ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
23 Lut 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Zwykła

1.W najbliższą środę przypada Popielec, w symbolicznym geście posypania głów  popiołem rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte będą odprawiane o godz. : 6:30, 7:15, 9:00, 16:30 oraz 18:30. W środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (czyli tylko jeden posiłek do syta). Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego do wstrzemięźliwości zobowiązani są wszyscy powyżej 14 roku życia, a do postu osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. W Wielkim Poście chcemy przez modlitwę, post i jałmużnę wejść w jeszcze głębszą relację z Bogiem. Pomocą są też nabożeństwa tego czasu: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 9:00 i o godz. 15:30, a po nabożeństwie Msza św. ok. 16:30. , o 17:30 „Harcerska Droga Krzyżowa”. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 15:30. Rekolekcje rozpoczniemy w Niedzielę Palmową i poprowadzi je o. Roman Rusek, kapucyn z prowincji krakowskiej, a duchowym przewodnikiem będzie św. Ojciec Pio.  Już dziś prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.                                                                                     

2.W piątek 28 lutego na prośbę Papieża Franciszka przeżywamy w całym     

Kościele dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Włączmy te intencje w odprawiane w tym dniu Drogi Krzyżowe.     W piątek zapraszamy na kolejny „Czas Łaski”. Tematem spotkania w tym miesiącu będzie: „Oblicze Maryi”. Gościem nabożeństwa będzie: o. Tomasz Mordziałek – paulin z Sanktuarium Matki Bożej w Leśnej Podlaskiej.

3.Prezydent Michał Litwiniuk i Władze Miasta zapraszają do uczestnictwa w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczną się 1 marca o godz. 10:00 Mszą Św. w kościele Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej. Po niej uczestnicy udadzą się pod budynek Zakładu Karnego, gdzie będzie miał miejsce Apel Pamięci. Zgodnie z tradycją tego dnia odbędzie się bieg „Wilczym Tropem”.

4.Kino „Merkury” zaprasza od 28 lutego na film pt. „Najświętsze Serce” odkrywającym sedno kultu Jezusowego Serca. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

5.Dziękujemy za ofiary na rzecz kościoła i  Waszą życzliwość dla naszej wspólnoty. Życzymy Wam owocnego czasu nawrócenia, wierności postanowieniom, uszu i serc otwartych na Boże Słowo.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Zwykła”

Pozostaw komentarz