ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
02 Maj 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna

1. Rozpoczął się miesiąc maj, poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny.      Nabożeństwa codziennie o godz. 18:00.

2. W poniedziałek, 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to także Święto Narodowe, 230 rocznica „Uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Z racji trwającej nadal pandemii uroczystości miejskie zostały ograniczone do złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą podpisanie Konstytucji i Mszy św. o godz. 10:00 w naszym kościele. Pamiętajmy w tych dniach w  modlitwie w szczególny sposób o naszej Ojczyźnie. Porządek Mszy św. niedzielny.

3. W tym tygodniu wypadają w liturgii:

– we wtorek wspomnienie św. Floriana,

– w czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to także 1 czwartek miesiąca. Jerycho Różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00.

– w 1 piątek miesiąca dodatkowa msza św. o godz. 16:30

– w sobotę, 8 maja uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski oraz naszej zakonnej prowincji. Tego dnia swojego patrona czci o. Stanisław Filipek. Będziemy modlić się w jego intencji na Mszy św. o godz. 18:30.      

4. W dniach 7-9 maja miały odbywać się miejskie uroczystości związane ze świętem 34 Pułku Piechoty. Epidemia i tym razem mocno ograniczyła obchody . 9 maja, w naszym kościele, czyli w dawnym Kościele Garnizonowym 34 PP, na Mszy św. o godz. 10:00, wraz z władzami Białej Podlaskiej będziemy polecać Bogu naszą Ojczyznę, wspominać osoby z tamtych lat i prosić o błogosławieństwo dla nas, ich spadkobierców. Uroczystości rozpoczną się złożeniem kwiatów pod pomnikiem 34.PP przy ul. Warszawskiej.

5. W codziennej modlitwie i Mszach św. za Dobrodziejów polecamy Bogu wszystkich, którzy duchowo i materialnie wspierają ten Kościół i klasztor.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna”

Pozostaw komentarz