ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
11 Lut 2018

6. Niedziela zwykła

1. W najbliższą środę przypada Popielec, rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte będą według porządku: 6.30, 7.15, 9.00, 16.30 oraz 18.30. W środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (czyli tylko jeden posiłek do syta). Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego do wstrzemięźliwości zobowiązani są wszyscy powyżej 14. roku życia, a do postu osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

[ W tym roku w Popielec są Walentynki. Zakochanym proponujemy na romantyczną kolację wybrać się dzień wcześniej, w ostatki. A w środę wspólny spacer i wyjście do kościoła. ]

2. Rozważanie Męki Pańskiej to pomoc w nawróceniu. Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 9.00 i o godz. 15.30. Po nabożeństwie Msza św. o 16.30. Pierwsza Droga Krzyżowa już w ten piątek. Natomiast w niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o 15.30. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Najbliższy, I piątek Wielkiego Postu na prośbę Ojca św. Franciszka będzie dniem postu i modlitwy w intencji pokoju, szczególnie za mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego. Nasz Niebiański Ojciec zawsze wysłuchuje swoich dzieci, które wołają do Niego w udręce i cierpieniu: „podtrzymuj złamanych na duchu i opatrz ich bolesne rany” (Ps 147,3). Zwracam się z serdecznym apelem – mówi papież – abyśmy również my usłyszeli to wołanie.

4. Szukamy artysty plastyka, który mógłby nam pomóc w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego na Wielkanoc. Jeśli ktoś ma możliwości w tym zakresie, to prosimy o kontakt.


Brak komentarzy do “6. Niedziela zwykła”

Pozostaw komentarz