III. Niedziela Wielkanocna
ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
15 Kwi 2018

III. Niedziela Wielkanocna

1. Wczoraj na frontonie naszego kościoła zajaśniała postać Matki Bożej Anielskiej, patronki naszej świątyni. Ten wizerunek przywołuje bazylikę w Asyżu, gdzie zrodził się nasz Zakon. Tam jest to witraż a u nas mozaika. Wykonał ją kapłan, zakonnik, ks. Henryk Kaszycki, salezjanin. Dziękujemy jemu i dziękujemy serdecznie ofiarodawcom, za ten dar. Niech Maryja z tego miejsca roztacza swoje miłosierne spojrzenie na nasze miasto i na nasze życie!

2. Podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek zbieraliśmy ofiary na rzecz Bazyliki Bożego Grobu w Jerozolimie. Do ziemi świętej przekazaliśmy 3900 zł.

3. Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar, dzisiaj zainauguruje oficjalnie Ognisko w Białej Podlaskiej przy naszym kościele. Spotkanie po Mszy św. o 15.30. Więcej.

4. W naszym kościele trwają Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy: Nowe Życie w mocy Ducha Świętego. Zapraszamy w poniedziałki o 18.30 Msza św. i spotkanie.

5. W tym tygodniu nasza prowincja zakonna będzie przeżywała Kapitułę prowincjalną w Zakroczymiu. Z naszej wspólnoty pojedzie 4 braci. Polecamy to wydarzenie waszej modlitwie.

6. Za tydzień w naszym kościele Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Członków Ruchu zapraszamy o 12.30 do sali w podziemiach. O 15 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia i Namiot spotkania a 15.30 oaza będzie uczestniczyć w Mszy św.

7. Dzisiejsza niedziela to Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego. Za chwilę każdy z nas otrzyma wyjątkowy dar: Chleb życia pod postacią fragmentu Pisma św. Z koszyczka – po krótkiej osobistej modlitwie – weźmiemy karteczkę z wersetami biblijnymi. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w skupieniu niech odczyta otrzymany tekst. Niech on będzie przedmiotem naszej codziennej medytacji i rachunku sumienia.


Brak komentarzy do “III. Niedziela Wielkanocna”

Pozostaw komentarz