ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
21 Mar 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu

1.W poniedziałek, 23.III w czasie nowenny o godz.18.00 i na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencjach zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo św. o. Pio, natomiast we wtorek nowenna do św. Antoniego.

2.W środę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Porządek  Mszy św. jak w dzień powszedni. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Istotą tej adopcji jest objęcie modlitewną opieką wiadomego Bogu poczętego dziecka przed narodzeniem, którego przyjście na świat jest zagrożone z różnych przyczyn, szczególnie z powodu grzechu aborcji. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu w intencji jednego dziecka dziesiątki różańca wraz ze specjalną dodatkową modlitwą przez 9 miesięcy. Z racji sytuacji w kraju, możemy uczynić to w domu.

3.Zgodnie z dekretem Biskupa Siedleckiego, który odczytaliśmy w zeszłą niedzielę, odprawianie wielkopostnych nabożeństw, także w naszym kościele,  zostało zawieszone do odwołania. Odwołane zostały także rekolekcje wielkopostne. Rzeczywistość stawia w tym roku przed nami niespotykane do tej pory wymagania. Domaga się odpowiedzi na zasadnicze życiowe pytania, obnaża wiele rzeczy, także  duchowych w naszym życiu, może jeszcze nie dopracowanych do końca. Niech będzie to czas błogosławiony w duchowych skutkach.

4.Z powodu epidemii koronawirusa, najbliższy Czas Łaski nie odbędzie się w formie tradycyjnej, jako spotkanie w Kościele. Zostanie udostępniony w formie video: konferencja i adoracja, na wydarzeniu na Facebooku i na YouTube, na kanale „Braterski Vlog”. 

5.Są do nabycia w zakrystii „Baranki Wielkanocne” Caritasu, jako forma jałmużny wielkopostnej, ale i znaku jedności naszej Chrystusowej wspólnoty.

6.W zbiórce na pomoc finansową dla misjonarzy ofiarowaliście 3721zł. W ich imieniu serdecznie dziękujemy.

7.Niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem za wszelkie dobro jakie czynicie z miłości do Niego innym ludziom. Miejmy otwarte oczy na naszych sąsiadów, osoby starsze, czy czujące się źle.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu”

Pozostaw komentarz