ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
03 Maj 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna

1. Rozpoczął się miesiąc maj, poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa codziennie o godz. 18:00. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w Kościele. Pamiętamy w modlitwie o trwającej epidemii, o chorych, ich rodzinach i o tych, którzy narażając swoje życie pielęgnują chorych. Uwzględniamy także ograniczenia sanitarne co do ilości osób w kościołach. W Naszej Świątyni może przebywać równocześnie 34 osoby.

2. W tym tygodniu wypadają w liturgii:

– w poniedziałek wspomnienie św. Floriana,

– w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

– 7 maja wypada 1 czwartek miesiąca, Jerycho Różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00 i trwać będzie do nabożeństwa majowego.

– w piątek, 8.V uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski oraz naszej zakonnej prowincji. Tego dnia swojego patrona czci o. Stanisław Filipek. Będziemy modlić się w jego intencji na Mszy św. o godz. 18:30.      

Także 8.V Krajowy Związek Dzieci Wojny modlić się będzie na Mszy św. o godz. 9:00 „w intencji 75 rocznicy   zakończenia II Wojny Światowej i 48 rocznicy powstania oddziału w Białej Podlaskiej”.

3. 8-10 maja miały odbywać się miejskie uroczystości związane ze świętem 34 Pułku Piechoty. Epidemia zmieniła także i te plany. 10 maja, w naszym kościele, czyli w dawnym Kościele Garnizonowym 34 PP, na Mszy św. o godz. 10:00, wraz z władzami Białej Podlaskiej będziemy polecać Bogu osoby z tamtych lat i prosić o błogosławieństwo dla nas, ich spadkobierców.

4. W codziennej modlitwie i Mszach św. za Dobrodziejów polecamy Bogu wszystkich, którzy duchowo i materialnie wspierają ten Kościół i klasztor.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna”

Pozostaw komentarz