ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
08 Lut 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Zwykła

1. We wtorek, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu obchodzimy ustanowiony przez św. Jana Pawła II  Światowy Dzień Chorego. Chcemy ogarnąć modlitwą osoby cierpiące fizycznie i duchowo, niepełnosprawne, w podeszłym wieku. Jeżeli jest taka potrzeba, tego dnia możemy przystąpić do Sakramentu  Namaszczenia Chorych, do jego przyjęcia wymagany jest stan łaski uświęcającej. W nim prosimy Boga o wyzdrowienie, umocnienie i cierpliwość w chorobie, o umiejętność połączenia naszego cierpienia z Panem Jezusem. Chęć przyjęcia sakramentu namaszczenia prosimy zgłosić do zakrystii po Mszy św.  Szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, połączoną z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Mszę św. poprzedzi śpiew godzinek o NMP, a po Eucharystii litania do Matki Bożej i ogólne błogosławieństwo  Najświętszym Sakramentem.

  W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– w poniedziałek św. Scholastykę, dziewicę.

– w piątek święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów  Europy.

– w przyszła  niedzielę wypada 16 dzień miesiąca. Wspominając datę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża rozważać będziemy na mszach św. o 10.00 i 18:30 Encyklikę  zatytułowaną „ Bogaty w miłosierdzie”. 

2. Biuro podróży Piotr-Trawel  organizuje pielgrzymkę samolotową do Fatimy w dniach26.04-02.05 2020. Szczegóły na plakacie.

3.Społeczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza zaprasza 21 lutego na musical „Wolność. Kocham. Rozumiem.” Szczegóły na plakacie.

4. Za wszelkie dobro jakim otaczacie to miejsce i nas niech wynagrodzi wam Bóg swoim błogosławieństwem.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Zwykła”

Pozostaw komentarz