ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
01 Kwi 2018

Niedziela Zmartwychwstania

1. Jutro drugi dzień świąt – porządek niedzielny. Oktawa Wielkiej Nocy przedłuża naszą radość
ze zmartwychwstania. Każdy dzień w oktawie jest w randze uroczystości. Zatem w piątek nie obowiązuje post.
2. W okresie wielkanocnym, zamiast modlitwy „Anioł Pański” odmawia się „Królowo Nieba” (Regina coeli) aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Chrystus po zmartwychwstaniu przychodzi do uczniów, by zmartwychwstanie stało się także ich udziałem. Przygotowujemy się do tej uroczystości przez nowennę. Codziennie przed Mszą św. wieczorową, o 18.15 odmawiamy Koronkę i modlitwy nowennowe.

5. Za tydzień także obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Msza św. w intencji ofiar o godz. 11.30, następnie złożenie kwiatów przed tablicą. Zachęcamy do udziału i modlitwy.

6. Dziękujemy Karolinie Zielińskiej, za przygotowanie w tym roku oryginalnego wystroju Grobu Pańskiego. Dziękujemy służbie liturgicznej, scholi, panu organiście, paniom, które sprzątały i układały kwiaty, harcerkom, wszystkim grupom i wspólnotom, za nocne czuwanie w Wielki Piątek. Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Jerycho różańcowe. Kto jednak był dopiero co u spowiedzi i nie popełnił grzechu ciężkiego, nie ma obowiązku, żeby ponownie się spowiadać, wystarczy być na Mszy św. i przystąpić do Komunii św.

8. Zespół Franciszkański Pokój i Dobro, z seminarium franciszkanów z Łodzi – Łagiewnik, zaprasza na koncert, który odbędzie się w Białej, na Placu Wolności w sobotę o 16.

9. Bialskie Szkoły J.I.Kraszewskiego i E.Plater organizują Zjazd Absolwentow, w dniach 14-16 września 2018. Dyrekcje szkół proszą o przekazanie tej wiadomości zainteresowanym. Więcej

10. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na kwiaty, ofiary na kościół św. Antoniego
i świąteczne wiktuały na nasz stół. Niech Chrystus Zmartwychwstały Wam wynagrodzi!


Brak komentarzy do “Niedziela Zmartwychwstania”

Pozostaw komentarz