ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
03 Mar 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek obchodzimy w Kościele święto św. Kazimierza, królewicza. Jest to patron Pasterza naszej diecezji Bp Kazimierza Gurdy. Wraz z życzeniami Bożego błogosławieństwa, dołączmy modlitwę, wyraz naszej życzliwości.

2. W najbliższą środę przypada Popielec, w symbolicznym geście posypania głów popiołem rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte będą odprawiane o godz. : 6:30, 7:15, 9:00, 16:30 oraz 18:30. W środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (czyli tylko jeden posiłek do syta). Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego do wstrzemięźliwości zobowiązani są wszyscy powyżej 14 roku życia, a do postu osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. W Wielkim Poście chcemy przez modlitwę, post i jałmużnę wejść w jeszcze głębszą relację z Bogiem. Pomocą są też nabożeństwa tego czasu: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 9:00 i o godz. 15:30, a po nabożeństwie Msza św. o 16:30. , o 17:30 „Harcerska Droga Krzyżowa”. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 15:30. Rekolekcje rozpoczniemy w Niedzielę Palmową i poprowadzi je o. Henryk Cieniuch nasz współbrat z Lublina, którego część z Was pamięta. Już dziś prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

3. 7 marca wypada 1 czwartek miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo o godz. 18:00. Po Mszy św. o godz. 9:00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe i potrwa do nabożeństwa wieczornego.

4. Parafia w Szpakach Starych zaprasza do uczestniczenia w nowennie przed uroczystością św. Józefa i Mszy odpustowej 19 marca o godz. 19:30 pod przewodnictwem JE Ks. Bp Kazimierza Gurdy. Szczegóły na plakacie.

5. Caritas przy parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej zaprasza 9 marca na godz. 10:00 do szkoły Podstawowej nr 6 na wykład Pani dr Iwony Uflik-Jaworskiej pt: „ Cyfrowe Dzieciństwo- zagrożenia dla rozwoju dzieci i młodzieży”. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń przy furcie.

6. Dziękujemy za ofiary na rzecz kościoła i Waszą życzliwość dla naszej wspólnoty. Życzymy Wam owocnego czasu nawrócenia, wierności postanowieniom, uszu i serc otwartych na Boże Słowo.

 


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła”

Pozostaw komentarz