ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
01 Mar 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu

1.W Wielkim Poście chcemy przez modlitwę, post i jałmużnę pogłębić nasza więź z Bogiem i lepiej zrozumieć drugiego człowieka. Pomocą do tego są też nabożeństwa tego okresu liturgicznego: Droga Krzyżowa w piątek po Mszach św. o godz. 9:00 i 15:30, a po nabożeństwie Msza św. o 16:30. , o 17:30 „Harcerska Droga Krzyżowa”. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 15:30. 

2. Pragniemy poinformować o śmierci ks. Zbigniewa Latosi, który w latach 1963-1970 był prefektem-katechetą przy naszym kościele. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele parafialnym pw. Św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie 3 marca: o godz. 9:00 wystawienie ciała w kościele, o godz. 11:00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Ks. Bp. Piotra Sawczuka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

3.W środę wypada w liturgii święto świętego Kazimierza, królewicza. W tym dniu czci swego patrona Biskup naszej diecezji J.E. Kazimierz Gurda. Pamiętajmy o jego osobie w naszych modlitwach. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej: w 1 czwartek Jerycho Różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwo o godz. 18:00, w 1 piątek włączmy się w nabożeństwa wielkopostne, a w 1 sobotę nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9:00.

4.Tradycyjnie w II niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy „Dzień modlitwy, postu, i solidarności z misjonarzami” w ramach wspierania misji katolickich, dzieła „Ad Gentes”. Jeśli ktoś chciałby także misjonarzy wesprzeć materialnie, ofiary można składać do puszek przy ołtarzach bocznych.

5.W parafii św. Michała Archanioła przyszłą niedzielę o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św. w int. Małżeństw starających się o potomstwo.                  Katolickie Radio Podlasie w ramach przygotowania do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie emitowało od 2 marca do 6 czerwca serie audycji poświęconych jego osobie. W każdy poniedziałek i środę o godz. 13.40. więcej informacji na str. www.podlasie24.pl

6.Wszystkim naszym dobrodziejom – Wam, którzy wspieracie nasz kościół i klasztor i którzy modlicie się za nas  – serdecznie dziękujemy. Zapewniamy o naszej codziennej modlitwie  w Waszych intencjach. Niech Bóg Wam błogosławi.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu”

Pozostaw komentarz