ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
07 Kwi 2018

Niedziela Bożego Miłosierdzia

1. Jutro rozpoczynają się w naszym kościele Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Kto chciałby doświadczyć Nowego Życia w mocy Ducha Świętego zapraszamy w poniedziałki o 18.30 Msza św. i spotkanie. Przyjdź, posłuchaj. Rekolekcje potrwają do 28 maja.

2. Bialskie Licea Ogólnokształcące im. I. Kraszewskiego i E. Plater organizują Zjazd Absolwentów w dn. 14-16 września br. Więcej informacji na tablicy przy furcie. Program.

3. Biskup siedlecki Kazimierz Gurda podjął starania o sprowadzenie do Janowa Podlaskiego, dawnej siedziby biskupów podlaskich, szczątków bp. Jana Gutkowskiego i bp. Beniamina Szymańskiego, naszego współbrata. W sobotę, 14 kwietnia, w Kolegiacie Janowskiej, dawnej katedrze diecezji podlaskiej, odbędą się uroczystości pogrzebowe biskupów: Jana Marcelego Gutkowskiego i Piotra Pawła Beniamina Szymańskiego OFMCap, którzy usunięci przez cara z diecezji, zmarli poza jej granicami. O 12.00 Eucharystia za zmarłych „biskupów wygnańców”, a po niej w kryptach kolegiaty zostanie odmówiona modlitwa przy trumnie z doczesnymi szczątkami biskupa Szymańskiego, sprowadzonymi z naszego klasztoru w Łomży oraz trumnie z ziemią z grobu arcybiskupa Gutkowskiego.

4. Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar, w przyszłą niedzielę zainauguruje oficjalnie Ognisko w Białej Podlaskiej. Osoby, których związki są zagrożone ale chcą pozostać wierne sakramentowi małżeństwa zapraszamy za tydzień na Msze św. o 15.30. Więcej.

5. Dziś odpust w parafii Chrystusa Miłosiernego. Posyłamy najlepsze życzenia Ks. proboszczowi Jackowi i wszystkim parafianom.

6. Z racji Niedzieli Miłosierdzia, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, by obficiej korzystać z daru pocieszenia Ducha Świętego; kiedy uzyskujemy Boże przebaczenie, sami stajemy się gotowi przebaczyć braciom. Należy z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu wziąć udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówić przed Najświętszym Sakramentem Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dodając wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie».


Brak komentarzy do “Niedziela Bożego Miłosierdzia”

Pozostaw komentarz