ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
17 Maj 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna

  1. W poniedziałek 18 maja wypada 100-tna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Centrum Myśli JP II zebrało na portalu „JP2online” wszystkie dokumenty, tysiące stron wypowiedzi, zdjęć, relacji ze spotkań Jana Pawła II. Mogą być wielką pomocą w przypomnieniu sobie osoby Papieża, wsparciem naszych przemyśleń, także przy podejmowaniu duchowych decyzji w świetle wiary.

2. Trwa nowenna przed uroczystością św. Antoniego. We wtorek na Mszach św. o godz.  9.00 i 18.30 możemy włączyć się w modlitwy nowennowe. Intencje można składać do skarbony lub w zakrystii.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18:00.

4.W przyszłą niedzielę 24 maja, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, wypada VI rocznica ingresu naszego Biskupa Kazimierza Gurdy.  Pamiętajmy w szczególny sposób w tym dniu o Pasterzu naszej diecezji.

W kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek święto św. Feliksa z Cantalice, patrona dzieci, które są „radością i nadzieją świata”. Pamiętamy w tym dniu w modlitwie o nich, prosząc o zdrowie, błogosławieństwo Boże i ochronę przed niebezpieczeństwami. Po każdej Mszy św. modlitwa  za wstawiennictwem św. Feliksa nad dziećmi i błogosławieństwo. Nie będzie w tym roku namaszczenia olejami.

– w piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

– w sobotę święto rocznicy poświęcenia bazyliki św. Franciszka z Asyżu. Jest to także 23 dzień miesiąca, pamiętamy we Mszy św. wieczornej o intencjach nowennowych do św. o. Pio.

5. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami Ministra Zdrowia dotyczącymi zgromadzeń, w naszym kościele może przebywać równocześnie 51 osób.

6. Dziękujemy za wszelkie dobro jakim otaczanie ten Kościół i nas. Niech Bóg Wam błogosławi.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna”

Pozostaw komentarz