ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
06 Cze 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Świętej Trójcy

1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie przez miesiąc czerwiec o godz. 18:00.

2. W czwartek 11 czerwca ,Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Z racji związanych z epidemią nie będzie wspólnej procesji Bożego Ciała ulicami miasta. Po Mszy św. o godz. 11:30 wyjdziemy w procesji Eucharystycznej na plac przed kościół, aby dać publiczny wyraz naszej wiary w obecność Jezusa Chrystusa pod postacią, którą On sam wybrał, aby pozostać z nami.

3. W sobotę 13 czerwca wypada odpustowa Uroczystość św. Antoniego z Padwy, patrona naszej świątyni i skutecznego orędownika przed Bogiem w wielu naszych sprawach. Dodatkowe Msze św. o godz. 11:00 i 16:30. Sumę odpustową o godz. 11:00 poprowadzi Ojciec Paulin z Leśnej Podlaskiej, a po niej procesja Eucharystyczna. Tego dnia swojego patrona czczą o. Biskup Pacyfik Antoni Dydycz i o. Antoni Kawka. Polecamy ich Bogu, prosząc o potrzebne dla nich łaski na dalsze dni posługi kapłańskiej.

 W kalendarzu liturgicznym

– w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

– w piątek wspomnienie błogosławionych 103 męczenników II Wojny Światowej, w tym 5 Braci z naszej prowincji: Aniceta Koplińskiego, Henryka Krzysztofika, Floriana Stępniaka, Fidelisa Chojnackiego i Symforiana Duckiego.

4. Za wszelkie dobro jakie czynicie niech wynagrodzi Wam Pan Jezus i św. nasz ojciec Franciszek


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Świętej Trójcy”

Pozostaw komentarz