ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
27 Maj 2018

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Przypominamy o pielgrzymce kobiet do Pratulina. Dzisiaj, początek o 10. Zachęcamy drogie Panie, kto może – warto się wybrać.

2. Nowenna przed uroczystością św. Antoniego: możemy włączyć się w modlitwy nowennowe i złożyć intencje za wstawiennictwem naszego Patrona we wtorek o 9 i 18.30.

3. Dobiega końca miesiąc maj, ostatnia szansa żeby wybrać się na nabożeństwo majowe o 18.

4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek niedzielny. O 10 Msza św., po której wyruszymy z procesja na pl. Wolności. Msza św. z godz. 11.30 rozpocznie się po zakończeniu procesji. Wieczorem zapraszamy do Parku Radziwiłłowskiego na koncert uwielbienia Biała dla Jezusa, o 19.

5. W ramach dni Białej do naszego miasta przybywa figura św. Michała Archanioła z Góry Gargano we Włoszech. Proboszcz Parafii przy ul. Pokoju, Prezydent i Rada Miasta zapraszają do udziału w uroczystościach, szczególnie w przyszłą niedzielę: Msza św. w parafii św. Michała Archanioła o. 11.30 a po niej procesja z figurą na Plac Wolności i uroczyste zawierzenie miasta naszemu Patronowi.

W kalendarzu liturgicznym
• we wtorek Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej;
• w piątek św. Justyna – I. piątek miesiąca. Rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie o 18.
• W sobotę Msza św. wynagradzająca z racji I. soboty m-ca o godz. 9. Wcześniej Godzinki.

Dziś gościmy misjonarkę z Boliwii, rodem z Białej Podlaskiej, s. Gabrielę. Pisząc listy do bliskich dzieliła sie swoim doświadczeniem. Teraz zebrała je i opublikowała w formie książki. Nabywając ją, możemy wesprzeć inne siostry, które są na misjach.


Brak komentarzy do “Niedziela Trójcy Przenajświętszej”

Pozostaw komentarz