujemy a jedynie zawieszamy tę Msze św. Jeżeli sytuacja się zmieni – możemy wrócić do tego porządku.

4. W czwartek (I. czwartek m-ca) po Roratach Jerycho różańcowe.

5. Dobiega końca rok jubileuszowy bł. Honorata. Uroczystości w Nowym Mieście 16 grudnia. M.in. prawykonanie Nieszporów o Niepokalanym Sercu Maryi na podstawie tekstów o. Honorata. Kto chciałby się z nami wybrać – trzeba rozmawiać z gwardianem.

6. Bardzo dziękujemy za ofiary na tacę tydzień temu. Zebraliśmy 18.715 zł. Mamy nadzieję, że uda się rozliczyć ten etap i otrzymać jakieś wsparcie na ciąg dalszy. Pan Bóg przewidzi.

7. W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatek i świece wigilijne caritas.

W kalendarzu liturgicznym:
• w czwartek Św. Ambrożego;
• w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni, plus dodatkowa Msza św. o godz. 11.
A w samo południe uroczysta GODZINA ŁASKI DLA ŚWIATA. Matka Boża obiecała,
że będzie to czas udzielania szczególnych łask, czas nawrócenia dla grzeszników
i powrotu do wiary głębokiej i prawdziwej. Zapraszamy na to nabożeństwo.


Brak komentarzy do “1. Niedziela Adwentu”

Pozostaw komentarz