ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
08 Gru 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu

1.W Adwencie zapraszamy w dni powszednie na godzinki o NMP o godz. 8.40 i Msze św. Roratnie o godz. 9:00. W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatek i świece wigilijne „Caritas”, oraz kalendarz z rozważaniami i modlitwami na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.  Dziś XX Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pamiętamy o nim w modlitwie, a materialnie możemy wesprzeć dobrowolnymi ofiarami do puszek przy ołtarzach bocznych.

2. W dniach 14-15.XII będą miały miejsce  warsztaty muzyczne, dla zespołów muzycznych działających przy naszym kościele np. przy spotkaniach „Czas Łaski”. Efekty warsztatów będziemy mogli zobaczyć i posłuchać 15.XII  na Mszy św. o godz. 11:30. Warsztaty poprowadzi Anna Szaja- dyrygentka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki oraz Ilona Jaworska- dyrygentka, prowadzi Chór Akademicki w Kościele św. Anny w Warszawie i Chór Golgoty Młodych.                                        W czasie tej Eucharystii będziemy dziękować Bogu także za wspólnotę osób dzięki którym kościół i klasztor ma szansę pokazać fragment swego dawnego wyglądu oraz to co przetrwało dziejowe zawieruchy. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w odnowienie polichromii znajdujących się klasztorze: Ministrowi Kultury i Dziedzictw Narodowego, Fundacji Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”, dr. Sławomirowi Kamińskiemu i jego zespołowi konserwatorów, którzy wykonali te prace, czujnym oczom Bialskiego  Konserwatora Zabytków i zapraszamy 15.XII po Mszy św. o 11:30 na obejrzenie odrestaurowanych polichromii .

3. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zaprasza do bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń

W kalendarzu liturgicznym:

– w piątek św. Łucję, dziewicę i męczennicę,

– w sobotę św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

4.Składamy serdeczne podziękowanie za duchową i materialną pomoc, którą nam i temu klasztorowi okazujecie. Zapewniamy o codziennej naszej modlitwie w Waszej intencji.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu”

Pozostaw komentarz