ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
24 Cze 2018

12. Niedziela zwykła

1. Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom, młodzieży ale i nauczycielom życzymy dobrego odpoczynku. Zapraszamy na sierpniową pielgrzymkę na Jasną Górę, a także polecamy spotkanie młodych w Serpelicach – Golgota Młodych – 23/27 sierpnia.

2. W lipcu i sierpniu w naszym kościele w niedziele będzie dodatkowa Msza św. o 20.

3. W marcu rozpoczął się proces beatyfikacyjny bpa Ignacego Świrskiego, który 50 lat temu zaprosił kapucynów do Białej Podlaskiej. Dzięki niemu tu jesteśmy, u św. Antoniego. Od jutra w każdy 25. dzień miesiąca w katedrze siedleckiej będzie Msza św. o rychłą beatyfikacje. Warto się zapoznać z życiem tego pasterza. Została przygotowana mała książeczka i bp Kazimierz pragnie by znalazła się w każdym domu. Po mszy św. będzie można ją otrzymać. Ofiara dobrowolna.

4. W tym tygodniu imieniny obchodzą nasi bracia Jan i Piotr. W piątek będzie Msza św. imieninowa w ich intencji. Będzie to także msza pożegnalna, bo czterech braci opuszcza naszą wspólnotę: br. Jan – idzie do Krynicy Morskiej, br. Piotr – do Gorzowa, br. Jarek do Lublina i br. Tomasz, gwardian do Warszawy. Więc będziemy dziękować za ich posługę w Białej w piątek o 18.30.

W kalendarzu liturgicznym
• W czwartek Wspomnienie św. Ireneusza
• W piątek Uroczystość świętych Piotra i Pawła, odpust w Serpelicach, a u nas porządek jak w dzień powszedni.


Brak komentarzy do “12. Niedziela zwykła”

Pozostaw komentarz