ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
29 Kwi 2018

V. Niedziela Wielkanocna

1. Maj, najpiękniejszy miesiąc w roku, poświęcony jest czci Matki Bożej. Już we wtorek pierwsze nabożeństwo majowe. Na śpiew litanii loretańskiej zapraszamy codziennie o 18.

2. We wtorek 3. dzień wielkiej nowenny przed odpustem św. Antoniego. O 9 i 18.30 Msze św. z modlitwami nowennowymi. Intencje można składać do skarbonki św. Antoniego.

3. W czwartek – 3 maja – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i Święto Narodowe. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę o 11.30, następnie przemarsz i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Wraz z władzami naszego miasta zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o 16.30. Jerycho różańcowe tym razem wyjątkowo w środę.

5. Biskup Kazimierz Gurda udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek – 4 maja jednocześnie przypomina o podjęciu daru wynagradzającego.

6. Jutro imieniny naszego proboszcza, ks. Mariana Daniluka. Najlepsze życzenia od św. Antoniego: zdrowia i opieki Matki Najświętszej!

7. W przyszłą niedzielę święto 34. Pułku Piechoty z udziałem Ministra Obrony Narodowej.
O 10 przekazanie historycznego sztandaru przed pomnikiem przy ul. Warszawskiej. Następnie Msza św. w naszym kościele o 11.30. Później na pl. Wolności zaprzysiężenie batalionu wojsk obrony terytorialnej. W naszym kościele spodziewamy się wielu gości i żołnierzy. Będą utrudnienia z parkowaniem. Nasz parking klasztorny będzie zamknięty podczas mszy porannych. Dopiero po południu będzie można z niego skorzystać.


Brak komentarzy do “V. Niedziela Wielkanocna”

Pozostaw komentarz