ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
22 Gru 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 zostanie przekazanie nam Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy św. zostanie przeniesione do zakrystii i będziemy mogli zabrać je do swoich domów.
  2. Oczekiwanie adwentowe dobiega końca. We wtorek zasiądziemy do stołu by celebrować w naszych rodzinach i wspólnotach Wigilię Narodzenia Pańskiego. Podtrzymujmy piękne polskie tradycje tej wieczerzy  i poszukujmy ich głębokiego sensu i znaczenia: niech łamanie opłatkiem przybliży nas do siebie. Wierzymy, że w tym znaku objawia się miłość Chrystusa, którzy przyjął naszą naturę. 23.XII spowiedź przez cały dzień do godz. 19:00, w Wigilię 24.XII  do godz. 15:00
  3.  24 grudnia Msze św. tylko rano: o 6.30, 7.15 i 9.00. Celebrację Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o godz. 23.30 – procesją braci z figurą Dzieciątka Jezus i Liturgiczną Godziną Czytań;  następnie o północy Pasterka.
    W pierwszy dzień świąt 25.XII nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Pierwsza Msza o godz. 8.30 i dalej porządek niedzielny.                                                                                                                    W drugi dzień świąt 26.XII, w święto św. Szczepana pierwszego męczennika Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu pamiętamy w szczególny sposób o katolickich uczelniach.
  4. W piątek, 27 grudnia obchodzimy święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.   Tego dnia swojego patrona czci o. Jan Fibek, zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godzinie 6:30.
  • 28 grudnia, w Święto Młodzianków wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Marsz Życia. O  godzinie 18:30   Msza Św. w naszym kościele, następnie przejście do kościoła pw. Narodzenia NMP, adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, modlitwa dziękczynna za dar życia i ekspiacyjna za grzechy przeciwko życiu.
  • Za tydzień w Niedzielę, w Święto Świętej Rodziny, Fundacja Kurs na Miłość działająca przy naszym kościele, będzie obchodzić swoje Święto Patronalne. Z tej okazji kazania wygłosi br. Piotr Zajączkowski, a członkowie fundacji po Mszach świętych będą zbierać do puszek ofiary dla wsparcia działań fundacji na rzecz Małżeństwa i Rodziny.
  • Dziękując za Adwentową wspólnotę modlitwy, życzymy błogosławionego czasu świąt Narodzenia Pańskiego.

Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu”

Pozostaw komentarz