ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
04 Sty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. W poniedziałek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. możemy zabrać ze sobą poświęcone kadzidło oraz kredę do oznaczenia drzwi naszych domów. Na Mszy św. o godz. 15:30 śpiewem kolęd liturgię ubogaci Schola Parafii Wojskowej pod kierownictwem p. Jarosława Bijaty. To także dzień  naszej pamięci o kapucyńskich misjonarzach, głoszących Ewangelię w wielu zakątkach świata. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na wsparcie misyjnej działalności naszego Zakonu.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przez Białą przejdzie Orszak Trzech Króli. Z parafii św. Michała Archanioła po Mszy świętej sprawowanej o godz. 11.30 wyruszy na Plac Wolności kolorowy Orszak. Zachęcamy do licznego udziału dzieci i całe rodziny.

3. Rozpoczęła się wizyta duszpasterska w bialskich parafiach. Na stronach internetowych parafii można znaleźć szczegółowe plany kolędy. Prosimy o  zapoznanie się  z terminami i przygotowanie się na przyjęcie kapłana.

4. W sobotę 11 stycznia na Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się w intencji br. Sebastiana z okazji zbliżających się jego imienin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę, świętem Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia w Lublinie, nasz współbrat złoży swoje śluby wieczyste. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

    Za tydzień będziemy gościć w naszym Kościele Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa, które prowadzą w Polsce rodzinne domy dziecka, pomagając dzieciom porzuconym przez rodziców. Przez całą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, przed kościołem będzie możliwość spotkania się z siostrami, a także wesprzeć je dobrowolną ofiarą , pomagając w ten sposób w budowie nowego domu dziecka w Wąwolnicy. 

6. Niech Bóg wynagradza Was wszelkimi potrzebnymi łaskami, za dary które, jak Trzej Królowie- Mędrcy, z potrzeby serca niesiecie innym ludziom.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim”

Pozostaw komentarz