ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
01 Gru 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu

1.Rozpoczęliśmy Adwentem w kościele nowy rok liturgiczny. Zapraszamy w dni powszednie na godzinki o NMP o godz. 8.40 i Msze św. Roratnie o godz. 9:00. Trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: 1czwartek miesiąca, po Mszy Roratniej Jerycho różańcowe i nabożeństwo o godz. 18:00. W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16:30.

3. W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatek i świece wigilijne caritas.

4. Parafia Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej zaprasza 9 grudnia o godz. 17:00 na Mszę św. i nieszpory w intencji rodziców, którzy stracili swoje dzieci, oraz w ich intencji. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

5.W niedzielę 9 grudnia będziemy przeżywać „Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na wschodzie”. W tym dniu     w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na ten cel. Także w przyszłą niedzielę drużyny harcerskie           „Ruczaj” i „Burza” działające przy naszym kościele zapraszają na kiermasz przedświąteczny. Można będzie nabyć własnoręcznie wykonane wypieki, kartki świąteczne oraz sianko pod wigilijny obrus. Zebrane datki będą dużym wsparciem w działaniu drużyn.

W kalendarzu liturgicznym:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  • w piątek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
    Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni, dodatkowa Msza św. o godz. 11.00
    W samo południe uroczysta GODZINA ŁASKI DLA ŚWIATA. Matka Boża obiecała, że będzie to czas udzielania szczególnych łask, czas nawrócenia i powrotu do wiary głębokiej i prawdziwej. Zapraszamy na to nabożeństwo.

6. Za dobro, które czynicie niech Bóg daje Wam odczucie swojej bliskości.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu”

Pozostaw komentarz