ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
30 lis 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, Nowy Rok Liturgiczny, w którym przypominamy sobie i na nowo  przeżywamy najważniejsze prawdy wiary. W tym roku potrzebujemy mocnego i zdecydowanego zmysłu wiary, aby właściwie i po chrześcijańsku przeżyć czas, który został nam dany. Niech prowadzi nas Boża łaska. W dni powszednie o godz. 8:40 będą śpiewane Godzinki o NMP, a o godz. 9:00 Msza św. Roratnia. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

2.W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej : w 1 czwartek, Jerycho Rożańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i trwać będzie do wieczornego nabożeństwa; w 1 piątek, dodatkowa Msza św. o godz. 16:30; w 1 sobotę, nabożeństwo Maryjne po Mszy św. o godz. 9:00.

3.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek, w święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.  W dni powszednie modlitwy nowenny będą odmawiane na Mszy św. o godz. 9:00 i 18:30.

– we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła,

– w piątek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

– w sobotę św. Barbarę, dziewicę i męczennicę.

4.Pragniemy poinformować, że w tym tygodniu otrzymaliśmy informację o przyjęciu i zaakceptowaniu prac konserwatorskich elewacji od strony „Platerki”. MKiDN przyjęło także sprawozdanie finansowe. Dzięki Waszej stałej hojności  w ofiarach składanych na tacę mogliśmy spłacić wkład własny przypisany do dotacji. Mamy świadomość trudności finansowych, w które wszyscy wchodzimy coraz mocniej, tym bardziej jesteśmy Wam wdzięczni. Mamy nadzieję, że projekt złożony na przyszły 2022 rok pozwoli dokończyć prace przy elewacji klasztoru. Ogarniamy modlitwą wszystkich, którzy  z życzliwością pomagali nam w tym przedsięwzięciu. Niech Bóg wynagrodzi Wam za dobro, które czynicie innym ludziom z miłości do Niego.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU”

Pozostaw komentarz