ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
05 Lis 2017

31. Niedziela zwykła

1. W listopadzie otoczmy modlitwą naszych zmarłych. Ich imiona możemy wypisać na kartkach wypominkowych – są na stoliku z prasą – i prosimy przynieść do zakrystii. Przez cały miesiąc będziemy się modlić za nich na Różańcu o 17.55 i we Mszy św. o 18.30.

2. Prezydent Miasta zaprasza do udziału w obchodach 99. rocznicy odzyskania niepodległości. 11 listopada, Msza św. za ojczyznę w kościele na Brzeskiej o 10, następnie przejście na plac Wolności. W sobotni wieczór koncert – „Warto być Polakiem” o 18 na AWF

3. Po Mszy św. dzisiaj możemy złożyć podpis w obronie życia poczętego. Chodzi o projekt ustawy, która usuwa możliwość zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Obecna ustawa pozwala na aborcję nawet w 4, 5 i 6 miesiącu ciąży (bo wcześniej trudno o diagnozę). W zeszłym roku w taki, legalny sposób, przeprowadzono 1042 aborcje. Ten projekt nic nie zmienia w innych punktach obecnej ustawy tylko w tym jednym. Zgodnie z głosem sumienia możemy złożyć nasz podpis.

W kalendarzu liturgicznym:
• w czwartek Święto Bazyliki Laterańskiej;
• w piątek Wspomnienie św. Leona Wielkiego;
• w sobotę św. Marcina z Tour.
• w przyszłą niedzielę odpust w naszej Parafii na Brzeskiej, z racji św. Jozafata.


Brak komentarzy do “31. Niedziela zwykła”

Pozostaw komentarz