ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
15 Sty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Chrztu Pańskiego

1.Wydarzenia znad Jordanu przypomniane w dzisiejszym święcie, są zapowiedzią naszego chrztu, przez który, każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, ale dawna polska tradycja przedłuża jego świętowanie do 2 lutego, święta Ofiarowania Pańskiego.

2.Patronem roku 2020 ogłoszony został św. Jan Paweł II. W symbolicznej dacie 16 każdego miesiąca na mszach św. o godz. 9:00 i 18:30, jeśli wypadnie w niedzielę o godz. 10:00 i 18:30 będziemy chcieli przypominać najważniejsze fragmenty papieskiego nauczania i modlić się wzywając jego wstawiennictwa.

3.Od soboty rozpoczynamy w Kościele „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan”.  Trwać będzie do święta nawrócenia św. Pawła Apostoła.

4.W tym tygodniu swojego patrona czci, znany wam dobrze od lat, o. Henryk Łyczewski. Na Mszę św. w intencji Solenizanta zapraszamy w sobotę 18.I o godz. 18:30

5. Trwa wizyta duszpasterska w bialskich parafiach. Na stronach internetowych parafii można znaleźć szczegółowe plany kolędy. Prosimy o  zapoznanie się  z terminami i przygotowanie się na przyjęcie kapłana.

6.W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w czwartek wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich

– w piątek św. Antoniego, opata

7.Niech Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem wszystkim dobrodziejom tego miejsca.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Chrztu Pańskiego”

Pozostaw komentarz