ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
15 Kwi 2018

III. Niedziela Wielkanocna

1. Wczoraj na frontonie naszego kościoła zajaśniała postać Matki Bożej Anielskiej, patronki naszej świątyni. Ten wizerunek przywołuje bazylikę w Asyżu, gdzie zrodził się nasz Zakon. Tam jest to witraż a u nas mozaika. Wykonał ją kapłan, zakonnik, ks. Henryk Kaszycki, salezjanin. Dziękujemy jemu i dziękujemy serdecznie ofiarodawcom, za ten dar. Niech Maryja z tego miejsca roztacza swoje miłosierne spojrzenie na nasze miasto i na nasze życie!

2. Podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek zbieraliśmy ofiary na rzecz Bazyliki Bożego Grobu w Jerozolimie. Do ziemi świętej przekazaliśmy 3900 zł.

3. Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar, dzisiaj zainauguruje oficjalnie Ognisko w Białej Podlaskiej przy naszym kościele. Spotkanie po Mszy św. o 15.30. Więcej.

4. W naszym kościele trwają Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy: Nowe Życie w mocy Ducha Świętego. Zapraszamy w poniedziałki o 18.30 Msza św. i spotkanie.

5. W tym tygodniu nasza prowincja zakonna będzie przeżywała Kapitułę prowincjalną w Zakroczymiu. Z naszej wspólnoty pojedzie 4 braci. Polecamy to wydarzenie waszej modlitwie.

6. Za tydzień w naszym kościele Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Członków Ruchu zapraszamy o 12.30 do sali w podziemiach. O 15 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia i Namiot spotkania a 15.30 oaza będzie uczestniczyć w Mszy św.

7. Dzisiejsza niedziela to Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego. Za chwilę każdy z nas otrzyma wyjątkowy dar: Chleb życia pod postacią fragmentu Pisma św. Z koszyczka – po krótkiej osobistej modlitwie – weźmiemy karteczkę z wersetami biblijnymi. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w skupieniu niech odczyta otrzymany tekst. Niech on będzie przedmiotem naszej codziennej medytacji i rachunku sumienia.


Brak komentarzy do “III. Niedziela Wielkanocna”

Pozostaw komentarz