ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
09 Cze 2018

10. Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, codziennie o 18.

2. Dzisiaj w naszym kościele zostanie wykonane oratorium Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi, na podstawie tekstów bł. Honorata. Wykonawcami będą uczniowie szkół muzycznych i wokaliści z Białej Podlaskiej, którzy intensywnie przygotowali się do tego podczas warsztatów prowadzonych w naszym klasztorze.

Orkiestrę i chór poprowadzi sam kompozytor, Paweł Bębenek. Serdecznie zapraszamy na ten koncert – nabożeństwo, po Mszy św. o 15.30, czyli ok 16.30.

3. To główne wydarzenie dnia antoniańskiego, oprócz tego po Mszy św. przed kościołem będzie punkt medyczny prowadzony przez studentów Państwowej Szkoły Wyższej. A także zachęcamy do odwiedzenia punktu informacyjnego MOPS, promującego inicjatywę rodzin zastępczych. 25 dzieci z naszego miasta jest w domach dziecka. Potrzeba rodzin, które przyjęłyby je pod swój dach. Bo nikt nie zastąpi wychowania w rodzinie.

4. W przyszłą niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny. Wyruszy z parafii na Woli, po mszy św. o 12.30. Zakończenie na pl. Wolności

5. Zbliżamy się do Uroczystości naszego Patrona. To już najbliższą środę, 13 czerwca zapraszamy na Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Msze św. o 9, 11, 16.30 i 18.30. O 11 Suma odpustowa, będzie przewodniczył bp Kazimierz Wielikosielec z Pińska i księża z naszego dekanatu. Wieczorem natomiast zapraszamy już o 18. Referat o historii naszego kościoła i 50 letniej obecności kapucynów w Białej wygłosi br. Grzegorz Filipiuk. A o 18.30 rozpocznie się Msza św. na którą przybędą wszyscy gwardiani, na czele z pierwszym – o. Pacyfikiem Dydyczem, biskupem drohiczyńskim. Szczególnie zapraszamy tych, którzy chodzili na religię do św. Antoniego. Takie spotkanie raczej więcej się nie powtórzy. O 18.30 także złożymy życzenia z okazji imienin o. Antoniemu i ojcu biskupowi.

W kalendarzu liturgicznym
• w poniedziałek św. Barnaby, Apostoła;
• we wtorek Wspomnienie naszych błogosławionych Braci Męczenników II wojny światowej: Aniceta, Henryka, Floriana, Fidelisa i Symforiana ;
• w środę Uroczystość Św. Antoniego;
• w czwartek Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.


Brak komentarzy do “10. Niedziela zwykła”

Pozostaw komentarz